Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой яде язовец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кой яде язовец?

    Даа, а мускули са и очите и още доста неща дето болят зловещо и нямат оправяне после.
    Та не си правете сексперименти
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #77
      От: Кой яде язовец?

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      ....
      Затова е измислена поговорката ГГЗ.
      Я да бъзикна малко Търтея

      На латински е
      Culus capitum delet

      ?

      Коментар


      • #78
        От: Кой яде язовец?

        asinus caput destruit
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #79
          От: Кой яде язовец?

          При мене е на южноримски диалект

          Коментар


          • #80
            От: Кой яде язовец?

            Здравейте, за севте пиша във форума. Да язовеца се яде има вкус на младо диво прасе. Задължително изследване за трихенолоза и дори при отрицателен резултат добра термична обработка(същото важи и за дивото прасе и мечката). На язовеца му е по-ценна маста като лекарство за ревматични болки и също при язва. Един път ядох язовец от интерес ,беше приготвен от колега ловджия, не беше зле. На един съсед на когото бях дал мас от язовец , вече не ме пита дали съм ударил пресе, а "имаше ли язовци". Та при болки в кръст и колена, рамена не е зле да пробвате. Бъдете здрави и щасливи.

            Коментар


            • #81
              От: Кой яде язовец?

              Язовците в България са два вида свински и кучешки . От старите колеги знам че се яде само свинския . Преди години изядохме един свински на отстрела не съм присъствал но в яденето участвах активно Определено е много вкусен ако е сготвен както трябва . Беше началото на зимата и язовеца беше доста тлъстичък явно го бяха уцелили преди да заспи зимен сън . За маста му сефте чувам че е лековита и ще го включа в списъка за отстрел през следващия сезон
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Кой яде язовец?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Язовците в България са два вида свински и кучешки . От старите колеги знам че се яде само свинския .
                Това е най-голямата глупост която съм чувал. Ако това те успокоява, чувал съм я много пъти. Понякога я казват за язовците, следващият път за таралежите. Само човек с ограничени познания по биология може да повярва в това. Много басове съм печелил на тая тема и никой досега не е успял да ми донесе нещо написано на хартия по темата. Всичко е ловджийски фолклор предаван от уста на уста, базиращ се на способността человеческа да запомня и разпространява непроверенни и всякакви други глупостии. И колкото по очевадно тъпи, толкова по "достоверни".
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #83
                  От: Кой яде язовец?

                  Това е измислица с която се шегуват с по-младите ловджий по нашия край. Обикновенно се връзват и надълго им се обяснява как едните лаят, а другите грухтят. Едните имали копита и т.н.

                  Sent from my One using Tapatalk

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кой яде язовец?

                    Някъде из форума беше писано, че разделянето било по възраст. Демек-до годна или две се яде(свински), а по-натам става жилав-кучешки.

                    Ама пак си е дивотия де.

                    То сред народа е пълно с такива митове и легенди, например, че газенето от мечка помага за болки в кръста.
                    Или, че змиите пият мляко, и много още такива.

                    Като започна да им обяснявам, че това са само празни приказки, ми викат, че съм бил философ...
                    А те пък нямат за пет пари акъл да помислят малко и да не вярват сляпо на това което са чули от хората.

                    Извинявам се за спама.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кой яде язовец?

                      Митове за язовците много.... В казармата се опитахме да изядем един на Ново Село, където бяхме захвърлени за 15 дни. Въпреки добрата термична обработка и подправяне/ по всички правила за приготвяне на дивеч/ "ястието" беше пълен провал, дори полугладните кашици от ротата по поддръжка, които не бяха яли човешка храна от месеци не го ядоха )))
                      Виж, котараците са друга бира.....

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кой яде язовец?

                        Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                        Митове за язовците много.... В казармата се опитахме да изядем един на Ново Село, където бяхме захвърлени за 15 дни. Въпреки добрата термична обработка и подправяне/ по всички правила за приготвяне на дивеч/ "ястието" беше пълен провал, дори полугладните кашици от ротата по поддръжка, които не бяха яли човешка храна от месеци не го ядоха )))
                        Виж, котараците са друга бира.....
                        Слаб ви е бил готвача.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кой яде язовец?

                          Не е от готвача.
                          Просто язовеца е бил от кучешките
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кой яде язовец?

                            Корейците май имат какво да кажат по въпроса... Имах няколко студенти от Северна корея преди време, да се бях сетил да ги питам.... По принцип твърдяха че нямало нищо, което да на може да се сготви добре

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кой яде язовец?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0231.JPG
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5729249[ATTACH=CONFIG]884186[/ATTACH
                              Това лято хванах два язовеца. На снимката е един от тях.Не го ядох, защото нямаще къде да го изследвам за трихинелоза.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кой яде язовец?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0286.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5729251
                                Това е вторият язовец, зачително по-голям и охранен. Като се хвана в капана, скъса веригата, влачил е капана 30м, направил дупка в телената ограда, но капана се беше заклещил. Не издава никакви звуци, само се зъби.Пак нямаше къде да го изследвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X