Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размери на колянов вал Рав 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размери на колянов вал Рав 4

    Колеги, нуждая се от размерите на биелните шийки (а също и на основните)на коляновия вал на Рав 4 2,0 16 кл. 95г, SXА1(ако не бъркам кода на мотора).Преди да сменям лагери , е добре да замерим има ли износване и колко е то, но не мога да открия стандартния размер на шийката на кол. вал, където се държи биелата.Питах в някои магазини, но не искат да ми свършат работа(сигурен съм, че могат да ги намерят).Много ви моля, ако някой може да ми помогне , или да ми каже къде да търся!Благодаря ви предварително!
    Последно редактирано от gaydarov; 02-02-13, 13:55.

  • #2
    От: Размери на колянов вал Рав 4

    Съмнявам се някой да може да ти помогне, докато не се свали вала. Проблема е, че са няколко размера СТАНДАРТНИ лагери. На тая кола не знам колко са, но примерно на ТЛК 120 са 5. Даже се съмнявам и с мерене да стане, най вероятно ще искат номер на вала и по него ще излезнат. Съмнявам се и да има вариант за алтернативни. Най вероятно само оригинални от Тойота.

    Коментар


    • #3
      От: Размери на колянов вал Рав 4

      Стига бе, ти направо ме уби!

      Коментар


      • #4
        От: Размери на колянов вал Рав 4

        Не знам как си я представяш тая работа без сваляне на вала. Айде, на някой ще му се е.. май.... да сваля картер, да мери на място шийките на биелните лагери, ами с основните какво правим!?
        Тоя двигател трябва да се свали, разглоби и основно да се ревизира. И където трябва ремонт.
        Другия вариант е да си го караш така, докато не изтропа.

        Коментар


        • #5
          От: Размери на колянов вал Рав 4

          За RAV 4 2.0 16V 129коня,3S-FE код двигател 06.94-06.00г производство
          47.98 стандарт биелни шийки
          54.98 стандарт основни шийки

          Коментар


          • #6
            От: Размери на колянов вал Рав 4

            Благодаря , колега, но моите май не са същите.Мернах ги грубо (с шублер,а с микрометър утре) и излизат около 52,1 биелните.Основните са по-големи.

            Коментар


            • #7
              От: Размери на колянов вал Рав 4

              Първоначално публикуван от gaydarov Преглед на мнение
              ...Мернах ги грубо (с шублер,а с микрометър утре) и излизат около...
              За да разбереш дали ти е износен КВ не е необходимо да търсиш някакви размери, от някъде. Шийките на КВ винаги се износват елипсовидно, по посока на удара на буталото. Мериш в двете посоки - посока на работа на буталото и перпендикулярно. Казваш каква е разликата. После ще се мисли за лагерите.

              Коментар


              • #8
                От: Размери на колянов вал Рав 4

                Ясно!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X