Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

    Щом сме започнали да спамим темата за ДВГ–тата, ще добавя към батака.И аз като tef4o съм привърженик на механичните решения и на принципа Що да е сложно, като може да е просто!Но на всеки от тази част на форума(Тойота) е ясно, че едно от нещата което отличава Тойота от другите автопроизводители е надеждността на електрическите им системи.Особено що се отнася до поо-високия клас автомобили.Под натиска на пазарните течения, напоследък и те като компания започнаха да прилагат решения, които повечето от нас не обичаме.Имам в предвид заместване на механични компоненти с електрически такива.Може би това да е още една причина да се занимаваме с по-отдавнашни модели, правени както трябва.
    Та за въпросния контролер на трансфера, или за контролера на блокажа на задния диф, или даже който и да е друг такъв, управляващ силовото предаване, та даже и за тези на ДВГ–тата.Ами те са просто надеждни!Не че съм изчел всичко, но не съм видял една тема в тукашните(САЩ) форуми някой да е писал че му се е скапал контролера.Ако някой се опасява че може да се намокри и да спре да работи, то ако водата е стигнала до него, тогава проблемът е много по голям.
    За нашите случаи като правим присаждане, съм съгласен, че има игра с набавяне на чарковете, четене на схемите, разпознаване и навързване на жиците.Но повечето ще се съгласят като кажа, че е едно от нещата които ми харесва.Цялата тази дейност на съзнанието, духа и тялото правят човека щастлив, а като видиш и резултата, за какво да говорим повече.
    А иначе няма проблем да се замести, просто още един лост в купето.Но ще трябва малко повече внимание като се превключва.Може да е лостов привод или с жило и сигурно лесно може да се приспособи от управление на ръчна трансмисия.Няма да се изненадам, ако Тойота го има като решение.Повече бих се притеснил за моторчето, ако разчитам на оригиналното решение.Че то е най-уязвимо, а по-късните модели са с пластмасов корпус.Но даже и да се счупи, се маха лесно и с една отвертка, човек може да сложи вала където му трябва и да си кара така, докато се прибере.Примерно на фул тайм, а ако потрябва с бутона от таблото(отвертката:–) можеш да се превключи на парт тайм, единствено ще му липсва опцията 2WD, докато не се сложи ново.
    Да пожелаем успех на denny mir и dochito в техните смени, пък ние ще гледаме и спамим понякога!
    Последно редактирано от metotem; 01-07-15, 14:30.
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #62
      От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

      Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
      ...Та за въпросния контролер на трансфера, или за контролера на блокажа на задния диф, или даже който и да е друг такъв, управляващ силовото предаване, та даже и за тези на ДВГ–тата.Ами те са просто надеждни!Не че съм изчел всичко, но не съм видял една тема в тукашните(САЩ) форуми някой да е писал че му се е скапал контролера.Ако някой се опасява че може да се намокри и да спре да работи, то ако водата е стигнала до него, тогава проблемът е много по голям.
      За нашите случаи като правим присаждане, съм съгласен, че има игра с набавяне на чарковете, четене на схемите, разпознаване и навързване на жиците...
      Ъъъ ... аз всъщност не се заяждам. просто ми беше любопитно, защото не съм си играл с тая система... което само по себе си вече е показател за надеждността и Иначе все щеше да ми падне в ръчичките.

      Въпроса беше повдигнат донякъде и заради споменатата от теб игра с чаркове, схеми и т.н. Наскоро ми натресоха един двигател от Тойота, от топов модел. Който обаче дойде САМО с един от общо осемте компа по каталог. А познай после какво става. А, нЕаме имобилайзер? мотора не ще да чуе. А, нЕаме сигнал от ЕСП? мотора мре. А, нЕаме сигнал от АБС, автомат, врати, колани, пичка-му-лелина? мотора мре.... и т.н.

      Конкретния случай далеч не е толкова тегав, разбира се, просто ми беше интересно дали има лесно алтернативно решение, ако изникне необходимостта от такова.

      иначе съм напълно съгласен, че когато има възможност да се използува заводския вариант, особено при подобни еквилибристики, е добре да се ползува. После може да се тунингова при нужда, но винаги е по-лесно да се подкара в оригинален вид.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #63
        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

        Здравейте колеги, проекта не върви с желаната от мен скорост, но това е поради независещи от мен причини, както споделих изпратиха ми автомат вместо ръчка и проблемите започнаха - съответно и тяхното решаване. Искам да споделя че продавача от UK започна да се крие, да лъже и т.н., писах до нашето посолство в UK - отговориха ми същия ден, като ми дадоха сайт за регистрация на измами. Чатих си с полицай, който ми обясни как да рапортувам случая и в момента се води разследване за измама, на всеки 14 дни ми изпращат репорт до къде са го докарали - направо съм впечатлен, но да видим крайния резултат. Та по темата - камбаната, съединителя и маховика от 1KZ то не стават (набавихме необходимото). Заменихме ел. нафтовата помпа с механична (благодаря на Калин), получих от него перфектна механична помпа. Поръчахме нови ролки и ремъци и другата седмица живи и здрави ще го монтираме в коша. Докато Ники (приятелче което върши цялата работ) се бори с комплектоването на ДВГ то аз свърших следната работа:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_162126.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5673265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_162130.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5673266Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_162134.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5673267Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_162138.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5673268
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_162211.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5673269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_162216.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5673270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_162536.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5673271
        PowerWinchBulgaria
        TOYOTA 4RUNNER
        0899727443

        Коментар


        • #64
          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

          Отдавам случилото се на летен вирус, силно предполагам че съм го лепнал от някъде наблизо. Искам да поясня че това е първата ми самостоятелна работа по автомобил изобщо. С помощ от приятел разфасовах таблото на съставни части, махнах седалките, всички ще бъдат почистени, двоумя се за боядисване, тапициране (някакво освежаване) но за момента нямам идея. Мокета беше изгнил, разкарах го и сега от под таблото до края на скоростния тунел ще звуко-изолирам с Dynamat Extreme, имам намерение вместо мокет да поставя гума на пода (автомобила се ползва 95% за риболов) така смятам че по-лесно ще се почиства и ще бъде още един слой изолатор.

          Ето и истинската работа, премахнах почти всички елементи които се намираха от вътрешната страна на коша (откъм купето), почистих го няколко пъти и го налепих с
          изолационен материал. Целия кош откъм купето - до края на скоростния тунел. На някои места където застъпвам материала положих допълнително алуминиево тиксо (нямам идея дали ще помага, но мисля че няма да пречи). Изолацията я лепих в събота - сънчев ден 37-38 градуса аз бях на слънце, материала се разтапяше затова го държах и изрязвах по шаблоните на сянка. От утре продължавам с купето отвътре.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_111613.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5673274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_111619.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5673275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_114009.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5673276Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_114017.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5673277
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_150526.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5673279Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_150535.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5673280Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_150539.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5673281Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_150547.jpg
Прегледи:1
Размер:181.2 КБ
ID:5673282
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_121348.jpg
Прегледи:1
Размер:208.4 КБ
ID:5673278Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_170210.jpg
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5673283Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_170213.jpg
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5673284Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_170223.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5673285
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_170233.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5673286Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_170236.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5673287
          PowerWinchBulgaria
          TOYOTA 4RUNNER
          0899727443

          Коментар


          • #65
            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

            Denni_mir, в момента изглежда страшно, но знам че ще стане, макар и по-бавно!Само дето се чудя като пишеш, че материалът се топи и го режеш на сянка.А как ще му влияе топлото от ДВГ-то?Надявам се, че сте взели и това предвид, като го лепите в коша.Не съм се занимавал с шумоизолация, по причина че бензиновите са си обезшумени достатъчно, а пък дизела ми в България не ми е проблем за 2 месеца, чак ме кефи звука му.Успех!
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #66
              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

              И при мен климатика беше доста л...ян, но с препарат и водоструйка всичко стана като ново!


              Малко инфо и от мен - при нас всичко върви по план - т.е. бавно, както обещах в самото начало в петък излизат планките (2-ри комплект) за захващането на двигателя от лазера, надявам се началото на следващата седмица двигателя да е в коша.

              Коментар


              • #67
                От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                Днес имахме малко свободно време и решихме да пробваме да вкараме двигателя. Изглежда ще имаме проблем с тампоните на двигателя. С оригинални тампони за Hilux и 4- мм планка, двигателя се вдига доста в предната си част, почти опира на капака!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150806_134910.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5674958

                Ако някой има предложения да споделя!

                Коментар


                • #68
                  От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                  Първоначално публикуван от dochito Преглед на мнение
                  Днес имахме малко свободно време и решихме да пробваме да вкараме двигателя. Изглежда ще имаме проблем с тампоните на двигателя. С оригинални тампони за Hilux и 4- мм планка, двигателя се вдига доста в предната си част, почти опира на капака!


                  Ако някой има предложения да споделя!
                  Ъглошлайф и заваръчен апарат нямаш ли си?
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                    Имам но предпочитам да не е този вариант. Обмислям да разпробия на фреза нов отвор на лапата, която е към двигателя. Всичко е с цел да запазя заводските ъгли на планките към купето, за да съм сигурен, че са ок.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                      Преди всичко гледай да има съосие с радиатора, щото радиатора няма как да го мърдаш нагоре-надолу, много.
                      И получи ли се съосие, гаранция, че е в правилното си положение.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                        Здравейте, след доста време мотане свършихме доста работа по смяната през последната седмица - двигателя е в коша и работи! Реве направо! Струваше си чакането - направо ми напълни сърцето. Иска още настройки, но живи и здрави ще го бъде. Сблъсках се със следните проблеми - нов стартер (от автомата и от 2LT то не стават), нова долна помпа за съединителя. Сега предстои да търся изходящите тръби за газовете (с по големи фланци са при 1KZ). Направихме нови стойки за двигателя и ги заварихме. Двигателя стърчи и ще трябва да режа капака и да го правя да изглежда като " американски мускул" но пък на мен ми харесва и вероятно ще подобри охлаждането. Търся и дифузиор. Продължавам работата (разглобяването на купето) с цел шумоизолация. Скоро ще направя снимки и ще публикувам цялата работа в отделна тема.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150831_170001.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5678650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150831_170014.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5678651

                        Поздрави и НАСЛУКА!
                        Последно редактирано от denny_mir; 31-08-15, 21:11.
                        PowerWinchBulgaria
                        TOYOTA 4RUNNER
                        0899727443

                        Коментар


                        • #72
                          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                          Иди в някоя фирма за ауспуси и направете нова генерация на 60 мм , този мотор се нуждае от добро изпускане Поздрави за проекта !
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #73
                            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                            Имам налична генерация на 1 година която е 50 мм, ще върши ли добра работа?

                            Поздрави и НАСЛУКА!
                            PowerWinchBulgaria
                            TOYOTA 4RUNNER
                            0899727443

                            Коментар


                            • #74
                              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                              Ще върши работа , но далеч по добре ще е ако е на 60 мм .Особено ако ако търсиш някакъв перформанс от този мотор
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • #75
                                От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                                Искам да изстискам максимума от него, така че ще подменим и генерацията, прочетох че тези размери се смятат, 60 мм ли е оптималния размер за този мотор?
                                Важи ли максимата - колкото повече толкова повече, 65 мм ще бъде ли по-добре?

                                Поздрави и НАСЛУКА!
                                PowerWinchBulgaria
                                TOYOTA 4RUNNER
                                0899727443

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X