Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един по-различен велосипед с двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Един по-различен велосипед с двигател

    Е не всички сме толкова безстрашни като тебе в тоя форум
    Има хора, които се учат от собствените си грешки, има и такива, които се учат от чуждите

    Коментар


    • #32
      От: Един по-различен велосипед с двигател

      Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
      Е не всички сме толкова безстрашни като тебе в тоя форум
      Има хора, които се учат от собствените си грешки, има и такива, които се учат от чуждите
      Хубаво, ми като не си безстрашен, какво правиш под тази необезопасена УАЗка от снимката ти? Ми ако се скъса от усукването рама/ресьор/мост?
      То дори руснаците специално пишат - "не стой под товаром"

      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #33
        От: Един по-различен велосипед с двигател

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        Ще се разтърся за снимки, за да съм по-убедителен. Но, в мазето ми се подмяташе едно руско двигателче 38к.см. Пък комшията имаше излишни пари за даване и донор нов велосипед Лидер за 200лв, както пише съфорумника горе - с тенекиена вилка, скапани спирачки, окачване, рамка и капли. Каплите дори бяха с обикновеният профил. Между другото 98% от велосипедите в провинция са именно такива "скапани" и всичките ни деца си ги карат. А пък се съмнявам, че и в София, децата между блоковете карат само с такива по 2000лв.

        Е да ви кажа, човека ще му бъде вече трети сезон, без да пипа нищо. Нито скъса рамка, нито капли, нито вилка. Бръмчи си всеки ден 7 километра по асфалт в едната посока до вилата. Сипва литър бензин в резервоара и забравя кога го е направил.

        Тъй, че евала на човека, автор на темата.

        ПП и в момента пиша от лаптоп ИБМ х31, на незнайно колко години, но безпроблемен и с 2 часа работа на батерии. А сигурно ако пусна тема за него, ще ми кажат директно да го изхвърля, че не става за нищо, и да си взема нещо с 10гб рам, терабайт диск, ненамсиколкоядрен процесор, щот ако го не направя застрашавам всички, включително и себе си.
        E, аз знам каква е разликата между колело от 200 лв. и такова от 1000 лв.. Едното е боклук, който не си заслужава 200 те лева. Другото може и да е боклук може и да не е - зависи кой е производителя. Защо е боклук ли? Като прочетеш няколко хиляди страници, говориш със стотици хора каращи и едното и другото и най-вече караш и едното и другото ще разбереш. В България добро колело НЕ МОЖЕ да струва ново под 500-600 лв. По никакъв начин.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #34
          От: Един по-различен велосипед с двигател

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          E, аз знам каква е разликата между колело от 200 лв. и такова от 1000 лв.. Едното е боклук, който не си заслужава 200 те лева. Другото може и да е боклук може и да не е - зависи кой е производителя. Защо е боклук ли? Като прочетеш няколко хиляди страници, говориш със стотици хора каращи и едното и другото и най-вече караш и едното и другото ще разбереш. В България добро колело НЕ МОЖЕ да струва ново под 500-600 лв. По никакъв начин.
          Аз по никакъв начин не споря с теб, напълно съм съгласен. Но реалноста е друга за съжаление, както казах поне 98% карат боклуците и съответно 98% от производителите ги произвеждат. И това не е само в България. Тези които знаят какъв трябва да е велосипеда, са или веломаняци с хоби вело или спортисти. Така е навсякъде:
          - при мотоциклетисти, при риболовци, при фотографи и където и в който форум и да влезнеш.

          Ще ти обяснят, че с Пентакс от 200лв може да го изхвърлиш директно и да си вземеш МАРК 1-2-3, няколко обектива, желателно бяла серия, хубава чанта, статив /ма не този от тенеке и ПВЦ рамена от 60лв/ и така нататък.

          И ще са напълно прави, както си прав и ти в момента.

          Въпреки, че силно се съмнявам, че освен велосипеда който ти е хоби/страст имаш финансови възможности да си навсякъде на ниво.
          В храната която ядеш, в колата която караш, в къщата в която живееш.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #35
            От: Един по-различен велосипед с двигател

            Зависи за какво ще го ползваш това колело. Както колегата по-горе каза едва ли е разумно да си купиш колело за 1000 лв за между блоковите пространства.На моето просто колело (не от 1000 лв ) докато му ставаше батерията на километража показваше около 5000км(като деца си ги мерехме, кой колко е карал) и все още си върви без проблеми.

            Коментар


            • #36
              От: Един по-различен велосипед с двигател

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              Хубаво, ми като не си безстрашен, какво правиш под тази необезопасена УАЗка от снимката ти? Ми ако се скъса от усукването рама/ресьор/мост?
              То дори руснаците специално пишат - "не стой под товаром"

              Уазката си е достатъчно обезопасена в случая и въпреки това под уазки седя рядко, докато колело карам сравнително често.
              А иначе спокойно може да си разцепиш главата в някой бордюр, докато се разхождаш БЕЗ КАСКА в двора си

              Коментар


              • #37
                От: Един по-различен велосипед с двигател

                Явно, подходих неправилно. Ще се опитам да обясня. Цената не е важна. Аз знам велосипеди в България, сглобени тук, с цена доста над 1000 лв., които са пълна скръб. Проблемът идва от там, че ако правиш кръгчета на асвалта пред блока, в повечето случаи повредата е да ти се скапа някой лагер. Обаче, ако решиш да слезеш от тротоар (10 см.) изведнъж установяваш, че Хамортесьорната вилка изненадващо се скършила точно под челната тръба и ти си в интимна целувка с асвалта. Като се случи и на още няколко души вече ти е ясно за какво иде реч и защо е по-добре да си вземаш твърда вилка вместо тоя боклук. Са по отношение на окачването. Окачването при велосипедите (с изключение на турърите) НЯМА ЗА ЦЕЛ да осигури комфорт.!!! Целта е да осигури добро сцепление. Говоря и за предната вилка и за задното окачване. По тази причина евтиното задно окачване, освен че не си върши работа всъщност пречи. Представете си, че карате кола само с пружини без амортесьори. Колкото е по-тежък човека и по-голяма скоростта - толкова ситуацията става по-опасна. Да не говорим как се къса захващането на амортесьора, същият се криви, чупят се пружини... И още нещо - окачването трябва да лагерува в добре направен лагер. При евтините модели тва са просто две тръби, триещи една в друга. Скапва се още със слизането от конвейра. По отношени на спирачките - евтините дискови спирачки НЕ СПИРАТ. Дисковити спирачки имат едно основно предимство пред V-брейка - работят на мокро и кално. Евтините дискови спирачки имат едни основен недостатък - не работят нито на сухо, нито на мокро, нито на кално. За същата цена V-брейк с добри колодки спира в пъти по-добре.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #38
                  От: Един по-различен велосипед с двигател

                  По въпроса за цената.
                  1.Педалетка - 400лв
                  2.Велосипед - 100лв
                  3.Труд - имаш ако можеш да си го направиш.
                  Това е! Лесно е!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Един по-различен велосипед с двигател

                    Мисля, че прекалихте. Вие убихте ентусиазма на човека.
                    Добре, че Левски навремето не си е коментирал идеите в някой форум
                    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Един по-различен велосипед с двигател

                      Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                      Мисля, че прекалихте. Вие убихте ентусиазма на човека.
                      Добре, че Левски навремето не си е коментирал идеите в някой форум
                      Самата света истина. От друга страна повечето коментари са насочени добронамерено към автора на изделието с цел да помогнат. И би било глупаво ако всички коментари са от типа "Еваларка". Трябва да има и нещо конструктивно в темата. Таааа.... Колега Пекисто - дано имаш полза и от критиците.

                      Теодоре! Тая наредба дето я цитираш само казва :

                      "Не подлежат на регистрация по реда на
                      тази наредба:

                      1. тролейбусите;
                      2. верижните, строителните, селскостопанските и другите самоходни машини;
                      3. моторните превозни средства, предназначени за състезания по затворен маршрут;
                      4. велосипедите с допълнително монтиран двигател;
                      5. инвалидните колички с двигател."

                      Не обещават да минеш без регистрация по друга такава. А нея още я няма. Аз чакам 5-та година и дебна като орлица заради триколката.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #41
                        От: Един по-различен велосипед с двигател

                        Не споря. Просто е факт, че по съществуващата наредба за регистраците, тези неща са извън обхват. Може утре да измислят нещо друго, може и въобще да не се сетят още 10 години, защото подобни сглобки са по-скоро екзотика, отколкото ежедневие. Пък и това "по реда на тази наредба" не означава непременно, че има или ще има и друга, просто законотворците много обичат така да формулират - този закон... тази наредба.....
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Един по-различен велосипед с двигател

                          Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                          Не споря. Просто е факт, че по съществуващата наредба за регистраците, тези неща са извън обхват. Може утре да измислят нещо друго, може и въобще да не се сетят още 10 години, защото подобни сглобки са по-скоро екзотика, отколкото ежедневие. Пък и това "по реда на тази наредба" не означава непременно, че има или ще има и друга, просто законотворците много обичат така да формулират - този закон... тази наредба.....
                          Не спори! Това ми е работата. Да чета и прилагам закони и норми. Вервай ми! Не върши работа това изречение. Не е направено от обич към формулирането. Просто ченгетата не се заяждат за сега с велосипедистите, но стане ли нЕква беля - не дай боже да бутне пешеходец .... жална му майка дори да не е виновен за случката. Пак ти казвам - заради триколката съм го дискутирал с адвокати и сЕкви специалисти казуса.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #43
                            От: Един по-различен велосипед с двигател

                            Човек трябва да търпи градивна критика и съм съгласен с това ,но искам също да задам два въпроса към критиците:
                            1.Каква марка ми е вилката?
                            2.От какво са задните ми амортесьори?
                            След като получа отговорите ще кажа дали са верни и съответно ще бъда напълно вече съгласен с тях.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Един по-различен велосипед с двигател

                              Пексито-поздравления за труда и резултата. Не обръщай внимание на перфекционистите. Те затова са такива-да харесват само най-доброто. Няма лошо де, но най-доброто обикновено е доста по-скъпо от това дето е по-лошо, но също вършещо работа.
                              Сякаш като карахме сгъваемите балканчета са имали окачвания и дискови спирачки. И сме карали само с каски... Напротив, даже сме си правили мини състезания кой ще кара с възможно по-разчекната(сгъната) рамка. Имаше падания, понякога и доста кръв, ама ей ни на-живи и здрави сме.

                              Та прави си машинката както знаеш, карай я както ти е кеф, и стига да не пречиш на другите-всичко е в реда на нормалното.

                              Перфекционистите живеят в друг свят.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Един по-различен велосипед с двигател

                                Вилката - най вероятно Зуум, Логан, РСТ или подобна Но нейм. Задните пружини, (щото тва не амортисьор) са е същата работа. По принцип дърветата изглеждат еднакво и марката няма значение. Балканчето е класи над това дърво. Балканчето е направено да се кара. Тва е направено да ти го продадат, ако не разбираш и велосипед със заден амортисьор за теб е върха на сладоледа и то само 300 лева. И не, не съм перфекционист. Има разлика между перфекционизъм и минимални изисквания. Това колело не покрива минималните изисквания и застрашава здравето на каращия го.
                                Последно редактирано от NovemberCharlie; 29-01-13, 20:42.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X