Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

    БЛАГОДАРЯмного полезно и най вече много нагледночестно казано ме е малко страх, но мамка му и мулесамо да пукне пролетта и ще му бръкна в помпатато зора е докато се престраши човек,после с много псувни и мераки няма такъв кеф да видищ как се е получилоако изобщо се получи де

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      От известо време след като колата позагрее (>70C), и хидравликата леко зачезва. Да кажем, че работи на 60%. Лятото може да станат и 30, незнам ;-)
      В задачата се пита - имал ли е някой такъв проблем и ако да, как го е решил? Смяна на течността, ясно. Но друго по-конкретно решение някой?
      Тъй......Развитието. Пиша го, защото може и друг да го усети
      Смених хидравличната течност с такава, непокриваща MS-5931(ужасТ! Анатема! Богът Мопар сега ще ме съсече! ), обезвъздушаваше се 2-3 дни от мехурчета и пяна с неприятно виене и свирене и о, чудо! Никаква промяна!
      Ходих до пичовете от катедрата по хидравлика в 11ти блок в МЕИ. Гледаха, мериха, слушаха.....чудиха се, що не тече или вие от никъде, ни кутия, ни маркуч, ни помпа. И казаха "старост - карай така щом не е много страшно, то ще ти е само при бавни маневри, на магистралата нали нищо няма?! Пък един ден ще дойдеш и ще я направим помпата". Да де, ама мен ме човърка и ме дразни така. Ходих и по разни сервизи да гледат. Имаше идея да сменяме какво ли не, но на никой му мина през акъла.....

      От време на време включвам бавните ей така профилактично, да не клеясат. В момента в който ги включих(на снега на паркинга зад блока и врътнах леко волана усетих, че няма никаква промяна - твърд както преди малко и си викам - ми да, нормално е да е така, обаче не е нормално на 4All) и тогава ми светна.

      И после.......се сетих, че съвсем наскоро, буквално преди седмици си смених маслото в раздатката, че направи 50к, макар че беше съвсем леко потъмняло, но пък бистро и нямаше грам стружка по пробката и явно 50к км е рано. Та си викам, е не може да е от това, ама я да видим какво ще стане ако ей така профилактично свалим с един приятел предния кардан. Ми да..............тая кола стана като бмв - лека, маневрена. По снеговете ми беше малко драма де, но си карах без предно докато се чудя какво да прявя. Даже стигнах до препоръчан майстор на тея раздатки. И понеже съм прибрано дете, бях складирал източеното масло в един буркан да си сипвам на вилата в триона за веригата......И източих "новото" масло, което на цвят беше 1:1 със "старото". Миришеше на нещо между трактор и лепило между другото. Минах старото 3 пъти през едни дънки, сипах го, сложихме предния кардан. Ми да....Готово.......и те така.

      Та за малко щях да се вкарам във филм с рециклиране на секторна кутия, помпа, ремъци, ролки, раздатки.....

      "Новото" масло е купено по Коледа от една фирма, дето Дядо Владо отказва да работи с нейни части. Беше промо на 46лв/литъра. Шишетата си изглеждаха оригиналдъ Mopar NV 245/247/249 масло. Знаех, че от там не трябва да се купуват части, макар че съм взимал това-онова(хардуер) и общо взето см доволен, но пък за бутилирано мопарско масло не съм очаквал.

      // Между другото по това време бях сменял и задно каре на преден кардан(купено от другаде, но пак недолюбван форумен бранд с една особеност, че го имаше на дилърска(50%) цена 56лв. и 110лв., та аз взех по-скъпото), което преживя стоически без грам луфтове и пукане тази полузаключена раздатка за около 100тина км градско. За сега е на само 1000 км, та не смея да го похваля още. Но веднага след като смених старото изчезна досадното виене и жужене в краката ми и пукането с навъртян волан на заден ход.
      Последно редактирано от imarh; 18-03-18, 18:02.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

        Аз нещо не разбрах ?
        Искаш да кажеш, че както хидравликата на волана не е работила добре и на място, без да се движиш, след като си върнал старото масло в раздатката е почнала да работи, така ли ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Аз нещо не разбрах ?
          Искаш да кажеш, че както хидравликата на волана не е работила добре и на място, без да се движиш, след като си върнал старото масло в раздатката е почнала да работи, така ли ?
          Искам да кажа, че волана се въртеше тежко и трудно, не защото съм имал проблем с хидравликата на волана, а защото раздатката с въпросното масло(явно менте или компроментирано по друг начин) седеше зацепена и реално не съм бил само на задно, а съм карал почти парт-тайм. Свалянето на предния кардан го доказа, защото волана веднага отхлаби. Както и връщането на старото масло.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
            Искам да кажа, че волана се въртеше тежко и трудно, не защото съм имал проблем с хидравликата на волана, а защото раздатката с въпросното масло(явно менте или компроментирано по друг начин) седеше зацепена и реално не съм бил само на задно, а съм карал почти парт-тайм. Свалянето на предния кардан го доказа, защото волана веднага отхлаби. Както и връщането на старото масло.
            Това го разбрах още преди предният ми пост и за това точно така зададох въпроса.
            Усещането при одървяне от парт-тайм е доста по-различно от неработеща хидравлика, за това се учудих, че не си го хванал още в началото, но може би не си карал парт-тайм, та за това.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Това го разбрах още преди предният ми пост и за това точно така зададох въпроса.
              Усещането при одървяне от парт-тайм е доста по-различно от неработеща хидравлика, за това се учудих, че не си го хванал още в началото, но може би не си карал парт-тайм, та за това.
              Не съм много. Само въпросната седмица .
              Бавни(парт тайм) за 5 год. и кусур съм включвал когато купувах колата, 3-4 пъти когато съм се окопавал в преспи, 2 пъти когато вадих лека кола сурнала се леко в дере и камион затънал в канавка и един път на една барбекю разходка над Лакатник при едно много стръмно спускане. Профилактиките през месец-два не ги броя. Та определено не съм имал усещането. Факт е обаче, че и още много други майстори не се усетиха при съобщаване на симптом "тежък волан"
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                То и много "майстори" не знаят какво е парт-тайм и фултайм !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                  бряхтова не ми е минало през лешникаша са напъна да сменя маслото на раздатката,ама от къде в пловдив да изкопая мопар,ама оргиналдъможе ли някой да ме светне по въпроса с оригиналите

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                    Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                    бряхтова не ми е минало през лешникаша са напъна да сменя маслото на раздатката,ама от къде в пловдив да изкопая мопар,ама оргиналдъможе ли някой да ме светне по въпроса с оригиналите
                    Има го в грид-траде.ком : да не става реклама

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                      Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                      бряхтова не ми е минало през лешникаша са напъна да сменя маслото на раздатката,ама от къде в пловдив да изкопая мопар,ама оргиналдъможе ли някой да ме светне по въпроса с оригиналите
                      Пробвай първо без преден кардан. Ако тежкия волан е от това, веднага ще го усетиш.
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                        благодаряза мен е упътване а не реклама

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                          Смени си хидравличната помпа. Има нови Полски за към 180-200 лева, виенето е от нея. Няма как да ти вие от раздатка при въртене на волан и да ти е тежък волана. Тръгнала помпа, има лек шум при вътрене на място. Заминалата вие като куче при въртене и одървя волана! Не давай да се рециклира твоята , не познавам някой да ги прави добре. Не купувай втора ръка, понеже може да случиш на такава, като твоята. А си купи нова с гаранция. Има пиниз по обезвъздушаването, хубаво е да я слага някой който има понятие. Може да си провериш и оптяжната ролка , както и ремъка. Понеже моята беше крива, оттам изяла ремъка и прецакала помпата...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                            благодарячестит празник на всичкиа какъв е пиниза на обезвъздушаването,имам смътни подозрения че май от там тръгна всичко

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                              ПУЦ Офроуд .
                              1. Налейте хидр. масло до макс.
                              2. Повдигнете автомобила докато се отделят гумите на пр. мост от настилката
                              3. Въртете волана от пълен ляв до пълен десен много кратно , поне 10 пъти
                              4. Ако е необходимо долейте течност
                              5. Стартиране на мотора за 5 сек.
                              6. Гасите и проверка на нивото
                              7. Стартиране отново и пак въртите като т.3
                              8. При необходимост доливате
                              9. Изчакайте около 1 час да отпени
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с хидравликата на волана на Grand Cherokee 2.7

                                А някой по-нагоре беше писал, че форума бил се комерсиализирал... колегата Еди доказа, че не е така
                                Само да допълня, че понякога се пени малко повече от час, обезвъздушава се бавно.
                                Както и има риск, да се прецака и новата помпа, ако не се направи процедурата правилно. Така че, ако не сте сигурни какво точно правите, най-добре се доверете на човек, който го е правил!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X