Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. особености при старите съветски автомобили.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ел. особености при старите съветски автомобили.

    Хм, при ВАЗ винаги е имало вариант экспортний.
    През 1976 година се обзаведохме с 21011 - произведен за индийския пазар - за такси. Беше жълта, жълта - като такси. Корекомска. Някакви специалности по антикорозионната защита не съм забелязал.
    Активно я подкарах през 1981 - беше на 60 к км, и я сдадох на баща на 470 к км през 1991. Две пребоядисвания - по-скоро с декоративна цел, и много, ама много каране - като студент я карах по 12 часа дневно като такси, после естествено беше служебната кола на фирмата ми...
    От понеделник до петък - в събота и неделя с гедорето в ръка - задължително.
    Но яко гниене не съм забелязал, естествено, имаше някакви язвички - на жълтото се вижда всичо..

    Коментар


    • #47
      От: Нов лимузин за президент Путин.

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Ако е читава колицата - нищо, понеже ще е една и съща колица. Няма да и слагат различни ламарини и защити според страната купувач.

      Ако не е читава - в Египет ще изгние за една година ако е в която и близо до морето. Ако не е - така или иначе грижливия собственик ще я пази от пясъка с доказани методи и може и да я опази.

      В Норвегия - също. Нали няма да е читава.
      Мдаа, в Либия ги мажеха с по едни пръст грес. И пак ръждясваха за 1-2 години
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #48
        От: Нов лимузин за президент Путин.

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        Извън темата:

        Спарки, то не е за хвалене, ма на баничарката ни Форд, от праговете не остана нищо, като сито са. И тя е купувана нова, сега е на 6 години. Буса е на четири, веждите са надигнали боята на 5-6 места. На 2-3 вече има открита корозия.

        Та ....
        Нормална средностатистическа днешна кола има гаранция срещу ръжда 10 години. Дори Fabia-та ми е така. А Жигулите си идваха ръждиви още от завода. В смисъл - не се вижда, но тук-там се забелязват ръждиви струйки.

        Бил съм някъде на 7-8 години, когато бяха изгнили (разпаднаха се) колонките с противоударните тампони. Пак някъде там пода вече беше на дупки.

        При баничарките и бусовете вероятно не се стараят толкова. При активна експлоатация на 4-5 години са на 300-500 хиляди километра че и нагоре. Реално няма и смисъл много да им се стараят. Купето ще остане перфектно, а всичко останало ще се разпадне.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Нов лимузин за президент Путин.

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Мдаа, в Либия ги мажеха с по едни пръст грес. И пак ръждясваха за 1-2 години
          Греста е за да не може пясъка при силен вятър да смъква боята. Ако говориш за мазане на цялата кола де. Мажеше се и стъклото за да не се набива, оставяше се по едно кръгче да гледа шофьора.

          С Вартбурга това не го знаехме (абе хубаво виждаме че идва пясъчна буря, и се чудим що всички коли са изцапани с един пръст кал, включително и по стъклото, и от къде тази кал в пустинята), и весело си джиткахме от Ел Уед до Туггурт (стотина километра), преди да ни хване истинската буря, с 80-90км/ч в доста силен пясъчен вятър.

          В Туггурт на бензиностанцията видяхме че отпред по маската (Ваго имаше едно като спойлер, черно, с щампи за фарове за мъгла ако решиш да слагаш) и по боядисаните части около решетката всичко е свалено до гол метал. До ден днешен не ми вярват. А стъклото по-късно разбрахме че е набито с пясък - не му личеше, освен като караш срещу слънцето. Тогава беше все едно има два пръста прах по него.

          Там я намазахме с грес, тръгнахме и после ни хвана истинското. Беше доста интересно, въпреки че за да сме продължили да се движим предполагам че въобще не е била много тежка бурята. Видимостта все пак си беше към петнайсетина метра, не петнайсет сантиметра.

          Него ден в един ден ни би пясъчна буря, после градушка преди планините, после снежна виелица в планините, и вечерта порой. Големият брат на Пръдливия Ханс не спря.

          А ръждата - ръждата я докарваше хубавата средиземноморска сол във вятъра по крайбрежните градове. Там видях Лада 1600 да изгние за десет месеца.

          Вече ако са ръждясвали за 1-2г навътре в пустинята където са ги мажели с грес - мога да си го обясня единствено с пропуск, и с пясък свалящ боята по местата които са пропуснали.

          Между другото и тук в Ню Йорк, където солта във въздуха е далеч по-малко, околиш ли драскотина и оставиш ли я без надзор считай че е заминал целия детайл до година.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #50
            От: Ел. особености при старите съветски автомобили.

            Аз съм живял само в Бенгази. Там ги мажеха с грес само от долу и по праговете. Тате беше купил една Симка 1500 Специал за 300 динара. След 4 години я продаде за 350. Тя не изгни, ма то щото всичките й калници бяха сменяни по няколко пъти. Тате си носеше един чук и един спрей с боя - като го блъснат поправа с чука на място, пръска със спрея и така до следващия път.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #51
              От: Ел. особености при старите съветски автомобили.

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              ...Там ги мажеха с грес само от долу и по праговете...
              Е, значи това си е било "антикорозионна защита"

              Щом в Бенгази - ясно. Да живее Средиземно море, най-соленото след Мъртво море ако не ме лъже паметта. Влажен и солен въздух - хубавиня, радост за ламарината

              После хората се чудят що вноса от Италия е ръждясал.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X