Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси относно CR-V

    Привет колеги!Решил съм да придобивам CR-V и по този повод искам да получа няколко отговора на интересуващи ме въпроси от първа ръка!Насочил съм се към първа генерация!Каква е оптималната магистрална скорост,която поддържате с колицата?Появява ли се шум в купето при, да речем 140 км/ч ?Питам,защото искам да знам как е ситуацията при дълги магистрални преходи!Има ли осезаема разлика в мощността между моторите с 126 и 147 к.с,ако някой е имал база за сравнение?Оптимален размер гуми 205,215 или 225 /70 р15?Стандартно има ли темпомат?Предварително благодаря на отзовалите се!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    От: Въпроси относно CR-V

    Мога да отговоря само на част от въпросите - аз карам в диапазона от 90 до 120км/ч, като около 80-90км/ч шумът в купето става доста силен и се задържа така до около 130км/ч, след което става още по-силен. Идвайки от ситроен ксантия бих казал, че на ЦР-В първа генерация шумоизолирането на купето е ужасно зле. В момента широчината на гумите ми е 195 в сравнение с фабричния 205 и не мисля, че има разлика в разхода - спира доста добре също така. За темпомата май стандартно няма - моята е автоматик и пак няма, хем не е било кой знае какъв зор да се сложи, но са се поскръндзавили...
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси относно CR-V

      Интересно защо са се поскръндзили с шумоизолацията?Ръмженето на мотора ли се чува или шума от гумите?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси относно CR-V

        Ето една темичка По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        CRV I -133к.с и CRV I- 147к.с- Открийте разликите?

        Има доста изписано успех.

        За шума .... май ще е добре да спретнете някое кръгче с някой, че да се добие представа от първа ръка.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси относно CR-V

          По-скоро са се стиснали за изолацията - свалях корите наскоро и единствената шумозиолация е един тъничък найлон лепнат върху технологичните отвори във вратата. Не бих казал, че се чува конкретен шум от дадена причина при висока скорост - по-скоро е комбинация от всичко, обтичане на купето, двигател, гуми... Като се постопли времето мисля да се пробвам да добавя шумоизолация тук таме, но ще видим какъв ще е ефекта
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси относно CR-V

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Интересно защо са се поскръндзили с шумоизолацията?Ръмженето на мотора ли се чува или шума от гумите?
            + вятъра през уплътненията на вратите......е не е,като Х3,Q5,но си има други преимущества.......просто си е едно практично SUV.....
            Разликата в моторите е единствено в по-малкят разход при 147кс,както и по-удобните предни седалки при фейс-лифта.
            На мен си ми е идеален,защото градско карам на 5-та с 50-60км/ч,а извънградско до 90-100км/ч се ядва...вече за магистрала става тегаво,но аз рядко се качвам на нея......между другото след 130-140км/ч утихва,но па харчи,като ламя....
            За SUV предимно за дълъг път може-би трябва да се насочиш към втората генерация на Хонда(6ск/темпомат и др екстри) и с по-мощен двигател(2.2 -2.4).

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси относно CR-V

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Привет колеги!Решил съм да придобивам CR-V и по този повод искам да получа няколко отговора на интересуващи ме въпроси от първа ръка!Насочил съм се към първа генерация!Каква е оптималната магистрална скорост,която поддържате с колицата?Появява ли се шум в купето при, да речем 140 км/ч ?Питам,защото искам да знам как е ситуацията при дълги магистрални преходи!Има ли осезаема разлика в мощността между моторите с 126 и 147 к.с,ако някой е имал база за сравнение?Оптимален размер гуми 205,215 или 225 /70 р15?Стандартно има ли темпомат?Предварително благодаря на отзовалите се!
              Колегата Мохера ти е посочил темите.Писали сме тука доста из форума,можеше на някои от нас на лични да драснеш два реда и готово.Освен изписаното мога да ти кажа,че автомобила е доста приличен.Може да поддържа без проблем 167 км. час-Пазарджик-Пловдив магистрала тракия-без проблем през цялато време със светкане на фаровете да бегат.Това за 128 коня.Километража показва обаче 175 км.,но по джипиеса е 167 доказано.След 150 найстина се получава шум през уплътненията на вратите,но това е от старост.Двигателя стоиш до него и не го чуваш.Аз не съм глух но съм противно на твърденията на повечето колеги,че е шумен автомобила.Просто,те от лека кола са се качили на Сув близък до джип и,о.о. шумен.Няма такова нещо.Нормално кано във всеки джип за тези години.Качи се в едно паджеро,или жееп,или нисан,даже и тойота и ще видиш,че шума е същия.Относно разликата със 147 коня-аз съм ги пробвал доста,разлика в ускорението и вървежа-почти няма.Казват,че 147 коня била по икономична.Много малко е това "По".Успех в избора и чети.Повече инфо на лични!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси относно CR-V

                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                Колегата Мохера ти е посочил темите.Писали сме тука доста из форума,можеше на някои от нас на лични да драснеш два реда и готово.Освен изписаното мога да ти кажа,че автомобила е доста приличен.Може да поддържа без проблем 167 км. час-Пазарджик-Пловдив магистрала тракия-без проблем през цялато време със светкане на фаровете да бегат.Това за 128 коня.Километража показва обаче 175 км.,но по джипиеса е 167 доказано.След 150 найстина се получава шум през уплътненията на вратите,но това е от старост.Двигателя стоиш до него и не го чуваш.Аз не съм глух но съм противно на твърденията на повечето колеги,че е шумен автомобила.Просто,те от лека кола са се качили на Сув близък до джип и,о.о. шумен.Няма такова нещо.Нормално кано във всеки джип за тези години.Качи се в едно паджеро,или жееп,или нисан,даже и тойота и ще видиш,че шума е същия.Относно разликата със 147 коня-аз съм ги пробвал доста,разлика в ускорението и вървежа-почти няма.Казват,че 147 коня била по икономична.Много малко е това "По".Успех в избора и чети.Повече инфо на лични!
                Общо взето съм карал доста джипове и коли колега!А за четене-наясно съм с автомобила,относно това,за което не съм питал!Зададох конкретни въпроси за конкретни неща,като съм наясно,че по-съвременните поколения са по-добре по отношение на удобство,комфорт,обезшумяване!Питанията ми обаче са за конкретно първо поколение ЦР-В,тъй като не смятам да изпробвам търсения екземпляр с магистрална скорост, и по този повод търся мнения на собственици!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси относно CR-V

                  Служебно карам Паджеро II 2.8TD с гуми General Grabber AT (новата шарка) - мисля, че при скорости от порядъка на 100-120км/ч шумът в паджерото е с около 1/3-та по-силен от този в хондата с гуми Hankook Optimo 4S. Дано подобно сравнение да може да е от някаква практическа полза
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси относно CR-V

                    Със сигурност Паджерото е по-шумно!Преди карах Тойота Ранър 2.4 дизел и при между 100 и 120 беше изключително шумна,не можеше да се чуе нито радио,нито приказка!В Хондата ми Акорд е друга работа,въпреки че пак се чува бучене от гумите и вятъра,но не и мотора!При ЦР-В-то явно е някакво междинно положение...въпроса е да не надува главата на дълъг път,примерно 6-7 часа на магистрала с над 110 км/ч!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси относно CR-V

                      Препоръчвам автомат, не само, защото "моето гардже е най-убаво"!

                      Шумът идва от двг., от ауспуха, от обтекаемостта на тухла "четворка", и не на последно място от грайфера на гумите.

                      Защо автомат?!

                      4-степенната автоматична кутия е с по-добри предавателни числа от 5-степенната ръчна. Като прибавим към това ролята на торк-конвертора, се получава една добре работеща система.
                      На градско оборотите на двг. са м/у 1000 и 2500, зависи от стила на каране. При отнемане на газта оборотите падат до 1000, а не стоят на 2500, например, както би било при ръчна кутия. Същото се случва и извънградско, когато не е включен лок-ъпа на конвертора.
                      В равнинна Англия това ми позволява да поддържам магистрална скорост 110-120 км/ч., при обороти на двг. 2500-3000, и разход под 10/100 км. Няма значение, колко натоварен е автомобила. Същите показатели постигнах и в недотам равнинна Франция, където често се налагаше автоматикът да слиза на директна, 3-а предавка. Това с 4 възрастни, едно 5-годишно чевече, и прилежащия им багаж.

                      Мощноста и въртящият момент са напълно достатъчни за екстремни изпреварвания, а автоматикът спестява време при осъществяването им.

                      Карал съм предимно със стандартните за модела гуми - 205/70/15. Само веднъж си позволих смяна на размера (по-евтини гуми), с 215/65/15, като поведението и разхода не се промениха.

                      Поддържането на скорост от порядъка на 140-150 км/час не е никакъв проблем. Преди го правех доста често. На няколко пъти съм достигал и посочената от производителя максимална скорост - 175 км/час.

                      Това ми е втoрото CRV, като разликата от първото е само цвета. Ще се постарая следващата ми кола пак да е CRV автоматик.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси относно CR-V

                        Ще отклоня малко темата за секунда, извинявам се на автора: в хонда форума има една тема по въпроса за обезшумяването на CR-V - там се споменава от разбиращи люде, че добавянето на мокетоподобен материал в калниците откъм гумите имало грандиозен успех за намаляване на шума от гумите по асфалта. После измиването на натрупаната кал и лед е "майка плаче", но пък ако наистина става по-тихо защо да не се поекспериментира...
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси относно CR-V

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Общо взето съм карал доста джипове и коли колега!А за четене-наясно съм с автомобила,относно това,за което не съм питал!Зададох конкретни въпроси за конкретни неща,като съм наясно,че по-съвременните поколения са по-добре по отношение на удобство,комфорт,обезшумяване!Питанията ми обаче са за конкретно първо поколение ЦР-В,тъй като не смятам да изпробвам търсения екземпляр с магистрална скорост, и по този повод търся мнения на собственици!
                          Колега аз бих ти отговорил по следния начин според въпросите- ДА,НЕ,ДА,НЕ и в заключение: Не бих ти препоръчал тази кола, ако за теб са от решаващо значение отговорите на задените въпроси.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси относно CR-V

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            Препоръчвам автомат, не само, защото "моето гардже е най-убаво"!

                            Шумът идва от двг., от ауспуха, от обтекаемостта на тухла "четворка", и не на последно място от грайфера на гумите.

                            Защо автомат?!

                            4-степенната автоматична кутия е с по-добри предавателни числа от 5-степенната ръчна. Като прибавим към това ролята на торк-конвертора, се получава една добре работеща система.
                            На градско оборотите на двг. са м/у 1000 и 2500, зависи от стила на каране. При отнемане на газта оборотите падат до 1000, а не стоят на 2500, например, както би било при ръчна кутия. Същото се случва и извънградско, когато не е включен лок-ъпа на конвертора.
                            В равнинна Англия това ми позволява да поддържам магистрална скорост 110-120 км/ч., при обороти на двг. 2500-3000, и разход под 10/100 км. Няма значение, колко натоварен е автомобила. Същите показатели постигнах и в недотам равнинна Франция, където често се налагаше автоматикът да слиза на директна, 3-а предавка. Това с 4 възрастни, едно 5-годишно чевече, и прилежащия им багаж.

                            Мощноста и въртящият момент са напълно достатъчни за екстремни изпреварвания, а автоматикът спестява време при осъществяването им.

                            Карал съм предимно със стандартните за модела гуми - 205/70/15. Само веднъж си позволих смяна на размера (по-евтини гуми), с 215/65/15, като поведението и разхода не се промениха.

                            Поддържането на скорост от порядъка на 140-150 км/час не е никакъв проблем. Преди го правех доста често. На няколко пъти съм достигал и посочената от производителя максимална скорост - 175 км/час.

                            Това ми е втoрото CRV, като разликата от първото е само цвета. Ще се постарая следващата ми кола пак да е CRV автоматик.
                            Разбира се ,и аз бих предпочел автомат,стига да го намеря в конкретния момент когато търся!Удобство е и автоматите при адекватна поддръжка надживяват ръчните кутии!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси относно CR-V

                              Със 100-120 няма д ати надуе главата но с асфалтови гуми, от там на сетне ще ти я надуе след 140 утихва ама пък гори. Извън града се кара много приятно но на магистрала явно по ниската скорост и монотонния шум съчетано с досадата от шофирането по магистрала изморяват. Аз вземам на един дъх разстоянието от китен до пловдив, не мога да кажа че съм смазан от шофиране ама може и по добре, все пак не е лека кола За моторите, не се съобразяваи с тях, вземаи запазена кола па с къвто ще мотор да е, те са един дол дренки, само дето големия му плащаш 100 лева повече данък, и маи се оказва че е по кекъв за газта.

                              swartalf ти от къде намери ханкок S4 за тая кола, аз като търсех такъв размер въобще нямаше в производство, търсех ханкок Оптимо Н730 4 сезона, такива ли са твоите ?
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X