Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта за OruxMaps (android)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карта за OruxMaps (android)

    Привет!
    Някой има ли идея от къде мога да намеря читава топографска карта на България с туристически маршрути за планините за въпросната програма? В момента съм конвертирал за офлайн режим картата topo 4umaps (eu) и съм почти щастлив но за съжаление има само две-три основни пътеки в горите край Сливен а по-малките ще трябва да ги правя точка по точка.
    Поздрави!
    42

  • #2
    От: Карта за OruxMaps (android)

    Това http://bgmountains.org/maps/category/4 ?

    Коментар


    • #3
      От: Карта за OruxMaps (android)

      Последната версия на орукса чете гармински файлове, потърси из туристическите форуми готова сборка на картата от горното мнение тя е най добрата и работи без проблем.

      Коментар


      • #4
        От: Карта за OruxMaps (android)

        Как да подкарам .gdb на orux-a? Нещо съм босичък...
        42

        Коментар


        • #5
          От: Карта за OruxMaps (android)

          Въпросната карта BGmountains не е в тоя файлов формат, а е разработена за гармин и е .img.Потърси из туристическите форуми готов файл който трябва да изглежда така gmapsupp.img и просто го копираш в директорията mapfiles на орукса.

          Коментар


          • #6
            От: Карта за OruxMaps (android)

            http://uploadingit.com/file/view/47k...v/gmapsupp.img Ето я картата сваляш, копираш в mapfiles и готово при мене стана без да правя папка други колеги са правили папка и файла вътре например mapfiles/planini/gmapsupp.img.От менюто на орукса превключваш на новата карта и готово,първоначално зарежда бавно дай му време

            Коментар


            • #7
              От: Карта за OruxMaps (android)

              Супер! Картата тръгна но за съжаление Сините Камъни са представени единствено с релефните линии за денивелация и никакви индикации за растителност, пътеки и обекти. Благодаря все пак
              42

              Коментар


              • #8
                От: Карта за OruxMaps (android)

                Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                http://uploadingit.com/file/view/47k...v/gmapsupp.img Ето я картата сваляш, копираш в mapfiles и готово....
                Може ли пак да дадеш линк че тука пише няма такъв файл или пук аз нещо не му разбирам

                Коментар


                • #9
                  От: Карта за OruxMaps (android)

                  BGMountains засега няма покритие в Източна Стара планина (Сливенско и Сините камъни попадат в този участък).

                  Ето линк за теглене на готовите имг-та: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=51163#51163

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карта за OruxMaps (android)

                    При мен се появи един проблем, който не мога да реша и моля за помощ.
                    В ORUXMAPS съм сложил двете карти - BGMountains и BGtopoVJ
                    Използвам случая да благодаря на разработчиците.
                    Проблемът е, че когато увеличавам приближението с лупата или с пръсти, започва произволно превключване от съветските топокарти “BGtopoVJ” към “BGMountains”
                    ORUXMAPS v.6.5.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карта за OruxMaps (android)

                      Вероятно при зуумването минаваш през някакъв мащаб за който парченцата на картата не са налични и програмката минава автоматично на другите налични карти.
                      42

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карта за OruxMaps (android)

                        Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                        При мен се появи един проблем, който не мога да реша и моля за помощ.
                        В ORUXMAPS съм сложил двете карти - BGMountains и BGtopoVJ
                        Използвам случая да благодаря на разработчиците.
                        Проблемът е, че когато увеличавам приближението с лупата или с пръсти, започва произволно превключване от съветските топокарти “BGtopoVJ” към “BGMountains”
                        ORUXMAPS v.6.5.0
                        Това се оправя по следния начин. Отива се на map setting, zoom setting. Премахва се отметката на "zoom autoload". И готово

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карта за OruxMaps (android)

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          Вероятно при зуумването минаваш през някакъв мащаб за който парченцата на картата не са налични и програмката минава автоматично на другите налични карти.
                          Здравей виждам че си запознат, четох много как да си сложа карта за маршрути за бг, инсталирах oruxmaps сложих тази карта BGMountainsCYR.img (694.22 MB ) от тук http://bgmountains.org/maps/category/4 но не мога да видя пътеките ... Като увелича и се виждат само площите но до там ... иначе се виждат главните пътища ... щом картата е 700 мб би трябвало да има доста информация в нея ... аз ли не правя нещо както трябва или? И другото е, че не можеш да и кажеш на навигацията да те заведе някъде .. може ли да помогнеш малко?
                          Последно редактирано от ISG; 06-06-16, 11:31.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Карта за OruxMaps (android)

                            Има ли търсене по име на обект в тази комбинация софтуер - карта?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карта за OruxMaps (android)

                              OruxMaps не рутира можете да си изчертаете марщрут и да зададете после да се движите по него но не рутира.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X