Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си свържа халогените

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си свържа халогените

    Здравейте! Аз съм нов тук и рискувам да повторя тази тема, но ще попитам за помощ. Взех си 4-ри халогена за покрива, но си нямам идея как да ги свържа и какъв кабел да взема.
    Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

  • #2
    От: Как да си свържа халогените

    На кой покрив искаш да ги сложиш?
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Как да си свържа халогените

      Oт това което си написал се разбира че си митака и имаш 4 халогена и искаш да ги вържеш на покрива.

      Понеже гледаме на боб понякога:По- дебел многожилен, за дългите ако те кефи.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Как да си свържа халогените

        Ами на покрива на джипа да ги сложа. Добра идея е за дългите да се свържат, но ако ми разясните малко как стават нещата ще съм ви благодарен.
        Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Как да си свържа халогените

          Предполагам че крушките са Н1 , трябва ти кабел многожичен 4 или 6 квадрата (4 кв. е точен с 6кв се презапасяваш) две релета по 40А (но свалени от кола от някоя морга или скрападжйница ,че от магазина са боклуци) и бутон който ще си монтираш на таблото .Бутона може да ти е с тънки кабели 1,5кв. ,единия кабел от бутона отива на маса на купето а другия на бубина на релетата .Силовите кабели(два броя) ги закачаш на + на акумулатора ,единия го връзваш на силовия контакт на едното реле а другия на силовия на другото и пускаш по едно + на на другия край на бубината(на релетата) ,от изхода на силовите контакти пускаш двата кабела към халогенните ,разделяш фаровете на две двойки и ги свързваш на всяка двойка по един кабел (който идва от релетата) а самите халогенни на маса .На силовите кабели слагаш и два бушона (по един на кабел) , прекъсваш ги малко след акумулатора .Мога да ти начертая и схема, но едва ли ще можеш да я разчетеш ,освен ако не се занимаваш с ел.техника .Ако си наблизо обади се ще ти ги навържа .Едно уточнение ,релетата трябва да са с нормално отворени контакти ,и като ги погледнеш отдолу трябва да са с 4 крака или пет (ако са с пет релето става хем НО хем НЗ контакти) ,на тях има схема на самото реле и пише и ампераж(на колко А издържат)
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Как да си свържа халогените

            Благодаря за разясненията, ще се пробвам да ги свържа по твоите съвети и по тези халогени дето са на него. Аз съм от Враца ти от къде си?
            Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Как да си свържа халогените

              Първоначално публикуван от _mitaka_ Преглед на мнение
              Благодаря за разясненията, ще се пробвам да ги свържа по твоите съвети и по тези халогени дето са на него. Аз съм от Враца ти от къде си?

              На има няма 500км. Карнобат. Ако трябва качи снимки на едно реле като си намериш, и ще ти начертая кое на къде отива .
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: Как да си свържа халогените

                Добре, ще кача но ще е по на там
                Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Как да си свържа халогените

                  Снимал съм само едно от релетата иначе и двете са едни и същи. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1137.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5451633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1138.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5451637
                  Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да си свържа халогените

                    Ако е възможно ще може ли една схемичка? Благодаря предварително.
                    Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да си свържа халогените

                      краче 85 указано - на МАСА
                      краче 86 - закачаме на ключе с + в купето

                      краче 30 , закачаме на акумулатор +

                      краче 87 + на халогените

                      Накратко първите 85- и 86+ командват магнита в релето, те управляват прекъсването.

                      Другите, 30 и 87 правят верига която доставя + от акумулатора към светлините
                      Май за нещо такова става на въпрос, а бихте ли ми казали 87а за какво служи?
                      Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да си свържа халогените

                        85 и 86 са изводите на бобината на релето, т.е. управляващата верига.
                        30 / 87 е нормално-отворен контакт на силовата верига /при задействане на релето ще се затвори и ще включи консуматора/, а 30 / 87А е нормално затворен контакт, който при задействане ще се отвори т.е. ще прекъсне веригата. Той не ти трябва.
                        Ако ще управляваш чрез комутиране на +12V през ключа за включване ето примерна схема:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fog Light conection.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5451707
                        Управляваща верига: +12 V се подават на входа на ключа /от контактен ключ/, от там на кл.86 на релето. Другата клема 85 се свързва на - маса.
                        На клема 30 се подават +12 V през бушон от акумулатор или от друго място, където има силова верига с постоянен +12 V. Другия край кл.87 се свързва към плюсовата клема на крушките във фаровете, като се прекарват съответните кабели. От корпуса на фара се пуска кабел до -12 V маса.
                        Черния проводник от единия извод на ключа към маса /GROUND/ е само за осигуряване и може да не го пускаш.
                        Успех!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да си свържа халогените

                          А на релето има и 87а то за какво е?
                          Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да си свържа халогените

                            Алекс,ако мога да говоря на ти,привет!Грешно ли е ,както практикувам на ключето да ходи само управление на масата? Т.е. ключето управлява еднопосочно релето,а всичкият пауър е в самото реле.
                            Последно редактирано от jeko47; 04-02-13, 23:45.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да си свържа халогените

                              Защото ако не се лъжа на тези дето са на него и на 87а има включен кабел но несам заглеждал за какво е...
                              Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X