Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой яде язовец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой яде язовец?

    От около година в Билла продават конска пастърма на КФМ.Добра е !А най-вкусните и сочни кюфтета които съм ял бяха магарешки

    Коментар


    • #32
      От: Кой яде язовец?

      Като бяхме на RFC със Сабин ядохме в китайски ресторант язовец и таралеж.Аз таралеж бях ял и в родната казарма доста преди това.Сигурно зависи и кой и как го е правил но в Малайзия го бяха направили страхотно.На същата вечеря имаше и месо от сърна но на мен лично таралежа и язовеца ми харесаха повече.Много добре бяха с бира.Сочно и интересно месо с вкус близо до свинското но малко по-различно.Нещо като накъсан джулан.Бяха сервирани на късове а не цели с лют чили сос.Таралежа има много кости.
      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 25-01-13, 20:06.

      Коментар


      • #33
        От: Кой яде язовец?

        Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
        Е то гарсона,кво да ти каже... че само са чакали коня да се гътне,или че някой го е отнсъл на кръстовище ? В интерес на истината конското месо е най-чистото месо. Не-случайно бодибилдърите яко го кльопат.
        Кльопат го не щото е чисто, а заради други качества на мускулните влакна, съдържанието на мазнини(освен ако под чисто нямаш предвид точно това-ниско съдържание на мазнини) и т.н., но най вече заради количеството протеин.Иначе повервай ми кви мърсотии сме яли, пили и били не е истина.Та бодибилдърите и болденон използват често, нали знаеш за какви петстин килограмови расови жребци е.
        Комшията ми е месар в една голема верига хранителни магазини, та оня ден ми спомена, че напоследък има засилено търсене на конско месо.При тях известна ловешка фирма го доставяла от Румъния.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #34
          От: Кой яде язовец?

          В Билата на бул. "България" продават два-три вида прясно конско на месарския щанд точно до телешкото и то вече два месеца. От след ремонта

          Коментар


          • #35
            От: Кой яде язовец?

            Язовец.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Кой яде язовец?

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Ядат се язовците.
              Само хищниците не се ядат. Ма знае ли човек като закъса.
              Лисицата определено нищо не я яде.
              Аз от лисица по-смрадливо животно не съм подушвал. Не смрадливо, ми направо задушливо като нарочно правен газ за целта. Даже четирите пора, които кучката ми навремето удуши и се наложи да изхвърля, бяха като рексона спрямо амонячно-киселия мирис на лисиче. Трябва голям глад да ме подгони, че да пробвам нещо такова.

              Коментар


              • #37
                От: Кой яде язовец?

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Аз от лисица по-смрадливо животно не съм подушвал. Не смрадливо, ми направо задушливо като нарочно правен газ за целта. Даже четирите пора, които кучката ми навремето удуши и се наложи да изхвърля, бяха като рексона спрямо амонячно-киселия мирис на лисиче. Трябва голям глад да ме подгони, че да пробвам нещо такова.
                Тази или не е била скопена,или -девствена.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Кой яде язовец?

                  Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                  Като бяхме на RFC със Сабин ядохме в китайски ресторант язовец и таралеж.Аз таралеж бях ял и в родната казарма доста преди това.Сигурно зависи и кой и как го е правил но в Малайзия го бяха направили страхотно.На същата вечеря имаше и месо от сърна но на мен лично таралежа и язовеца ми харесаха повече.Много добре бяха с бира.Сочно и интересно месо с вкус близо до свинското но малко по-различно.Нещо като накъсан джулан.Бяха сервирани на късове а не цели с лют чили сос.Таралежа има много кости.
                  На времето и аз хапнах кучи по виетнамски. Бяха си го направили с много подправки и изобщо не разбрах какво ям .Е после голям бой имаше. При 700лв заплата 80-те години да се яде /кучи/...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой яде язовец?

                    За България съм чувал че не се яде лисица чайка и гларус.И то не защото не става а защото са кофти смрадливи.Но както всичко явно най вече зависи от глада.
                    Е тия двете чинии в дясно зад бирите..първото по светло е язовеца а второто тъмното е таралежа.Бяха мого вкусни.Колкото до смръднята на прочутите крабове има едно място до черупката дето смърди на мърша.Но братята китайци си го кльопат и него.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC071296_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:204.8 КБ
ID:5446326

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой яде язовец?

                      Бах маа му кви неща ядат хората, а аз тука гледам некви как ядат мексикански бълвоч шоколадово гуакамоле и се възмущавам...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой яде язовец?

                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        За България съм чувал че не се яде лисица чайка и гларус.........
                        Един апостроф само - гларусът се води "Сребриста чайка".
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой яде язовец?

                          Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                          Бах маа му кви неща ядат хората, а аз тука гледам некви как ядат мексикански бълвоч шоколадово гуакамоле и се възмущавам...

                          Това нарисуваното момче и момичето до него са италианци.Мъжът си хапна добре и от двете а жената не ги пипна и явно и беше неприятно.Чакаше си там някакво пиле..Този с очилата е от Колумбия и яко нагъваше таралеж.Тук сме в дълбоката провинция и цените са направо смешни.А менюто в ресторанта включваше също няколко вида местни змии жаби и други интересни неща.Малаизииците бягаха далече от това място не само заради алкохола но и заради свинското месо.

                          Тия дни ще почна да сглобявам репортажа и ще има голямо представяне и на храната.Най гадното беше един местен плод.Нещо като масло М-10 Д и миризма на гнило месо смесени.Няма такава смръдня но някои от хората го ядяха с огромно удоволствие.Явно за всяко ястие си има пътници.Гледам че у нас масово са пуснали по магазините желирани свински уши и други деликатеси.Като гледам накъде са тръгнали работите с нетърпение очаквам догодина детско пюре от мляни червей и пастърма от градски плъхове.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 25-01-13, 21:21.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой яде язовец?

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Един апостроф само - гларусът се води "Сребриста чайка".

                            Мерси колега не знаех.Но имайте предвид че и гларусите се делят на два вида.От единия ако е недопечен може да се хване Украйнски трипер.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой яде язовец?

                              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                              Ами хора всякакви.Аз лично не бих ял.И мечка не бих ял,ама на-има различни вкусове.Папкат всичко.Особено в слънчев Китай.
                              Не би ял, ако знаеш..........но дали всъщност не си ял ?
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой яде язовец?

                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                Това нарисуваното момче и момичето до него са италианци.Мъжът си хапна добре и от двете а жената не ги пипна и явно и беше неприятно.Чакаше си там някакво пиле..Този с очилата е от Колумбия и яко нагъваше таралеж.Тук сме в дълбоката провинция и цените са направо смешни.А менюто в ресторанта включваше също няколко вида местни змии жаби и други интересни неща.Малаизииците бягаха далече от това място не само заради алкохола но и заради свинското месо.

                                Тия дни ще почна да сглобявам репортажа и ще има голямо представяне и на храната.Най гадното беше един местен плод.Нещо като масло М-10 Д и миризма на гнило месо смесени.Няма такава смръдня но някои от хората го ядяха с огромно удоволствие.Явно за всяко ястие си има пътници.Гледам че у нас масово са пуснали по магазините желирани свински уши и други деликатеси.Като гледам накъде са тръгнали работите с нетърпение очаквам догодина детско пюре от мляни червей и пастърма от градски плъхове.
                                Това за детското пюре да не го беше казвал, че нещо напоследък се възмущавам от детските кухни и "модерните" млади майки, които не искат, а някои и не могат да приготвят домашна храна за бебетата си и ги хранят със страшни боклуци...
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X