Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

    Преди време попаднах на въпросният автомобил http://www.youtube.com/watch?v=0I5i6guepR4, само че автоматик. Тук в България, с тоя мотор са три бройки. Така твърдеше продавача и съм склонен да му вярвам, като се има предвид, че в европа няма нито един в продажба... Не, че като автомобил, не ми харесва, даже много ми харесва. За разлика от на жената, ама то жени.... Но придобиването му е възможно да има и друго приложение - като донор на двигател за Патрола, евентуално. И, въпроса е: дали е възможно и целесъобразно присаждането и що за спънат кон ще стане от два тона купе с 90кс мотор без турбо.
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

  • #2
    От: "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

    Колега, в описанието на клипа си пише, че двигателят е LD28 (а то мисля е очевидно че не е RD28, който външно е почти идентичен на RD28T ако изключим пълнителния колектор...), а дали въпросният е съвместим със скоростната кутия на Патрола е, поне за мен, неизвестно. Респективно пък скоростна кутия от Лаурел, още повече автоматик, няма място в Патрол. Толкова ли е скъп един що годе добър RD28T, че да купуваш Лаурел за да му вземеш двигателя?!?

    Инак на мен лично не ми изглежда сложно един RD28 (който е много рядък очевидно) да се конвертира към RD28T - очевидните разлики са пълнителен и изпускателен колектор, точките на връзка на водното охлаждане на турбокомпресора, захранването с масло и слива на турбокомпресора, и горивонагнетателната помпа (като може би има възможност само т.нар LDA модул да се вгради и на оригиналната помпа).
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

    Коментар


    • #3
      От: "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

      Има Laurel и с RD28 двигатели, поне според wikipedia ( не съм проверявал в Nissan Fast). По интересното е защо ти е такава стара кола с такъв слаб мотор. Ако е за единия донор ... донори Патроли колкото искаш.. а да не говорим и за такива на части.

      Коментар


      • #4
        От: "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

        За имане има, аз дори се изненадах че този от клипа не е с RD, но то по принцип в България Laurel е твърде рядък, та какво остава измежду наличните да има и такъв с RD28, който да е в добро състояние, че и да е евтин, всмисъл да си заслужава да се купи за части...
        И на фона на това колко много Патроли има за части, наистина е разточителство да се търси Laurel, поне за мен.
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • #5
          От: "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

          Аз имам един laurel,но двигателите са различни,на laurel е с верига и ремък само запомпата.

          Коментар


          • #6
            От: "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

            Не мисля , че са толкова редки колкото си мислиш колега или поне за RD28.Карах такъв като такси преди близо 10 години и все още го виждам в Русе по улиците .Сегашния му собственик каза , че не е пипал нищо по мотора от както го взе от мен.Има си куп екстри като се има предвид годината на производство 1986 и возия като " лодка".Мотора си е слабичък и тромав но пък много издръжлив.Почитател съм на подобен тип "шлепове" с по-големшки дизели под капака и имам навика да се заглеждам след такива , и често засичам от тези Датсун-Нисан-Лаурел.Другата страна на монетата е , че човек който си купи подобен автомобил трудно се разделя с него по очевидни причини и се виждат рядко такива за продан
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #7
              От: "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

              Със собственика на Лаурела се запознахме в един сервиз случайно и му взех телефона. Впечатли ме състоянието на колата - перфектно за възрастта. Мисля че беше 1988г. Нито точка ръжда по ламарините, салона все едно не е ползван. Мотора мъркаше като котарак. Имаше разни лиготийки, като чистачки на фаровете. Не съм го карал, защото не съм мислел да го пазаря. В хода на приказките стопанина му спомена, че имал още един бензинов и че мисли да махне единия - дизела. Тогава говореше нещо за 2000лв. , но сериозна приказка не е ставала. Колкото RD28T на старо. Клипа съм го объркал май, двигателя като че беше такъвhttp://www.motor-klassik.de/bilder/n...toshow_item=10, а не RD28. А за купуване с цел директно донорство, не става и дума, защото в момента нямам нужда. Пък и е грехота да изтърбушиш такъв автомобил, в състоянието в което го видях аз. Просто ми хрумна, дали не може човек да има джип и кола със взаимно заменяеми двигатели, а предполагам и ред други неща.
              Е, явно май не може, но път Лаурела кефи отвсякъде!
              Последно редактирано от kalio_kkk; 29-01-13, 21:58. Причина: объркан линк
              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

              Коментар


              • #8
                От: "По-малката сестра" на Патрола, Нисан Лаурел с RD28

                Здравейте имам един Лаурел с бензинов двигател 2.4 ако някой се интересува пишете или се обадете на тел.0888440635

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X