Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов лимузин за президент Путин.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов лимузин за президент Путин.

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Ето ви една стара и непреходна класика, нали - http://limoretro.com/history/limo-zil-41047.html
    Вот это-да...
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #32
      От: Нов лимузин за президент Путин.

      "Мерцедес" използват две разцветки при оформянето на вътрешния дизайн - едната е махагон, който бива тъмен и светъл, другата е карбон.
      Горе на снимките е светлия махагон. Същите разцветки се ползват и във микробусите им. Бившето ми "Вито" беше със светъл махагон, а по-следващите модели са карбон и тъмен махагон. Мога да кача и снимки, ако е необходимо. В руската лимузина е използван светлия махагон.
      И двете шарки са много здрави и устойчиви и много трудно се напукват. Карбонът обаче има едно важно предимство - устойчив е на пряка слънчева светлина, докато при махагона не е така. Ако системно го пече слънце, започва да прави леки прозрачни мехурчета, но това е поне след 10- тата година. А те хората не карат едни и същи коли по толкова години, така че за тамошния клиент покритието на практика е вечно.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #33
        От: Нов лимузин за президент Путин.

        Тцъ, колега...
        Мерседес не използват махагон, дори имитация на махагон.
        Мога да ти разправям много за технологията на тия дървении.
        Това на снимките е корен от орех, по-светлата дървения е имитация на зебрано, а това тъмното, дето го слагат на авангарда, просто не помня как се казваше.

        Верно е, че шарката не се напуква - напуква се лакът - и то доста лесно.
        То и няма как да се напука, щото е направена от.. .айде за това по-късно, ако ти е интересно...
        Това за мехурчетата силно ме съмнява, щото лакът, с който е изпълнено покритието - 4-ръце са по технология, не е термопластичен, и обикновените дефекти му са, че се напуква при натиск или удар, но не и при UV експозиция.

        Коментар


        • #34
          От: Нов лимузин за президент Путин.

          Айде ново двайсет - Путин ще се вози на германска „Чайка” - http://automedia.investor.bg/a/0-nac...manska-chaika/ .То и без това темата мина към мерцедесите, та си е точно на място.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #35
            От: Нов лимузин за президент Путин.

            Без да съм особено русофил- нивото на бронята на старите ЗИЛ ове ( прозрачна и не прозрачна част ) съвременните лимо броне автомобили могат само да я сънуват..... Най малкото щото ако се прави по старата технология ЗИЛ а ще струва по новите цени едно 3 милиона долара.... Мене като ми разказваха историята... добре, че бях седнал .....
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #36
              От: Нов лимузин за президент Путин.

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Без да съм особено русофил- нивото на бронята на старите ЗИЛ ове ( прозрачна и не прозрачна част ) съвременните лимо броне автомобили могат само да я сънуват..... Най малкото щото ако се прави по старата технология ЗИЛ а ще струва по новите цени едно 3 милиона долара.... Мене като ми разказваха историята... добре, че бях седнал .....
              Ако не те мързи да ни разкажеш историята ще е интересно за всички.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #37
                От: Нов лимузин за президент Путин.

                Историята ми беше разказана от представителя на Траско Бремен - тогава част от Сентигон груп (апропо те са доставили Пулманите на Путин)... най-общо за разлика от съвременните бронирани коли където се взима стандартна лимузина и се "бронира" със стомана керамики и балистични материали при старите ЗИЛ ове технологията е била ... отливане на цялото купе от танкова броня Стъклата са се изпълнявали не по технологията на многослойното ламиниране , а чрез отливане на цялото , кошмарно дебело стъкло.... При което брака при изстиване е около 90%. Когато администрацията на Путин първоначално поръчала в ЗИЛ (който вече си е търговско дружество) два автомобила, обявената цена била такава , че им излязло по- евтино да поръчат 4 бр Мерцедес Пулман.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Нов лимузин за президент Путин.

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  поръчала в ЗИЛ два автомобила, обявената цена била такава , че им излязло по- евтино да поръчат 4 бр Мерцедес Пулман.
                  ......после (по време на третия Му мандат) се осъзнали, и се оказало че даряват на адаша......
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов лимузин за президент Путин.

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Историята ми беше разказана от представителя на Траско Бремен - тогава част от Сентигон груп (апропо те са доставили Пулманите на Путин)... най-общо за разлика от съвременните бронирани коли където се взима стандартна лимузина и се "бронира" със стомана керамики и балистични материали при старите ЗИЛ ове технологията е била ... отливане на цялото купе от танкова броня Стъклата са се изпълнявали не по технологията на многослойното ламиниране , а чрез отливане на цялото , кошмарно дебело стъкло.... При което брака при изстиване е около 90%. Когато администрацията на Путин първоначално поръчала в ЗИЛ (който вече си е търговско дружество) два автомобила, обявената цена била такава , че им излязло по- евтино да поръчат 4 бр Мерцедес Пулман.
                    ЕВах я в лимузината! Колко тона е тежало това чудо..?!! Така като те чета едно такова се е утрепало за донор за някоя джипка! Всъщност някой знае ли каква е максималната скорост и ускорението на тези лимузини..?!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов лимузин за президент Путин.

                      Виж мой пост отгоре на тази страницата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов лимузин за президент Путин.

                        Това за стъклата ме впечатли.Преди време бях разглеждал на сайта на амо зил, че предлагат от техните така наречени леки автомобили от висш клас, които са леки разбира се само в сравнение с останалата продукция на завода.Цена обаче не се съобщаваше и не беше споменато дали е по старите технологии.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов лимузин за президент Путин.

                          ЗИЛ-41041 cедан




                          Предназначен для эксплуатации по дорогам с твердым покрытием 1 и 2 категорий при температуре воздуха от +40°С до -40°С
                          Технические характеристики

                          Количество мест, включая водителя 5
                          Масса снаряженного автомобиля, кг 3160
                          Полная масса, кг 3560
                          Колея, мм: передних колес 1643
                          задних колес 1663
                          Максимальная скорость движения автомобиля с нагрузкой 2 чел., км/ч, не менее 200
                          Внешний габаритный радиус поворота автомобиля по переднему бамперу, м 8,0
                          Двигатель

                          Модель ЗИЛ&4104
                          Тип V-образный, бензиновый, карбюраторный
                          Рабочий объем, л 7,68
                          Номинальная мощность л.с./кВт 315/232
                          при мин-1 4400&4600
                          Коробка передач

                          трехступенчатая планетарная
                          Ведущий мост

                          Задний
                          Карданная передача

                          Два карданных вала с промежуточной опорой и тремя шарнирами на игольчатых подшипниках
                          Рулевой механизм

                          Со встроенным гидравлическим усилителем
                          Электрооборудование

                          Однопроводная система с номинальным напряжением 12 В

                          от тук:http://www.amo-zil.ru/catalog/detail/?id=760


                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов лимузин за президент Путин.

                            Като гледам над 3 тона е късата база и то това е най-вероятно "обикновената" версия.При голямата със специални стъкла танкова версия за президентите май горната граница на теглото е някъде на високо и не се вижда от тука.
                            Бе 400 кила полезен товар за тоя танк ми се виждат малко, в тая част май са се изложили конструкторите
                            А това - Карданная передача

                            Два карданных вала с промежуточной опорой и тремя шарнирами на игольчатых подшипниках ???
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов лимузин за президент Путин.

                              Предполагам става дума за един кардан от две части с висящи лагери...Просто колата е много дълга.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов лимузин за президент Путин.

                                Хм... Това ми звучи много странно. Многослойното дебело стъкло не е ли по-здраво и куршумоустойчиво от единичното дебело?
                                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X