Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой яде язовец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой яде язовец?

    Язовецът си прави тоалетна извън дупката и ходи само там. Точно от това се възползва лисицата - в негово отсъствие се изхожда в дупката му, принуждавайки го по този начин да я напусне и да си изкопае нова. Лукавата това и чака - настанява се в опразнената дупка, тъй като собствената й миризма не я впечатлява.

    Коментар


    • От: Кой яде язовец?

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      Който е ял глиганско и еленско есенно време, не виждам какво толкова има да му се втилява. Дере, изследва, хвърля мазнината и другото на кайма с домашно свинско.
      Класическата рецепта. Споделих я по- горе. А с маста му бабите вярно правеха някакъв мехлем за нещо като шипове, артритни или ревм. болежки. Тя си е вече по- смрад.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Кой яде язовец?

        Зa мaстa знaм ,че се използвa зa лек ,кaто компреси,но си смърди.Глигaнско никогa не ми е смърдяло ,обaче нa язовец нa териториятa минa ли в плaнинaтa я усещaм ,той си мaркирa ,a животно мaркирa ли по някaкъв нaчин ,освен копитните ,не ми го хвaли зa ядене ,освен aко не сме след природен кaтaклизъм!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Кой яде язовец?

          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
          Язовеца е едно от най чистофайните животинки и изобщо не мирише
          Ти също не бъркай ситуациите.
          Прасетата са може би най-мръсните животни(питомните де, дивите са друга бира), ама пък са най-вкусните.
          Това колко е чисто едно животно няма нищо общо с вкусовите му качества.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Кой яде язовец?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...

            Прасетата са може би най-мръсните животни...


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:svinia.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5729520

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:svinia II.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5729521

            Коментар


            • От: Кой яде язовец?

              Е, има си и маниаци...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Кой яде язовец?

                Товa е култивирaно прaсе ,a я зaтвори язовец в къщи ,хем ще нaнесе непопрaвими щети ,хем нямa измирисвaне дълго време. Имa и другa причинa дa ги трaнжирaш и у фурнaтa ,много дa те ядосa!Но и ловa без кaпaн е кофти ,много свирепо животно е ,без кaпaн нaй-лесно е с нaхъсaно куче!Много ги усещaт!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Кой яде язовец?

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Е, има си и маниаци...
                  Хитро . Така не заема място във фризера докато му дойде времето
                  Последно редактирано от sek.1; 29-09-16, 18:23.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Кой яде язовец?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Е, има си и маниаци...
                    Двама студенти като свършили месечната издръжка по средата на месеца лежат и мислят. Единия вика "Що не вземем да си гледаме едно прасе?" Другият: "Стига бе, много е мръсно." Първият се поогледал и: "А, то ще свикне."
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • Да изтупам една стара тема с едно въпросче.

                      На едно от местата ми в края на квартала имам плодни дръвчета, кося тревата, оградил съм го с импровизирана ограда да не влизат кози и крави че да ми гризат дръвчетата. Тая есен обаче, се е заселил язовец. Според мен, не съм го виждал, но видях дупка. Не ми пречи, да си стои, но от две-три седмици копае като невидял под ореха. Дупка до дупка, около 10-15 сантиметра дълбоки, и вече трудно се ходи там, какво остава като дойде ред за косене. Виновен съм че не обърнах внимание на шепата орехи миналата есен и те си изпадаха около дървото
                      Има ли елегантен начин да го прогоня без да го хващам с примка, да му гърмя в дупката или да му заведа зло дребно куче в бърлогата? Тези трите ги мога, ма няма да съм аз ако го направя.

                      Коментар


                      • veskov
                        veskov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да беше сърна - да я чуваш и обгрижваш, а то борсук. Има голяма опасност, ако не го ликвидираш ти, той (дано не са те)да ти отрови живота, но тогава след нещо по- кръвожадно, ще ти тябват и повече ръце за рекултивация

                      • сто
                        сто коментира
                        Редактиране на коментар
                        Зимен сън може и да спят някои, но не всички. Може и от зимата да зависи, знам ли. В началото на декември моят пес една заран в тъмното сгащи един, на около петстотин метра от въпросното място, до реката. Налая го хубавичката и животинчето избяга.

                        veskov, няма да се юрна да го ликвидирам, не е чак такава драма. Просто ми се ще да си спестя заравняне на дупки преди сезона. А и след няколко месеца вече няма да рови под ореха, ще има храна в изобилие

                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Далече си ми иначе ако е добре охранен излизат към 4-5 кила хубава кайма . Това естествено след проба за трихинелоза . Старите хора казват че маста му е лековита за ревматичните болежки .

                    • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Да изтупам една стара тема с едно въпросче.Тая есен обаче, се е заселил язовец. Според мен, не съм го виждал, Има ли елегантен начин да го прогоня без да го хващам с примка,.
                      ... Селективен (клетъчен ) капан.

                      Може и с примка - с ограничител против задушаване , но за това трябва доста опитност , така че отпада.

                      После го караш в друг окръг и го освобождаваш.

                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако не са променили нещо наскоро се води вреден дивеч и се гърми на общо основание .

                      • trapper
                        trapper коментира
                        Редактиране на коментар
                        nbajani: "После го караш в друг окръг и го освобождаваш".
                        След това отиваш да ти хакнат ваксина с/у бяс.

                      • nbajani
                        nbajani коментира
                        Редактиране на коментар
                        ..sek.1 коментира...
                        се води вреден дивеч и се гърми на общо основание .
                        ............................................................

                        Да , ама трябва бележка , а ловуване в населено място знаеш. Освен това има и срокове за язовеца , не е целогодишно.
                        ---------------------------------------------------------
                        to Trapper;;;;
                        виж информирай се какво е клетъчен капан.

                    • Само да поясня във връзка с коментарите - нито ще тръгна да го трепя, нито си търся кайма. Не съм чак фен на месото, ям го в умерени количества и качество. Ако мога лесно да го преместя от там - ще опитам, ако ли не - да си живее, не ми пречи чак толкова.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X