Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой яде язовец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой яде язовец?

    Eх времена и ... .Яли са се винаги според спецификацията на отворилия темата,маста им е лечебна.Но : в толкова малка България и до днес ми е чудно(за мен има обяснение),как може да има толкова различни етноси.Яде се и меча лапа,и таралеж,и костенурка,и все що шава.А че жабешките бутчета са върха-за доста краища си е жива анатема.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Кой яде язовец?

      Не му се плашете толкова. В миналото най-вкусната луканка беше Смядовската, а тя се правеше от полу-дивите черни прасета, които си живееха в гората, и храната им не се различава от тази на дивите свини. Сегашните фермени прасета ядат само фабрични стерилни смески, но никой не се е похвалил, че е ял нещо вкусно, направено от тяхното месо.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #18
        От: Кой яде язовец?

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Не е точно така - лисицата я яде друга лисица и дивата свиня, която яде всяка мърша.

        В България има само по 1 вид язовец (Meles meles) и таралеж (Erinaceus concolor).
        Язовецът е хищник от сем. Mustelidae (златкови), но менюто му е сходно с това на дивата свиня, а при плодородна есен е почти вегетарианец. Тогава става много дебел и хората го наричат "свински". Спи зимен сън. На пролет е кльощав и яде каквото намери, обикновено гризачи, от които може да се зарази с трихинела. Тогава е "кучешки". Той пренася бяс, около 10% от случаите в природата.
        Таралежът има подобен сезонен ритъм на живот. Той е насекомояден, но яде плодове и грудки.
        И двата вида стават за ядене - зависи от глада.
        Благодаря!
        Наложи ли се да живея у гората ще го ям, ма тогава кой ще го изследва за трихинелоза
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #19
          От: Кой яде язовец?

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Не му се плашете толкова. В миналото най-вкусната луканка беше Смядовската, а тя се правеше от полу-дивите черни прасета, които си живееха в гората, и храната им не се различава от тази на дивите свини. Сегашните фермени прасета ядат само фабрични стерилни смески, но никой не се е похвалил, че е ял нещо вкусно, направено от тяхното месо.
          Вероятно е въпрос на вкус.Въпреки че имам доста дивечово месо ,не съм фен на дивеча.Пак казвам въпрос на вкус,или на зор.
          А за днешното свиневъдство не коментирам ,защото отдавна се подмениха характерните ни и познати с вкуса си породи ,с такива насочени предимно към колбасарския и консервен бизнес.А те не се вписват добре в нашата кухня и вкус.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #20
            От: Кой яде язовец?

            Гнусливи ли, а луканка ядете ли? А знаете ли колко кончета сте омаали?!? Тез прекрасни животинки що ги ядете, а? Язовецът където го има като животно се води ядлив. Не съм го опитвал до сега, поне официално.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Кой яде язовец?

              В нашия регион това за кучешкия и свинския язовец си е стар бъзик към по-младите пишлемета и начинаещи ловджий. Не им се връзвай

              Спомням си как убедиха едно момче в кръчмата че даже едните били с копита а другите с лапички. А малкия вика "Бе аз само с лапички съм виждал"; отговориха му "значи си виждал само кучешки"

              Коментар


              • #22
                От: Кой яде язовец?

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Гнусливи ли, а луканка ядете ли? А знаете ли колко кончета сте омаали?!? Тез прекрасни животинки що ги ядете, а? Язовецът където го има като животно се води ядлив. Не съм го опитвал до сега, поне официално.
                Не я ли правят от кучета и котки?
                А конското си е мноо убаво месо, не само ние кат чисти българи ми и талянците си го папкат. Само да знаеш как се прави де ама това и за свинското важи
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Кой яде язовец?

                  Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                  В нашия регион това за кучешкия и свинския язовец си е стар бъзик към по-младите пишлемета и начинаещи ловджий. Не им се връзвай

                  Спомням си как убедиха едно момче в кръчмата че даже едните били с копита а другите с лапички. А малкия вика "Бе аз само с лапички съм виждал", а те "значи си виждал само кучешки"
                  Има ли разлика във външния вид(не го брой-бъзик към младите ловци).
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой яде язовец?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не я ли правят от кучета и котки?
                    А конското си е мноо убаво месо, не само ние кат чисти българи ми и талянците си го папкат. Само да знаеш как се прави де ама това и за свинското важи
                    В качествени сухи колбаси по еврогейска рецептура се влага конско.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой яде язовец?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Не я ли правят от кучета и котки?
                      А конското си е мноо убаво месо, не само ние кат чисти българи ми и талянците си го папкат. Само да знаеш как се прави де ама това и за свинското важи
                      Водеха ги маджарите,и беше чудно,и е чудно.Малко телешка лой и каймата е перфектна-надминава я само магарешката.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой яде язовец?

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        В качествени сухи колбаси по еврогейска рецептура се влага конско.
                        Тая рецептура с конското е от преди еврогейовете. Трябва да изровя едни френски и талянски рецепти останали от прадядо - ако са ти интересни ще ти ги дам.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой яде язовец?

                          Трихинелата умира при 90*С за 10 сек., а при 100*С - моментално. Аз съм мерил t*C в кюфтета в тигана - там е над 110. Ако месото е сварено или опечено във фурна, всичко в него е станало на "мръвка".
                          Най-опасни са "кърските" шишчета на клечки, защото месото около дървото често остава сурово.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой яде язовец?

                            В София има къде да се опита конско.Ресторанта се казва Ла Скара,и се намира в Студентски град.Цената е 8.99 за 100гр.Гарсона ни убеждаваше че това е специална порода която се гледа само за това.Аз го опитах,и не останах с добри впечатления.

                            поздрави

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой яде язовец?

                              Е то гарсона,кво да ти каже... че само са чакали коня да се гътне,или че някой го е отнсъл на кръстовище ? В интерес на истината конското месо е най-чистото месо. Не-случайно бодибилдърите яко го кльопат.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой яде язовец?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Тая рецептура с конското е от преди еврогейовете. Трябва да изровя едни френски и талянски рецепти останали от прадядо - ако са ти интересни ще ти ги дам.
                                Тя е от векове традицията, дори по комунизЪма си се влагаше редовно в най-доброто сплескано черво. Сега наистина има ферма/и за отглеждане на коне за халяс. Аз знам поне една, работеща и изнасяща естествено за талянците. Поляците също са едни от изконните консуматори на конско. Пращай че всичко старо трябва да се пази. А относно по-добрата магарешка съм малко с едно но заради това че киселее. Въпрос на вкус де.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X