Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си свържа халогените

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да си свържа халогените

    Понеже скоро и аз търсих такива букси, че да не мога да объркам кабелите при включване и изключване та да ти кажа от къде си намерих
    единия вариант е магазин конрад, но понеже мен ме мързеше да ида до там, пък имам едно старо PC което за нищо не става, та захранването на компютъра е с букса с 4 кабела и с посока (не можеш да я вържеш грешно) та вземи си такова нещо
    Molex букса се казва (виж я в гугъл за какво иде реч)
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #32
      От: Как да си свържа халогените

      Кабелите по принцип са вътре в колоната, горе долу тук дето се виждат на снимката са изкарани на вън. Ще видя за такава букса някъде в нас имаше но не се сещам за сега къде е ако не я намеря ще си купя.
      Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

      Коментар


      • #33
        От: Как да си свържа халогените

        Ставаше въпрос не само за кабелите във вертикалната колона, а за тези отвън, които са на гредата и отиват към самите фарове. Те са изложени най-много на атмосферните условия - слънце, вятър, влага, лесно могат да се протрият. Те би трябвало да са скрити в защитен кожух /шлаух/.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #34
          От: Как да си свържа халогените

          Ще бъде ли проблем, ако си вържа 1-н стоп за мъгла по този начин и да свети заедно с халогените на ролбара?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1163.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5461506
          Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

          Коментар


          • #35
            От: Как да си свържа халогените

            Проблеми по самото свързване няма да имаш, ама с мястото за монтаж може и да имаш. Не се знае "органите" как ще възприемат там да има стоп /което предполага да е с 21W крушка/. Дори габарит с 5W крушка не зная дали може да е по средата на тавана, а не отзад. Освен това няма да е много "приятно" някой да е зад тебе, а ти да си светнал тези 21W в очите му. Това се допуска само в условията на намалена видимост /мъгла, снеговалеж/ и то, като допълнителни габаритни светлини отзад, включени заедно с предните светлини за мъгла.
            Поздрави!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #36
              От: Как да си свържа халогените

              Ами ще го монтирам отзад в лявата част на бронята, а в дясно ще си сложа за заден. Мисля да го направя по този начин като на схемата, само че ще сложа ключе за да прекъсвам + към стопчето. Дали ще стане така по добре?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11014.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5461508
              Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

              Коментар


              • #37
                От: Как да си свържа халогените

                Първоначално публикуван от _mitaka_ Преглед на мнение
                Ами ще го монтирам отзад в лявата част на бронята, а в дясно ще си сложа за заден. Мисля да го направя по този начин като на схемата, само че ще сложа ключе за да прекъсвам + към стопчето. Дали ще стане така по добре?
                И защо ще ти е доплнителен фар за бъгла, при полужние, че си имаш 2 в бронята ? Светлината за заден ход не я свързвай с халогените :mregreen: , абе каквото и да връзваш ВНИМАВАЙ, че после става весело.
                * Реално имаш ли нужда от толко много фарове или ги слагаш просто за забавление ?
                - Кабелите ги сложи в шлаух или нещо подобно на гофриран маркуч.
                - За осветлението за заден ход, вече е писани и най-добре става, ако сложи кръгъл халоген в отвора на резервната гума

                Поздрави !

                Коментар


                • #38
                  От: Как да си свържа халогените

                  Тези двата в бронята са вързани със стопа, като натиснеш спирачка и светят (а и са малко почупени, така зи го взехме). От ляво ще сложа нов червен за мъгла, а от дясно на мястото на този ще сложа нов но бял.
                  Не е за забавление, а и светлините не светят много силно (вярно е, че не всеки път се включват, ще видя да ги оправя да светят, но като светнат не се вижда кой знае колко).
                  Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да си свържа халогените

                    Отпред имам свободни ключета, ще стане ли с тях да прекъсвам + за габарита за мъгла?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1164.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5461519Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1165.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5461520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1166.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5461521
                    Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да си свържа халогените

                      Ключетата стават. А щом ти била такава работата, най-напред развий датчика на скоростите и го прегледай, може да е само клеясал и с малко вд-40 и късмет да се оправи, ако ли не поръчваш нов. Не съм много запознат с П1, ама не би следвало да изтече масло от датчкиа, ама за всеки случай сложи нещо отдолу, пък ако протече после да си го налееш обратно.
                      Ако стоповете дето са до мигачите си работят, тея в бронята ги премахни и на тяхно място сложи 2 за заден ход. Тва задната светлина за мъгла е колкото да я има, па ако си ти е мерак, сложи бял отдясно, а в ляво може да намериш 2 по-малки - бял и червен. Хем да ти свети назадна от двете страни, хем да има нещо за мъгла.
                      * и един съвет- не питай за едно и също нещо в няколко теми, щом си питал веднъж, ще ти бъде отговорено

                      Поздрави !
                      п.п. Пак ти казвам, ВНИМАВАЙ с тоците, ако не си много наясно, повикай някой приятел дет разбира за помощник. Хем ще свършите по-бързо, хем ако нещо объркате ще има кой да реагира с пожарогасителя

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да си свържа халогените

                        Е аз тук само за това за мъглата съм питал, все пак мерси за информацията.
                        Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да си свържа халогените

                          Първоначално публикуван от _mitaka_ Преглед на мнение
                          Е аз тук само за това за мъглата съм питал, все пак мерси за информацията.
                          -ся па да не се разсърдиш , просто градивна критика

                          Поздрави !
                          п.п. да пуснеш снимки какво си сътворил >

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да си свържа халогените

                            Не съм се разсърдил. Задължителни ще пусна, все пак трябва да покажем с вашата помощ какво се е получило
                            Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да си свържа халогените

                              Моите светят само с дълги, така ги вързах, за да се изключват веднага след като превключа на къси,тези пред решетката са HELA RALY3000, тези от горе бяха "нещо си 450", имам още два RALY3000, и мисля да ги сложа отпред до другите, но не съм сигурен че няма да стане много претрупано.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05032013538.jpg
Прегледи:2
Размер:179.2 КБ
ID:5461527
                              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                              (А1+)
                              О877ООО98О

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да си свържа халогените

                                Халогените ли си вързал към дългите?
                                Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X