Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

    Навил съм се да ви ставам колега и се бях ориентирал към Гранд Черок 3.0CRD автомат 2006г. От вчера обаче нещо се позагледах по Патфайндърите автомати с мотор 2.5 DCI на подобни години. Вие кой бихте взели?

  • #2
    От: Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

    На така зададен въпрос (поредния)

    Който ми дадат, него ще взема, стига само да го карам
    Ако може да е жълт

    п.п. ако искаш някаква сериозна дискусия е добре да зададеш малко по-сериозно въпроса
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

      Патфайндера на вид е внушителен, но от 2006 не бих го взел. За него имаше голям проблем с теч от радиатора някъде в тези години, в следствие на което се уврежда цялата трансмисия. Освен това е по-немощен от съответния Гранд дето си го избрал. Патфайндера е по-тромав на асфалт и изпреварва трудно, особено ако насреща ти се зададе камион или си на завой.

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

        Да де, ама няма жълти. Само черни и графит. Какво искаш да питам, то се знае какво ме интересува- който ги кара да каже мнение(за моторите, раздатки, автоматите..). Който няма впечатление - мълчи. Чел съм доста за Гранд Чероки, но не знам нищо за Патфайндъра. Всички знаем, че не са за сериозен офроуд без ъпгрейд, но и аз нямам намерение да ходя по Хималаите. Основно ще карам градско (което във Варна си е офроуд) и до ранчото. Просто искам мнение за двете машини най-вече за проблеми и кусури. Изводите ще си ги правя сам. Благодаря ти Asteri, ти ме разбра. И без това клонях към Гранда. П.С. Moher, ти как би задал въпроса? И не ми го дават а си го вземам. Със здраве..

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

          Имаме Патфайндер купен от нов 2006г. Досега - близо 7г и 190 000 км няма никакви ремонти, освен смяна на съединител на 106 000км, точно след като излезе от гаранция . То това май им е единственото слабо место на този модел, а пък ако е автомат -нямаш грижи и с това. Друго нищо не е барано освен стандартните неща - масла, накладки и дискове. Не съм чул за такъв проблем с течове на радиатори, дори и от други собственици на Патфайндер/Навара. За такъв голям джим си е доста динамичен - имам и пасат 2,5ТДИ и джипа върви наравно с него. Става за не много тежък, любителски офроуд - със рама е, ходовата част е много здрава - няма никакви забалежки за този пробег. На магистрала без проблем си държи 140-160км - със 6 скорости са ръчките.Много е икономичен - разхода градско не качва повече от 10/100 нафта, а извънгардско ако не го юркаш над 120 пада на 8-8,5/100. Със автомат сигурно ще е повече, ама там нямам идея вече какви ще са цифрите. С две думи, много сме доволни - голям, здрав и икономичен джип.

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

            Pathfinder, но с ръчна скоростна кутия - имаш само един съединител след 120-140к км да сменяш, но пък разхода ти е 2л надолу. Навара 174к.с. си върви до 160км/ч супер, като нито изпреварванията са проблем, нито е непоносимо, набира доволно, доускоренията 80-120 или 100-140 ги прави за кратки времена. Нека се има в предвид, че сравнявам моята бивша Навара с Мерцедес Е320 около 200к.с., като не е много по-лошо ускорението за изпреварване.

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Pathfinder 2.5 DCI или Grand Cherokee 3.0 CRD АВТОМАТИ

              Карал съм Патфайндър, "чипосан" "автомат" возили са ме в Навара, "ръчка" двигателя определено малее за тежкото купе, сравним е с ТЛК120 3.0Д. Возили са ме във WK 3.0, но за много кратко и нямам обективна преценка, джипа е по-динамичен от нисана. За всичко друго свързано с поддръжка и ремонти нямам поглед.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X