Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

    Код на дифа и трансмисията (G255/R150F)

    Поздрави и НАСЛУКА!
    PowerWinchBulgaria
    TOYOTA 4RUNNER
    0899727443

    Коментар


    • #32
      От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

      Първоначално публикуван от denny_mir Преглед на мнение
      ... Питам се когато 1KZ-T(E) то пристигне, независимо че е работещ двигател кои елементи е задължително ...
      Пробвай да се свържеш с Белата, ще те светне за всичко с подробности. Само не му се вързвай на акъла изцяло, щото иначе до 3 месеца от Рънъра ще е останало оригинално само предното стъкло и ще се е превърнал в монстър

      Аз лично никак не обичам да слагам непроверен двигател, че съм се напатил яко от формулировката 'мотора е перфектен, свален от работеща кола'. От друга страна, като го отвориш и после ако попаднеш на менте гарнитура на главата примерно, влизаш в един друг филм, който също не е много готин.

      То като дойде мотора, доста неща ще си проличат. Ако все пак решите да не го отваряте, задължително тест на маслената помпа ПРЕДИ да го палите.Ако лампата не гасне на стартер - разглобяване. Желателно е да прекарате отначало промивъчно масло през системата и да видите каква и колко гняз ще излезе. Редовен номер е, мотора да се набуха с добавки, които след първа смяна на маслото се отмиват и после става мазало.
      Задължително промивка на пътищата на антифриза. И то съвестно, а не само с маркуча на две - на три. Иначе вече знаеш какво става.
      На първо палене, крайно желателно е да закачите външен манометър на мястото на щатния датчик и да следите налягането на маслото при загрял двигател. Ако е под нормите - по-добре отваряне, иначе започват едни скъпи ядове... Наскоро присъствах на един подобен експеримент, вярно на друга марка, но все тая. Взимат хората "перфектен" двигател, палят, след 2 минути мотора задира. Кофти тръпка.

      Та постарайте се да си 'вържете гащите' максимално, за да няма неприятни изненади в последствие.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

        Здрасти Дени!Всичките тези неща които tef40 ти е казал, са си правилни, а сигурно има и бая още.Дано майстора ти да се съобрази с всичко.Че нали знаеш, мотото на всеки продавач е: Требва да го прецакам този!
        За да може да го ползват колегите, пускам и тук инфото, което намерих за дифа ти и моите мисли в този ред.Разбира се, ти ще си караш колата както ти е кеф на душата и на джоба ти.
        Като гледам табелката, дифа ти е 4.56/4 пиньона/Лимитед слип.Фабрична опция са 31" гуми, значи основните са даже по-малки.Та 33-ки са му идвали бая големи на това моторче-2.4л.Ако си ги взел само защото 4Рънера стои по-добре на вид, според мен е било неправилно.
        На 1КЗ-то със този диф ще му е много по-лесно да върти такива големи.Но пак бих ти препоръчал да слезеш надолу поне с 1 инч, аз бих отишъл на 31'.Разбира се, понеже са нови може да ги въртиш, докато остареят, ама за мен не биха били добре и направо ги сменям.
        1КЗ има 2 версии-до края на 1995, и след това.Първата версия е с недотам изпипан дизайн на главата и при голям зор пак страда от главоболие.Японците оправят проблема(каналите на охлаждането и отворите на болтовете) и охлаждането(радиатор, перката с виското) и след 96 е много трудно да го прегрееш.То всеки мотор може да бъде съсипан така, тъй че в този смисъл 1КЗ-то се представя отлично. Повечето от Англия са със сменени глави с подобрен дизайн, макар и неоригинални, тъй като японците са монтирали старата версия на двг-то в Hilux даже и по-късно от 1996.В Тойота сигурно са имали много произведени бройки.Ако знаеш номера на мотора, който взимаш, прати ми го да видя как стои спрямо 3-те дето имаме в гаража.Но моите два са от 1999, а на сина ми е 2000.По памет единия от 1999 е 0690096, за другите трябва да проверя.
        Съображението ми за този диф е, че е сравнително бавен, и за да имаш скорост на магистрала с тези гуми, трябва да държиш обороти които не са най-добрите за дизел.На който силата му е в ниските и червената линия е на 4600/мин.Което ще дига разхода и товари двг-то.Тойота са сложили такъв диф, за да компенсират малкия мотор.Но фабричните гуми сигурно са били около 29", с опция за 31".А в Тойота знаят какво правят.Всякакво заиграване с големи гуми си има цена, и тя е горивото, натоварването, а в един момент и мотора и окачване и силовото предаване.Зависи колко се увлечеш.Както казва един колега от ih8mud за това хоби, 4Х4=$Х$.
        Като почнеш, снимай повече и слагай тука да се учим!
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #34
          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

          Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
          ...На 1КЗ-то със този диф ще му е много по-лесно да върти такива големи.Но пак бих ти препоръчал да слезеш надолу поне с 1 инч, аз бих ...
          Само едно допълнение: дали карането с по-едри гуми ще излезе наистина скъпо удоволствие или не чак до там, като че ли зависи най-много от задкормилното устройство. Ако колата се кара на принципа "Кой, аз ли нЕма да мина от тука бе?!?", 1КZ-то ще ги схрупа тия мостове за норматив. Проверено.
          Ако обаче се влага малко повече разум, всъщност мостовете изобщо не са чак толкова слаби и 33ките са си 'таман'. Също проверено.
          Лошото е, че повечето хора се учат на принципа проба-грешка и започват да влагат разум, едва след като вече са изхрупали някоя полуоска
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #35
            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

            Много благодаря на metotem и tef4o, виждам че темата е от повече от две години и участниците не са много. Ще се постарая да дам максимална информация за всички извършени интервенции, ще помоля приятелите ми от сервиза където ще правят смяната да водят бележки, а аз ще направя снимки. Изваждането на двигателя ще ми позволи да поставя шумоизолация в коша откъм купето, ще поставя такава и зад таблото в самото купе, ако ресурсите позволяват ще поставя приличен изолатор и в купето под мокета, но както се казва "Пътят към ада е покрит с добри намерения" да видим до къде ще го докараме....

            Поздрави и НАСЛУКА!
            PowerWinchBulgaria
            TOYOTA 4RUNNER
            0899727443

            Коментар


            • #36
              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

              Не сме много, но малкото които сме, следим с интерес! Успех!
              [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

              Коментар


              • #37
                От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                Проекта не тръгва като по-вода, но аз съм корав череп и ще се справя надявам се. Мотора пристигна с малко разминавания - няма го компютъра, механичната скоростна кутия се оказа автомат и раздатката е за автомата. Колегата от UK, сега ще праща другите, ще се чуди как да си вземе тези и т.н. но да да се оправя не е малък. Двигателя е купчина желязо в приличен вид, започваме малко по-малко да го обслужваме, почистване проверки на детайли и т.н. Хрумна ми като извадя стария двигател да изолирам с Dynamat коша откъм купето, и после отвътре зад таблото. Ей т'ва дойде:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t1.jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:5666143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t2.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5666144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t3.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5666145

                Ако някой знае някъде да се продава само камбана от ръчна скоростна кутия от 1KZ нека да сподели. На доста морги се обадих ама ТЦ.
                Поздрави и НАСЛУКА!
                PowerWinchBulgaria
                TOYOTA 4RUNNER
                0899727443

                Коментар


                • #38
                  От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                  като дойде компа, да не се окаже, че си търси автомата? На тия дъртели обикновено си търси само копчето за неутрална де. Стига да няма ESP и прочее, че тогава става малко по-страшно.
                  Провери как стоят нещата с маховика. Обикновено тоя за автомат не пасва на ръчката.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                    Аз си мислех, че само в БГ може да стават такива недоразумения. Меко казано!
                    Махни го тоя комп ...
                    Кажи му да ти намери и прати ГНП с механични регулатори. И като праща скоростите, както каза Стефан, да намери и прати маховик!
                    Иначе с тая ел. ГНП ще береш ядове, а може и изобщо да не я подкараш!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      като дойде компа, да не се окаже, че си търси автомата? На тия дъртели обикновено си търси само копчето за неутрална де. Стига да няма ESP и прочее, че тогава става малко по-страшно.
                      Провери как стоят нещата с маховика. Обикновено тоя за автомат не пасва на ръчката.
                      Веднага следва логичния въпрос, компа за този двигател заменим ли е със същия от мотор с ръчна скоростна кутия?
                      PowerWinchBulgaria
                      TOYOTA 4RUNNER
                      0899727443

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Аз си мислех, че само в БГ може да стават такива недоразумения. Меко казано!
                        Махни го тоя комп ...
                        Кажи му да ти намери и прати ГНП с механични регулатори. И като праща скоростите, както каза Стефан, да намери и прати маховик!
                        Иначе с тая ел. ГНП ще береш ядове, а може и изобщо да не я подкараш!
                        Имаш предвид че ел. ГНП то може да бъде сменено с механично такова? Да стане от 1 KZ-TE - 1 KZ-T, ако имам някаква идея от тези абревиатури?
                        PowerWinchBulgaria
                        TOYOTA 4RUNNER
                        0899727443

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                          Да. Иначе, както казах, ще береш ядове, парите отделно.
                          ГНП с тръбичките, за всеки случай, май и една дюза на мястото на умната.
                          После и да притрябва още нещо по лесно ще се намери решение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Да. Иначе, както казах, ще береш ядове, парите отделно.
                            ГНП с тръбичките, за всеки случай, май и една дюза на мястото на умната.
                            После и да притрябва още нещо по лесно ще се намери решение.
                            Мерси Андро
                            PowerWinchBulgaria
                            TOYOTA 4RUNNER
                            0899727443

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                              Първоначално публикуван от denny_mir Преглед на мнение
                              Веднага следва логичния въпрос, компа за този двигател заменим ли е със същия от мотор с ръчна скоростна кутия?
                              Уф, не знам. На някои номера минава с едно мостче, на други си е е... мамата. Така наизуст не мога да кажа нищо със сигурност.
                              предполагам, че Андро не случайно ти предлага варианта с механична помпа
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                                Свалихме 2LT то, от колега от форума намерих механично ГНП, уговорили сме се да отида да го взема, но с камбаната яко удрям на камък, ако някой има да се обади - ще съм благодарен, може и цяла скоростна кутия да взема. 2 LT то ще се разпродава, ако някой има нужда от нещо да свирка, главата е спукана, всичко друго е ОК.

                                Поздрави и НАСЛУКА!
                                PowerWinchBulgaria
                                TOYOTA 4RUNNER
                                0899727443

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X