Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5200 - обсъждане.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nikon D5200 - обсъждане.

    Аааа ... Ник!!
    Това струва поне една джипка ... дори две.

    И язе моем да щракам с това, ако ми го подариш ....
    Тяло, ще си купя сам!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #32
      От: Nikon D5200 - обсъждане.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение

      Нали се сещаш кое е ключовата дума в горната конфигурация ?

      Отделно че както и да го сучем - фотографът е бил много, много близо...
      Последно редактирано от Goblin; 22-02-13, 23:19.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Nikon D5200 - обсъждане.

        Е аз к'во думам .... обектива от Ник, ... аз ще си купя тялото ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #34
          От: Nikon D5200 - обсъждане.

          Аз за да не се точа на твърдо обективче от тоя порядък съм си харесал един старец, 80-400 VR, който се купува с 1/4 от парите за тоя най-много, но му трябва бърз фокус на тялото, щото си е без негов и е тромав. А ако искаш извращения има и телеконвертори... Знам, че е компромис, но за мнооого по-малко пари...

          Коментар


          • #35
            От: Nikon D5200 - обсъждане.

            Аз сега се върнах в началото на темата какво искаш. Ами ако ще е ДСЛР- мисля всеки от последните 5 години с хубаво/и стъкла ще свърши работа. Снимане в РОУ, правилна експозиция по възможност (или ако не може - по-добре да има тъмни участъци, отколкото изгорели), изключване на всякакъв софтуер в апарата, който маже и шумоподтиска - щото това изяжда детайла. Другото е лека заигравка в лайтрума примерно - ако не са станали нещата директно при снимката. Д5200 не съм пипал, мога да твърдя, че с хубав обектив (без да е от л сериите) и от Д5100, и от К-х, и от Д90 съм доволен-поне за целите, за които се и ще се ползват. Едината от марките ми е по-удобна като меню и бутони, но това си е субективно.
            Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
            Grand Cherokee 3.0

            Коментар


            • #36
              От: Nikon D5200 - обсъждане.

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Пази си ги и двата, весели апаратчета са.

              За сенките и бялото - да, но снимай винаги по едно ORF копие (аз снимам винаги на RAW + Jpeg). Едно че от него могат да се изтеглят много повече детайли, друго че с годините програмите стават все по умни.
              А какво ще кажеш за Е-620 ? Най-добре си виж ЛС, че имам едно чудене. Странна работа - Ник не иска Олимпусите, а аз се чудя дали да си взема такъв, но не под 620 е Е-30.

              Колкото до RAW файловете - Гоблина е прав. Ако имаш raw файла - сенките се оправят лесно. Забелязвам тенденциите в новите апарати да се вкарват какви ли не дивотии за да ти се изкара читав jpeg - то не са промени на кривата, контрасти и прочее. Забравя се обаче истинската работа в "тъмната стая". Ако искаш хубави снимки неминуемо трябва да отделиш време за тая стая, която в съвременния вариант е обработващия софтуер. И качеството на jpeg-овете много варира. Примерно аз съм доста доволен от E-PL1, но недоволен от качеството на jpeg-а на Panasonic G3-ката. Разликата е просто jpeg процесора. То не че и тук не варират мненията - примерно при Олимпус повечето хора смята че jpej-овете са прешарпени. При всички положения трябва да си пазиш ORF-ите, това е истината. Особено ако снимаш на тъмно.
              LZ2NKM

              Коментар


              • #37
                От: Nikon D5200 - обсъждане.

                Преди месец си взех Никон д7000 кит с 18-105 VR!Сравнен със старата ми д40-ка е доооста напред и дава повече възможности и по-добра картинка!д7100 е с 24 МП ,които според мен идват вече множко и става по-претенциозен от към обективи,а там е голямата болка!Добрите обективи не само,че държат цена,но и поскъпват..например 105/2.8 преди няколко години беше с около сто лева по-евтин!Излезе и дълго чакания 70-200/4,който наричат 'бюджетно решение',защото за разлика от 70-200/2.8 е 'само' 2300 левчета...та така...скъпи играчки,както офроуда!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #38
                  От: Nikon D5200 - обсъждане.

                  Ник,не знам какви проблеми си имал с Олимпус,но сегашните модели от PEN линията са достатъчно добри. Аз снимам с Никон от години. Първо Д 50,после Д 90,сега Д 7000. Сина ми имаше Д 40 и Д 5000.
                  На съпругата си купих Olympus PEN E-PM1. И понеже моята чанта е доста тежка (Д 7000,СБ 800,16-85ВР,70-300ВР,10.5/2.8 Фишай,батерии,филтри),когато ходиме на море (Ахтопол) и на други посещавани многократно места не я нося. Носиме Олито и няма нещо,което да не може да бъде заснето. Микро 4/3 системата има много голям избор на обективи - при това много добри. Е скъпички са,но си струват парите.
                  Разбира се не искам да правя сравнение между практически нулевите времена за заснемане на първи кадър след включването на ДСЛР и не малките времена при безогледалките,но това е рядък проблем за редовия турист.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nikon D5200 - обсъждане.

                    Взимайте и снимайте с каквото ви харесва.
                    Много обсъждане, малко снимки
                    Nikon, Olympus, Canon... стига да ви е по сърце.
                    Аз лично не издържах и се обзаведох, но с другия лагер - Canon 6D.
                    Има огромна разлика със стария Canon 20D. Още не съм го пробвал тук в студиото само навън и насам натам, но и това ще стане тези дни.
                    .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nikon D5200 - обсъждане.

                      Някой случайно да си е купил Д7100 или има преки впечатления за него, защото се колебая между него и д7000. Д7100 ще се ползва с обектив Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR. Според вас добра ли е тази комбинация. Незнам, супер много се чудя... Няма и кой знае какви ревюта още, до колкото разбрах Д7100, не е наследник на Д7000, а се помествал между него и Д600. Това значи ли, че Д7100 е по - добър от Д7000 във всяко едно отношение? Поразпитвам тук там и сега май клоня към Д7100, уж по - нов, по - скъп, трябва да е по - добре...
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nikon D5200 - обсъждане.

                        Аз мога да споделя само за обектива. Според мен няма по-добър DX зум на никон в момента.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nikon D5200 - обсъждане.

                          д7100 е наследник на д7000, не се помества никъде другаде. д600 е като д7000/7100, но с фулфрейм матрица. До сега нямаше екивалент. Не е наследник на д700 примерно.

                          Писах ти вече. Взимай си 7100 и не се занасяй. Каквото загубиш сега при покупката ще си го върнеш в деня в който тръгнеш да го продаваш.

                          Ако вече притежаваше 7000 нямаше да е задължително да го сменяш със 7100, но при положение че в момента нямаш нито единия от двата и се колебаеш между двата...
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X