Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

    Може ли да се смени 2Л-Т със 1КZ какво трябва да се направи.

  • #2
    От: Тойота 4рънcр - смяна на двигател?

    Здравей колега!Значи с риск да те разочаровам, ще ти кажа така- по лесно ще ти е да смениш жипката.Ако вече си се качил на(допускам че 1КЗ то е на 4Рънер или на ЛК 90-та) и ти е харесал начина на работа на този ДВГ, по лесно ще ти е да покараш малко 4Рънера с 2ЛТ, и да го продадеш и да си намериш с 1КЗ-Т или 1КЗТ-Е.
    Ако започна да пиша, ще свърша утре заран.Така че напиши къде са тези ДВГ-та които искаш да разменяш(модели, години, конфигурации), защо искаш да направиш замяната, напиши малко за опита който имаш с единия или другия ДВГ, имаш ли опит в упражнения по размяна на ДВГ-та.Ако нямаш, кой ще го прави,откъде мислиш да намериш 1КЗ(след 1998 са за предпочитане-защо е друга цяла тема)Не е лошо като проект, щото можеш да научиш доста покрай него, ако се занимаваш ти самия.А и си приготви прилични пари за подобно начинание.За които пари спокойно може да намериш жипка в движение с такъв мотор-1КЗ.Щото ако го вземеш от морга-кой ще ти даде гаранциите за него?Или ще започнеш с основен ремонт на 1КЗ-то?Което е може би твърде крайно като допускане, но се случва.Та изясни за себе си, а и ни осветли и нас, ако си решил да питаш.Със здраве!
    Последно редактирано от metotem; 26-01-13, 02:03. Причина: граматика
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #3
      От: Тойота 4рънcр - смяна на двигател?

      Имам 4рънар с 2Л-Т мотор не ми харесва мощноста му.Джипа е 94г.Намерил съм мотор 3000сс. от хайлукс 94г.но двигателя е гол и ме интересува дали от моя ще станат(скорости стартер перка динамо и ГНП)и ако стават какво трябва да се направи.

      Коментар


      • #4
        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

        аиде сега покажи как е станал новия двигател.и отзивите да чуем.

        Коментар


        • #5
          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

          Поредната тема с ясни и конкретни отговори в този форум.
          БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
          TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
          Съби Радев А(-) 0895745706

          Коментар


          • #6
            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

            Здравейте колеги!Виждам, че се тревожите какво става по въпроса, та реших да внеса малко яснота, защо няма нищо писано от известно време.Преди време споделих с колегата todormerdjov на лични относно идеята му за такава размяна.И понеже не видях развитие на темата, а и на лични не получих отговор, ще напиша тук моето мнение за подобно упражнение, може някой да се възползува.При това с условието, че изложеното е само какво ми минава през главата отпървом във връзка с такава размяна на ДВГ-та.А и съм сигурен, че има къде по-опитни от мен хора в този форум по размяната на тези двигатели.
            Значи първо, за да няма развитие, най-вероятно колегата не е събрал или необходимото инфо или необходимите средства, или и двете.А може и да се е отказал.Е, затова че не е обявил тука, не мисля да го обсъждам, а не ме бърка, след като съм се опитал да помогна.Следват малко размисли относно материята по темата.

            1.За ДВГ-то.Опорите за ДВГ-тo може да трябва да се преместят на рамата, въпреки, че съм чел, че 2-LT и 1KZT имат еднакви блокове.И въпреки това камбаните им може да са с различна дълбочина(различни размери на съединителя) и разположение на отворите към трансмисията.Даже и да са еднакви блоковете, пак може да се наложи преместване на опорите за двигателя, плюс преместване на опорната греда за трансмисията.Рязане и балансиране поради скъсяване/удължаване на карданите, не е голям проблем да се направи, тъй че го слагам към довършителните работи.За ГНП-то-най добре би било да го центрова човек който разбира от дизели.Мога да ти пратя фаил за настройка на ГНП за 1KZ-T(не Е).
            2.За трансмисиите казват, че имат същото положение на отворите за болтовете, като за камбаната на 1KZ-T.Ако трансмисията на 2L-T ти е W(лек тип) серия,а не е R(среден тип серия),то тогава ще ти трябва и камбаната за 1KZ-T+трансмисия с индекс R150F или R151F.За да можеш да закопчаеш двете(ДВГ и трансмисия)Освен това е важна дължината и броя на шлиците на вх.вал на трансмисията-т.е. те трябва да са от 1KZ-T, щото Тойота монтира R трансмисия и с други ДВГ-та(напр.3.4л 5VZ) и тогава вала има друга дължина и не може да пасне с 1KZ-T.Вала може и да се смени с правилния, но и това си е прилична работа, сама по себе си, защото иска разглобяване на трансмисията.Работата по напасването на вторичния цилиндър на хидравликата на съединителя+ тръбичките към него също трябва да се предвиди.
            3.За стартера са важни разстоянието между закрепващите болтове, размерите на отвора над маховика и водещия конус на стартера,броя, стъпката на зъбите и най вече мощността, защото този 3литров 1КЗТ ДВГ има нужда от значително по голяма мощност за да бъде развъртян при запалване, особено зимата.Иначе стартера може да се запали, не мотора!Положението и формата на присъединителните кабели/щепсели е също
            важна.
            4 За алтернатора е важно най вече размерите на окачването и трябва да се преценят диаметрите на шайбите, за да има същите обороти за които е предвиден да работи.Иначе няма да отдава правилния ампераж за зареждане на акумулатора.Формата на щепсела му е от значение, но може и да се преработи
            5.За перката-според мен за 1KZ-T, особено от по ранните емисии на този модел ДВГ, е от изключително значение да има правилно изчислена и работеща охладителна уредба.Перката със вискозния съединител е част от тази система.Ако гледаме само перката-броя на витлата, техния ъгъл на загребване, диаметъра, размерите на радиатора и корпуса на тунела за перката са от първостепенно значение също.

            6.Относно кабелите от и към ДВГ-то, има доста и по този въпрос, въпреки че Тойота може и да ползва някои от сензорите и по двата модела.Но е сигурно, че не всичко ще бъде просто закопчавай щепселите и включвай.Ще има доста за напасване и ровене по жиците, таблото и отделните ел. чаркове, докато всичко заработи.
            Последно редактирано от metotem; 19-02-13, 04:31. Причина: граматика
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

              Май много се разписах и системата ме отряза, та пускам допълнително.Аз лично не бих се захванал по този начин.Първо бих проучил, много добре какво точно ми трябва,след което не бих спестил време и средства да намеря най-близкото заводско изпълнение до това, което ми трябва.Чак след което бих се захванал с малки модификации,но проблема със смяна на ДВГ е такъв,че малко да бъде недогледано и нещо пропуснато, няма да можеш да извлечеш максималното, на което е способен да речем 1KZ-Т.А после тръгват и едни слухове, че видите ли 1KZ-T-то не бил хубав двигател, а всичко това струва и пари, и време.
              За мен лично е много добър двигател даже и в заводското си състояние.Не бих се занимавал да го подобрявам с нищо, даже и с интеркулер, поне на този етап.Основния ми обем информация е за смяна на 3RZ с 1KZ-T в купе на 3-то поколение 4Рънер, което купе е основната част на автопарка, който обслужвам(тези от подписа ми са само мойте, а има и още-за моя радост са само Тойоти).Реших че така ще ми е по-лесно,технически и финансово по-изгодно в семейството да имаме за каране еднакви като модел, даже и като цвят, брички.Само ДВГ-тата са различни , но това е да си поддържам акъла, учейки различни горивни уредби.Не че имат много за поддръжка самите Рънери, а пък схемите и принципите на Тойота са валидни и за други модели и съчетано с опита ми на механик от известно време, мисля, че мога да се оправя с какъвто и да е проблем ако възникне.Та нали затова сме избрали Тойота, за да нямаме проблеми
              Та със здраве и успех!
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #8
                От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                Първоначално публикуван от S.RADEV Преглед на мнение
                Поредната тема с ясни и конкретни отговори в този форум.
                Това не го разбрах...

                По темата. Става, лесно с още една кола донор и доста труд. Сменя се комплект двигател задължително оборудван с кутия, раздатка и т.н. и ел инсталацията.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Това не го разбрах...
                  От утре почваш, като качваш на подемника и сваляш скорости, двигатели и т.н., да сваляш размери, вадиш шаблони и да мислиш за всичко друго за каквото се сетиш, за да имаш отговор на всички подобни въпроси.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                    Първоначално публикуван от S.RADEV Преглед на мнение
                    Поредната тема с ясни и конкретни отговори в този форум.
                    Просто бях задал конкретен въпрос,който мисля че е по темата ,но поста ми беше изтрит.Въпроса беше "каква е разликата между камбаните на 1KZ и 2LT".Ако ползвам маховика и съединителя на 2ЛТ,които мисля че ще станат,няма ли да стане и камбаната от 2ЛТ.Ако проблема е само ,че не съвпадат ушите това може да се оправи.Питам,защото вече се вкарах в този филм и двигателя вече е закупен.Още не съм свалил 2ЛТ-то и не мога нищо да меря(като го направя ще дам инфо).Двигателя не бързам да го свалям ,защото се продава и да може да се пробва на джипа,а и времето още не става.Та докато дойде време за същинската работа искам да получа някакво инфо ако е възможно ,за да търся части.Двигателя е от Хайлукс(Сърф)автомат с електронно ГНП.Помпата ще се сменя.Знам че помпата от 2ЛТ-то става,но не "храни"достатъчно(пробвано),та следващия ми въпрос е защо ,и може ли нещо да се направи с тази помпа или да почвам да търся от 1КЗ?За сега това ми са основните въпроси.За петите и другите неща мисля че горе долу съм наясно.Благодаря предварително за мненията ви!
                    Забравих да уточня,че мотора ще се слага на 70-ка с квадратния фар.
                    Последно редактирано от S.RADEV; 19-02-13, 18:07. Причина: уточнение
                    БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                    TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                    Съби Радев А(-) 0895745706

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      От утре почваш, като качваш на подемника и сваляш скорости, двигатели и т.н., да сваляш размери, вадиш шаблони и да мислиш за всичко друго за каквото се сетиш, за да имаш отговор на всички подобни въпроси.
                      Има хора ,които са правили тази трансплантация и се надявах да се включат с инфо за това и попитах.
                      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                      Съби Радев А(-) 0895745706

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                        Е нали пиша, че се прави с донор, кое не е ясно. За камбаните сваляш и мериш.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                          Направих смяната на форрънар. За информация-освен ГНП-то и скоростите нищо друго не става. Трябват от 1кз (маховик;съединител;камбана;стартер;динамо;виско съединител;помпа за съединителя и радиатор). Правят се и планки за лапите на двигателя. Но си струва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                            Първоначално публикуван от todormerdjov Преглед на мнение
                            Направих смяната на форрънар. За информация-освен ГНП-то и скоростите нищо друго не става. Трябват от 1кз (маховик;съединител;камбана;стартер;динамо;виско съединител;помпа за съединителя и радиатор). Правят се и планки за лапите на двигателя. Но си струва.
                            А ГНП-то"пипано"ли е и какво?
                            БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                            TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                            Съби Радев А(-) 0895745706

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                              носих я на майстор каза че е увеличил само малко горивото.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X