Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на нов CrossOver

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на нов CrossOver

    Здравейте,
    Имаме Avensis седан 2002 година и доста се пораздрънка. Има и на кого да я дадем така че се оглеждаме за нова кола.
    Колата се кара основно 80% в града, 15% по магистралите и 5% по другите пътища. До сега 4х4 никога не ни е потрябвало. На година навъртаме към 10-12 хил. км. и нe виждаме смисъл да плащаме за бензин.
    Иска ни се да е нова, да е по-висока, да има място в багажника, но за предпочитане без 3-ти ред. Бюджет до към 46 000 лв. ще се кара поне 10 години и ни се иска да нямаме грижи с нея.
    Задължително: Климатроник, Cruise Control, Парктроник/камера за задно виждане


    Спрели сме се на бензиновите:
    - Honda CRV 2.0 новия модела без 4х4 (ще я тестваме)
    - КIA Sportage 2.0 ръчна/авт. с 4х4 (ще я тестваме) - отлична цена със 7 години гаранция ... как е като качество/надеждност !?!


    Опция:
    - Mitsibshi Outlander без 4х4
    - Mazda CX5 - отзад главата ми опира в тавана, нещо тесничка ни се вижда, но ...
    - Toyota Avensis
    - Mazda 6 Takumi


    Не ни хареса:
    - Nissan Quashkai - отзад главата ми опира в тавана, багажника има малко място ... не става.
    - Nissan XTrail - 3-ти ред седалки, все едно е правена с тесла, скъпичка е
    - Honda CRV стария модел - подлакътника на шофьора ни е неудобен, шумничка е
    - Тoyota Verso - 3-тия ред седалки, назад е шофьорското място, странно таблo което дразни
    - Тoyota Rav4 - скъпичка е
    - Skoda Yeti - малка е и е неудобна


    Кое пропускаме, кое ще препоръчате и в каква конфигурация?

  • #2
    От: Избор на нов CrossOver

    И аз се интересувам точно от същите критерии за автомобил (втора употреба). Да е комби по-високо 4х4 не е задължително. Нещо доказано и да е с нормален разход !
    ако някой може да даде мнение за даден автомобил

    Коментар


    • #3
      От: Избор на нов CrossOver

      здравей пробвай и Jeep compass2,2 CRD горе долу е в рамките на бюджета ти. Ние след голямо обикаляне си Взехме такава преди 2 месеца вече имаме към 6000 км и сме доволни най важното че и жената я харесва мн. Разхода ми е мн добър на път 6.3 градско само чисто нямам но не мисля че ще мине 10 смесен ми е 8-8.3 Механична скоростна кутия

      Коментар


      • #4
        Колко си висок, че ти опира главата в Маздата?
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Избор на нов CrossOver

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Колко си висок, че ти опира главата в Маздата?
          Малко над 190

          Коментар


          • #6
            От: Избор на нов CrossOver

            В аутлендера ще ти е удобно и отпред и отзад, третият ред седалки, ако има, е за пигмеи. Това дали е със, или без 4х4 незнам каква ти е идеята. Не помня да има аутлендер без 4х4. Сигурно новият има такава опция, което е глупаво за мен.......А и те са с активна система - предно, 4х4, което се управлява електронно чрез сигнал от АБС и само при нужда отвежда момент отзад процентно, или 4х4 с блокаж на среден диференциал. Изработката е горе-долу читава за парите си, обемът е доволен отвътре, като цяло е компактна отвън. Лично мнение. На 120 000 модел 2007-ма не ми е правил проблеми, освен дросел, но той е с ВАГ ТДИ 2.0 16V. Както и апаратите на спирачките, на които се износват плаващите отвори и почукват неприятно. Малко материалът за изработка и покритието е ВГЗ, но цената е добра и не се оплаквам. Новите са с 2.3 Мотор на Мицубиши, бензиновите също са си техни. Аз лично пак избрах за икономична и сравнително евтина работна кола новия аутлендер, само е притеснителна доставката - 4 месеца. Сервизът им в гаранционен и извънгаранционен срок е много адекватен, хората си пазят клиентите, нищо, че уж се водят Балканстар.
            Последно редактирано от Л. Мечков; 03-02-13, 16:27. Причина: сливане
            ТКЗС за цял живот

            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

            Коментар


            • #7
              От: Избор на нов CrossOver

              Добре де, за аутлендъра (съответно за ситроен кросър и пежо 4007) не мислите ли, че като карате след него има едно отвратително провисване на ауспуха по средата (прави някакъв ъгъл) и е много грозно.Като че ли е там най-ниската точка на колата.Същото го има и при волвото. Просто като гледаш колата отзад не трябва да се вижда нищо от ауспуховата система.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на нов CrossOver

                Първоначално публикуван от kikorak Преглед на мнение
                Добре де, за аутлендъра (съответно за ситроен кросър и пежо 4007) не мислите ли, че като карате след него има едно отвратително провисване на ауспуха по средата (прави някакъв ъгъл) и е много грозно.Като че ли е там най-ниската точка на колата.Същото го има и при волвото. Просто като гледаш колата отзад не трябва да се вижда нищо от ауспуховата система.
                Ами така е, прав си, архитектурата на задния мост не позволява да е друго яче. Ама не го гледай аутлендера като офроудмашина, защото не става никак, съединителят е много слаб също! Като го напънеш в някоя кал и замирисва на секундата. Това просто може да те спаси някъде по бордюрите, или на някоя заледена улица. Така, че просто ауспухът си остава грозен, но не му пречи на и без това слабите възможности
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на нов CrossOver

                  В случая се поставям на мястото на търсещия колега и бих избрал втория автомобил в списъка.Нямам опит с този автомобил но така поставени нещата е най оптималния варянт на универсален автомобил.И като бонус към всичко и 7 години гаранция.И най важното че и да не излизаш извън пътя за 10години в даден момент все ще се наложи да имаш 4х4.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на нов CrossOver

                    Аутлендър или там тризнах някой с 2,2 хди двигател, нито с 2,0ката нито с 2,4 ли колко беше бензина. Много рядко има 3,0ка ама в ЕС не съм виждал което е най-доброто.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на нов CrossOver

                      subaru outback

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на нов CrossOver

                        седни в кията и тя ще ти отпадне от списъка( много тясно вътре, а аз съм само 180), та да остане само хондата.
                        Grand Vitara 2005g- за работа
                        Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                        Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на нов CrossOver

                          За kia sportage sl (най новата) нищо не знам, но съм собственик на Sportage JE модела от 2008г правят ги в Словакия. 2.0 crdi 6 скорости ръчни.
                          5 години я карам и съм доволен, здрава е, комфортна ми е, не ми е тясно (почти 190см съм) вярно че не съм повече от 80кг та за това не знам дали няма да ти е тясна.
                          Багажника не е малък. 4х4 се управлява от една електромагнитна муфа (тип фрикционен съединител) Единствения проблем е, че трябваше да сменя лагерите на въпросната муфа (но пък не е скъп ремонт)
                          Но от сервиза (официалния) на КИА съм отвратен. Нямах търпение да свърши гаранцията за да се махна от там, толкова нагло държане и некадърна работа на едно място не можеш да си представиш. А като се има предвид, че 7 години ще си задължен да ходиш при тях - отношението и познанието на хората от сервиза не е за пренебрегване.
                          През гаранционния период са ми сменили само няколко тампона на стабилизираща щанга, на задни носачи и на заден диф. Иначе е добра кола.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X