Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един по-различен велосипед с двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Един по-различен велосипед с двигател

    Първоначално публикуван от pekisto Преглед на мнение
    Сглобих модела за да отговаря на следните изисквания от моя страна:
    1.Да е по-леко от скутер(около 50кг)
    2.Да е по-икономично от скутер(под 1.5л/100км)
    3.Да се управлява без каквито и да било документи ,съответно и без данъци такси граждански и т.н...
    4.Да не нося каска(имам близо 100 000 км на мотоциклет и каската никога не съм я харесвал ,но трябваше да нося)
    5.Да има максимална скорост по-висока от китайски скутер 50кубика (70км/ч)
    6.Да може да се съхранява в мазе ,достъп до което имам по стълбище.
    7.Двигателят да е без електроника с проста и надеждна конструкция.(центробежен маслен съединител,цилиндър от чугун , чукче и наковалня)
    8.Да карам велосипед и да не въртя педали .
    9.Велосипеда трябваше да има двигател скорости и една верига ,защото не харесвам ДВГ за велосипед, които се предлагат ,заради добавянето на втора такава.
    http://pekisto.snimka.bg/tuning/velo...vigatel.725117
    Приятелю, поздравление за ентусиазма! НО! От мотори не разбирам, но от колелета разбирам. И то много. Така че ето мнението ми по-долу.
    1. Аз имам сцепена каска от падане с колело. Колелото се движише с 2-3 км в час. Ако не ми се беше сцепила каската, щеше да ми се сцепи главата. Така, че каска ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
    2. Този велосипед НЕ СТАВА ДОРИ ЗА ВЕЛОСИПЕД. Това е боклук, който е силно опасен за твоето здраве и за здравето на оклоните. За справка предната му вилка представлява малоумно, некачствено и МНОГО ТРОШЛИВО тенеке. По-сдобре я с мени с качествена твърда вилко от колкото този кенеф.
    3. Това НЯМА СПИРАЧКИ. Изглежда, че има, но няма! Нещата на снимките са пародия на спирачки.
    4. Това НЯМА ОКАЧВАНЕ. Изглежда, че има, но няма! Нещата на снимките са пародия на окачване.
    5. Не си помисляй да вдигаш 70 км в час с това. Ще се опита да те убие. Може да не е още първия път, но има голяма вероятност да го направи още тогава.
    6. Не си помисляй да го караш извън асвалт. На асвалт ти препоръчвам да го буташ.

    П.П Бил споделил на колко си години и на какви мотори си навъртял 100 000 км.?
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #17
      От: Един по-различен велосипед с двигател

      Предимството ,че "бръмчи и смърди" е това : Не смърди човека ,който го управлява.Относно електрически велосипед мога да кажа:
      1.Трудно за управление заради тежест на батерии ,които конструкцията на велосипеда позволява да се монтират на неподходящо място.
      2.Нисък пробег и скъпо обслужване (имам предвид цената на батериите)
      3.Представете си тази ситуация : Денят е хубав и смятам да покарам ,но съм забравил да заредя батериите ?! Това от личен опит.Имах електрически скутер преди четири години.
      4.Повече мощност=по-висока консумация=по-тежки батерии=по-малко мощност и така до друг модел батерии=много пари и икономията тогава липсва.

      Коментар


      • #18
        От: Един по-различен велосипед с двигател

        Всеки човек е опасен за себе си и за околните ,ако под каската няма нищо.Имам предвид това че, ако максималната скорост е 70км в час това не означава ,че трябва да се кара с толкова.На километража на колата ми пише 260 и вдига 220.С колко мислиш ,че карам? Много ясно ,че всеки кара превозното си средство с много малък процент от възможностите му.Това е за да не си опасен за околните и за себе си.Относно спирачките ,както съм писал по-горе ще се поработи и там ,като се добави трета спирачка ,макар че е напълно излишно като се има в пред вид как се използва от мен.На 39 години съм и си го ползвам само за придвижване от точка А до точка Б. Когато бях на 20 нещата изглеждаха съвсем различно ,начин на управление и скорост също.

        Коментар


        • #19
          От: Един по-различен велосипед с двигател

          Първоначално публикуван от pekisto Преглед на мнение
          .На 39 години съм и си го ползвам само за придвижване от точка А до точка Б. Когато бях на 20 нещата изглеждаха съвсем различно ,начин на управление и скорост също.
          Добре. Ето мининума доработки. Друга, много по-хубава вилка. Примерно някой Сънтър с пружина за около 250-300 лв. Въздушна не ти трябва.
          Виж в байкърския форум за нещо втора употреба. Спирачки - ако скаш да останеш на механичите вземи Авид ВВ7 или поне ВВ5 заедно с дисковете. Отпред препоръчвам поне 185 мм. диск. Препоръчаната по-горе вилка би трябвало да го издържи. Приличен заден амортесьор. Тези са боклук. Оправи си задния дерайльор. Така ще го прецакаш. Ако имаш пари взими по-хубав. Същото важи и за каплите. Относно каската - за съжаление в Българие травмите по велосипедистите често не са предизвикане от тях самите.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: Един по-различен велосипед с двигател

            Наясно съм , че за да стане всичко по-добре ще трябва да се налеят още малко средства.Когато го направя ще има и снимки.

            Коментар


            • #21
              От: Един по-различен велосипед с двигател

              Аз също съм на мнение, че тази вилка и спирачки са крайно недостатъчни дори при крачно задвижване, а сега с двигателя е направо руска рулетка.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #22
                От: Един по-различен велосипед с двигател

                Вилката със сигурност ще бъде сменена с по-дълга за да оправя челният ъгъл.За спирачките също съм помислил.До пролетта има време и със сигурност ще има промени преди да съм го подкарал по-сериозно.

                Коментар


                • #23
                  От: Един по-различен велосипед с двигател

                  Този вариант не е ли по-лесен за реализация, по-лек и по-евтин. Ето и едно клипче:

                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Един по-различен велосипед с двигател

                    Прочети по назад в темата и ще разбереш защо не искам ел.Относно това дали е по-лек и евтин също не съм съгласен.При мен има резервоар 2кг(пълен) и двигател 10кг.А пробег - над 100км. с тези 2л.бензин и време за презареждане под 5 минути.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Един по-различен велосипед с двигател

                      Прочетох темата втори път от самото начало.Никъде не прочетох ЗАЩО не искаш ел. задвижване. Колкото до теглото дори да е същото има значение и къде е то. В твоя вариант то е разположено на рамката, а във варианта от линка който съм дал двигателя е в каплата, т.е под окачването. Кита е 14 кг, но твоята капла и някои други детайли се заменят и добавеното тегло не е 14 кг. Да, мощността не е същата, но когато става дума за придвижване от точка А до точка Б не е толкова важно. Освен това надеждността е в пъти по-висока отколкото с ДВГ, особено монтиран по твоя начин. Колкото до карането без каска с до 20 км/час, мога да ти предложа да тестваш последствията и с по-ниска скорост. Примерно с пешеходна скорост да срещнеш с глава някой бетонен стълб. Според медицински статистики, които бях чел някъде подобната ситуация като тази със стълба е смъртоносна при скорости над 18 км/час.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Един по-различен велосипед с двигател

                        За ел.велосипед бях написал това:
                        1.Трудно за управление заради тежест на батерии ,които конструкцията на велосипеда позволява да се монтират на неподходящо място.
                        2.Нисък пробег и скъпо обслужване (имам предвид цената на батериите)
                        3.Представете си тази ситуация : Денят е хубав и смятам да покарам ,но съм забравил да заредя батериите ?! Това от личен опит.Имах електрически скутер преди четири години.
                        4.Повече мощност=по-висока консумация=по-тежки батерии=по-малко мощност и така до друг модел батерии=много пари и икономията тогава липсва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Един по-различен велосипед с двигател

                          Ако гледам статистиките за които се пише и опасността от всичко което се направи или каже ....Нали не очаквате в този форум да ви покажа някоя схема за плетиво? Предполагам ,че тук има доста смели хора и с доста разум ,за които статистиките в които се пишат такива неща не би трябвало да ги трогват чак толкова. С джип в гората през зимата дали е безопасно и сигурно? А в статистиките какво пише ? По-горе писах нещо и сега ще го повторя :
                          Ако под каската няма нищо тогава всеки е опасен за всеки !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Един по-различен велосипед с двигател

                            Ще се разтърся за снимки, за да съм по-убедителен. Но, в мазето ми се подмяташе едно руско двигателче 38к.см. Пък комшията имаше излишни пари за даване и донор нов велосипед Лидер за 200лв, както пише съфорумника горе - с тенекиена вилка, скапани спирачки, окачване, рамка и капли. Каплите дори бяха с обикновеният профил. Между другото 98% от велосипедите в провинция са именно такива "скапани" и всичките ни деца си ги карат. А пък се съмнявам, че и в София, децата между блоковете карат само с такива по 2000лв.

                            Е да ви кажа, човека ще му бъде вече трети сезон, без да пипа нищо. Нито скъса рамка, нито капли, нито вилка. Бръмчи си всеки ден 7 километра по асфалт в едната посока до вилата. Сипва литър бензин в резервоара и забравя кога го е направил.

                            Тъй, че евала на човека, автор на темата.

                            ПП и в момента пиша от лаптоп ИБМ х31, на незнайно колко години, но безпроблемен и с 2 часа работа на батерии. А сигурно ако пусна тема за него, ще ми кажат директно да го изхвърля, че не става за нищо, и да си взема нещо с 10гб рам, терабайт диск, ненамсиколкоядрен процесор, щот ако го не направя застрашавам всички, включително и себе си.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Един по-различен велосипед с двигател

                              Според мен ще се разбере дали има смисъл, когато колегата каже на каква цена му излязло това удоволствие. Най-големия проблем на велосипедите(независимо от вида задвижване) е лесната кражба. Това от своя страна на практика ограничава възможностите за свободно ползване. Тогава себестойността на инвестицията е от голямо значение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Един по-различен велосипед с двигател

                                Първоначално публикуван от pekisto Преглед на мнение
                                За ел.велосипед бях написал това:
                                1.Трудно за управление заради тежест на батерии ,които конструкцията на велосипеда позволява да се монтират на неподходящо място.
                                Както и да е.... Успех!
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X