Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един по-различен велосипед с двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Един по-различен велосипед с двигател

    Резервоарът дойде от тук:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0393.jpg
Прегледи:1
Размер:229.2 КБ
ID:5463831Това е колелото от миналото лято.

    Коментар


    • #77
      От: Един по-различен велосипед с двигател

      Тъй-като и мен ме дразни този резервоар от него ще използвам само гърловината с капачката и кранчето.Ще вкарам бензина в рамката ,но за да се случи това ще трябва пълно разглобяване няколко заварки и пребоядисване после ,а времето вече се оправи и не ми се занимава много с това.Засега ще си го търпя ,но не се знае.....

      Коментар


      • #78
        От: Един по-различен велосипед с двигател

        Днес реших да сваля още челният ъгъл.За целта промених точката на захващане на задните пружини и газовият амортисьор.Добавих широка задна гума ,степенка и шумозаглушител на карбуратора.Получи се това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0817.jpg
Прегледи:1
Размер:276.8 КБ
ID:5466312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0812.jpg
Прегледи:1
Размер:292.6 КБ
ID:5466313

        Коментар


        • #79
          От: Един по-различен велосипед с двигател

          Първоначално публикуван от pekisto Преглед на мнение
          Днес реших да сваля още челният ъгъл.За целта промених точката на захващане на задните пружини и газовият амортисьор.Добавих широка задна гума ,степенка и шумозаглушител на карбуратора.Получи се това:[ATTACH=CONFIG]563976[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]563977[/ATTACH]
          Пич як ти е мотобайка но я ми кажи как го правиш с предния венец хем да можеш да въртиш педалите но и когато си искаш не въртиш и палиш мотора.
          Погледни и това https://www.youtube.com/watch?v=g_iv...e_gdata_player

          Коментар


          • #80
            От: Един по-различен велосипед с двигател

            Разгледах снимките (0393)и от пръв поглед ми се стори, че моето двигателче е подобно. Имам въпрос: Разглобявали ли сте съединителя? Има ли някъде в нета показано как и какво трябва да се направи (ремонтира). Имам проблем: Колкото и да го натягах, при палене буксуваше. Източих маслото - на боза, диска - само личи, че някога е имало феродо (от двете страни), залепиха ми - 3мм. (стана като оригинално, макар да не съм виждал такова), сглобих, налях ново масло - 10w40, въртя педалите на степенка, пали и ....Не отлепя, върти постоянно задната гума - бързо (на бавни обороти на двигателя). Свалям, изпилявам от едната от едната страна, слагам - същата работа, но вече малко приплъзва, като стисна ръчката, но пак върти задната гума - бързо (на бавни обороти на двигателя), не може да се кара (все едно да тръгваш на трета). Че, питам, защо? Вътре има два диска с гумени пръстени, малкия или големия е за бавни, те могат ли нещо да се прецакат или аз да съм объркал нещо? Никъде не мога да намеря (в нета), като малуели.

            Коментар


            • #81
              От: Един по-различен велосипед с двигател

              Първоначално публикуван от emo887 Преглед на мнение
              Пич як ти е мотобайка но я ми кажи как го правиш с предния венец хем да можеш да въртиш педалите но и когато си искаш не въртиш и палиш мотора.
              Погледни и това https://www.youtube.com/watch?v=g_iv...e_gdata_player
              Помагането с педалите не съм го направил аз.Двигателя си е така направен.Има съединител който свързва педалите с коляновия вал и се натиска за момент само при палене.След като двигателя вече работи тръгването става само с подаване на газ като скутер.Мога и да помагам с педалите,но не се налага защото тръгва доста бързо вече.В момента има монтирана седем скоростна главина с вътрешни скорости и се получи доста добро ускорение.Това което е на клипчето прави моят двигател само с една верига като едновременно с това има и центробежен маслен съединител.
              Последно редактирано от pekisto; 26-04-13, 20:13.

              Коментар


              • #82
                От: Един по-различен велосипед с двигател

                Първоначално публикуван от gogo630722 Преглед на мнение
                Разгледах снимките (0393)и от пръв поглед ми се стори, че моето двигателче е подобно. Имам въпрос: Разглобявали ли сте съединителя? Има ли някъде в нета показано как и какво трябва да се направи (ремонтира). Имам проблем: Колкото и да го натягах, при палене буксуваше. Източих маслото - на боза, диска - само личи, че някога е имало феродо (от двете страни), залепиха ми - 3мм. (стана като оригинално, макар да не съм виждал такова), сглобих, налях ново масло - 10w40, въртя педалите на степенка, пали и ....Не отлепя, върти постоянно задната гума - бързо (на бавни обороти на двигателя). Свалям, изпилявам от едната от едната страна, слагам - същата работа, но вече малко приплъзва, като стисна ръчката, но пак върти задната гума - бързо (на бавни обороти на двигателя), не може да се кара (все едно да тръгваш на трета). Че, питам, защо? Вътре има два диска с гумени пръстени, малкия или големия е за бавни, те могат ли нещо да се прецакат или аз да съм объркал нещо? Никъде не мога да намеря (в нета), като малуели.
                Разглобявал съм го ,но моят съединител е друг модел.Има само една гумена звезда и барабан.

                Коментар


                • #83
                  От: Един по-различен велосипед с двигател

                  Малко снимки след добавянето на главина със 7 вътрешни скорости.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0870.jpg
Прегледи:1
Размер:220.3 КБ
ID:5476475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0865.jpg
Прегледи:1
Размер:270.5 КБ
ID:5476476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0869.jpg
Прегледи:1
Размер:276.8 КБ
ID:5476478Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0864.jpg
Прегледи:1
Размер:277.3 КБ
ID:5476477

                  Коментар


                  • #84
                    От: Един по-различен велосипед с двигател

                    http://pekisto.snimka.bg/tuning/edin...vigatel.748809

                    Коментар


                    • #85
                      От: Един по-различен велосипед с двигател

                      Здравей колега, мислил ли си за продажба на велосипеда и ако да срещу каква сума би се разделил с него.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Един по-различен велосипед с двигател

                        http://prodavalnik.com/velosiped-s-dvigatel-i22908701
                        Ако успея да го продам парите ще бъдат вложени в нов проект.Измислил съм друг модел ,макар че и този се получи доста добре.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Един по-различен велосипед с двигател

                          Отстъпката за желаещи да го купят от форума е 20%.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Един по-различен велосипед с двигател

                            Снимки от последните промени:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0911.jpg
Прегледи:1
Размер:278.6 КБ
ID:5481309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0912.jpg
Прегледи:1
Размер:277.4 КБ
ID:5481310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0909.jpg
Прегледи:1
Размер:292.7 КБ
ID:5481311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0908.jpg
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5481312

                            Коментар


                            • #89
                              От: Един по-различен велосипед с двигател

                              Супер е станало велосипедчето! Евала за идеята! Нещо не ти намирам обявата в продавалник! Каква е цената?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Един по-различен велосипед с двигател

                                Цената е 1400 лв. Разход под 1,5л.Максимална скорост 70км/ч.Пет скорости в задната главина.Теглото е под 50кг.Предницата е с масло и пружина с ход 160мм ,а към задното окачване има добавен газов амортисьор.Височината на средното е 34см.Челен ъгъл под 70 градуса.Междуосие 110см.Каплите са двойностенни 24".Не се изисква регистрация и свидетелство за правоуправление.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X