Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера Б газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фронтера Б газов инжекцион

    Колега bushiDO извън града все още нямям наблюдения за разхода. След като падна разхода на газ с 2л. в града мисля, че и извън градско трябва да падне почти с толкова. Притеснява ме лампичката защо свети. Тези дни мисла да ходя до газаджията.

    п.п. иначе и на мен ми казаха, че разхода на газ е с 20% повече от бензина.

    Забравих да спомена, че въздушния филтър е сменен с панелен на фирмата K&N. Ако има някакво значение това за разхода.

    Коментар


    • #17
      От: Фронтера Б газов инжекцион

      Колега ти лампата още ли не си разбрал защо свети - това поне се проверява лесно?!? Твърде вероятно е на газ да ти е настроена на твърде бедна смес, но все пак го провери де, че бедната смес си е гадно нещо....
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Фронтера Б газов инжекцион

        Първоначално публикуван от dirrty Преглед на мнение
        ....
        п.п. иначе и на мен ми казаха, че разхода на газ е с 20% повече от бензина.

        ....
        Това е при обикновените газови уредби . Газовия инжекцион , монтиран правилно , вдига разхода в рамките на максимум 5% спрямо бензина , независимо дали иде реч за автоматик или ръчни скорости .

        Впрочем , лампата кога свети - като караш само на газ , или си свети и на бензин ?
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 30-01-13, 16:46.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Фронтера Б газов инжекцион

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Това е при обикновените газови уредби . Газовия инжекцион , монтиран правилно , вдига разхода в рамките на максимум 5% спрямо бензина , независимо дали иде реч за автоматик или ръчни скорости .

          Впрочем , лампата кога свети - като караш само на газ , или си свети и на бензин ?
          начи моите "майстори газаджии" ми взеха пари като за инжекцион, а не могат и до 20% разлика да го докарат ....

          Моята лампа като светнеше на газ и си светеше после (май само 1-2 пъти си е гаснела сама), докато не се изчисти грешката, независимо дали карам после на газ или бензин!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: Фронтера Б газов инжекцион

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Впрочем , лампата кога свети - като караш само на газ , или си свети и на бензин ?
            Лампата светна когато карах на газ и след това продължи да свети и на бензин без да гасне. Газаджията ме предупреди, че тази лампа може да светне, но мисля, че не е нормално. Тези дни ако ми остане време мисля да ходя до него пак.

            Коментар


            • #21
              От: Фронтера Б газов инжекцион

              колега, по въпроса с ламбата нема кво да мислиш! Не е нормално да свети!

              п.п. май и ти си попаднал на "газаджии", като моите....
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Фронтера Б газов инжекцион

                Колеги здравейте отново! Днес най после стигнах до газаджията и успяхме да прегледаме нещата, и да направим диагностика. Какво се оказа? Излезе, че фронтерата повече от 76-78 градуса неможе да вдигне и ГИ изкарва грешка за ниска температура, и трябвало да се смени термостат понеже на диагностиката показва, че джипа работи на смукач. Друго което излезе на диагностиката е, че една от сондите неработи и още една сонда след катализатора също неработи. Това бяха две от грешките от общо три. И третата грешка както той ми обясни е, че чете информация за разход на гориво, а в резервоара нивото си е същото и от там трупа грешка, понеже имало някакъв чип на километража и от там идвало проблема. Каза че тази грешка маже да се скрие с obd. Въпросът ми е това нормална температура ли е или трябва да е по висока? И какво да правя с тези сонди и това за километража?

                Коментар


                • #23
                  От: Фронтера Б газов инжекцион

                  Първоначално публикуван от dirrty Преглед на мнение
                  Колеги здравейте отново! Днес най после стигнах до газаджията и успяхме да прегледаме нещата, и да направим диагностика. Какво се оказа? Излезе, че фронтерата повече от 76-78 градуса неможе да вдигне и ГИ изкарва грешка за ниска температура, и трябвало да се смени термостат понеже на диагностиката показва, че джипа работи на смукач. Друго което излезе на диагностиката е, че една от сондите неработи и още една сонда след катализатора също неработи. Това бяха две от грешките от общо три. И третата грешка както той ми обясни е, че чете информация за разход на гориво, а в резервоара нивото си е същото и от там трупа грешка, понеже имало някакъв чип на километража и от там идвало проблема. Каза че тази грешка маже да се скрие с obd. Въпросът ми е това нормална температура ли е или трябва да е по висока? И какво да правя с тези сонди и това за километража?
                  Колега на тия им кажи да ходат да гледат на боб, или на карти - диагностиката им е доста далечна! Само се замисли,че ако светеше от ниска температура, всяка фронтера щеше да цъфти докато не загрее! това за нивото в резервоара просто ми причини спазъм от смях!....

                  п.п. термостата започва да отваря при около 75-78 гр и на 90 е напълно отворен - 8.5мм. Според мен 78 гр е нормално, ако я държи!
                  п.п. 2 случайно да си запомнил какви точно грешки излизат?
                  Последно редактирано от bushiDO; 01-02-13, 18:30.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фронтера Б газов инжекцион

                    Здравейте отново. Ходих до друг майстор с диагностика, който ми е познат и поне няма да ме излъже. Оказа се, че като се изчестят грешките и сондите си работят нормално. Ако се кара само на бензин няма проблем със сондите, но минели на газ и след няколко километра светват. Като грешка дава бедна смес. Относно термостата проверих на каква температура трябва да работи и тези 76-79 градуса са напълно нормални за работата на двигателя. Какво трябва да се направи за да несветят сондите на газ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фронтера Б газов инжекцион

                      колега, са вече почваш да задаваш отговори - ако приемем, че лампата светва заради бедна смес при каране на LPG, това знааачи...... бегай при газаджии да ти настроят газовата!

                      п.п. тези първите "диагностици" верно ли с това се занимават
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фронтера Б газов инжекцион

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        п.п. тези първите "диагностици" верно ли с това се занимават
                        Първата диагностика се направи от газаджията и той каза, че сондите са заминали.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фронтера Б газов инжекцион

                          Първоначално публикуван от dirrty Преглед на мнение
                          Първата диагностика се направи от газаджията и той каза, че сондите са заминали.
                          оххх - това па директно требва да ти говори па газаджиите колко са газаджиии
                          Намери що-годе читави и да ти настроят газовата - ебати аз мислех моите за смотани, ма поне лампата не ми свети......
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фронтера Б газов инжекцион

                            Колега bushido за сега разхода на газ извън града е 14/100 с климатик е скорост 120 на автопилот.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X