Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

    Горивото на помпата се увеличава и без майстор.Ако е само това вече съм го направил,още на стария мотор.
    БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
    TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
    Съби Радев А(-) 0895745706

    Коментар


    • #17
      От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

      как се увеличава

      Коментар


      • #18
        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

        и аз сьм виждал!караме, спира,отваря капака и вьрти нещо! какво правиш бре,да му увеличим нафтата, че иде баир!после става всеедно военните са на учение и са пуснали 100 димки.това сьс пипането на помпата си требе стенд и маистор.

        Коментар


        • #19
          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

          Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
          .това сьс пипането на помпата си требе стенд и маистор.
          На тая помпа и не требе майстор да дава по голям дебит.
          БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
          TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
          Съби Радев А(-) 0895745706

          Коментар


          • #20
            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

            Здравейте,

            Явно ще съм поредния, който се захваща с това начинание. Донора е закупен - Hilux 1kz-te с механична скоростна кутия, ще се поставя на 70-ка с квадратния фар. Моля запознатите да отговорят каква е разликата в мостовете, трансмисията и т.н. между 70-ка с 2LT мотор и 70-ка със заводски поставен 1kz мотор (metotem дава за пример два вида трансмисии - R150F или R151F, същото ли е при 70-ката, ако да , само камбаната ли е разликата?). Благодаря предварително.
            Последно редактирано от dochito; 20-01-15, 09:13. Причина: допълнителни въпроси

            Коментар


            • #21
              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

              Отговориха ми на въпросите в тел разговори, за което благодаря на колегите. Ще качвам снимки и ще давам инфо когато започнем с изпълнението.

              Коментар


              • #22
                От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                Ние ще следим с интерес'
                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                BJ42 04 1982
                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                LZ 2 BHB

                Коментар


                • #23
                  От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                  Здравейте колеги, аз съм поредния който не слуша "старило и патило" и ще предприеме тази стъпка (много си обичам 4RUNNER а), сърце не ми дава да се разделя с нея и да започвам всички доработки отначало, а спуканата глава на 2LT то просто катализира процеса. В началото на другата седмица тръгва за BG 1KZ от колежка Hilux, с ръчна скоростна кутия, раздатка, ел.инсталация и пълна комплектовка за двигателя. Продавача е препоръчан, но това не ми помага да спя по-спокойно, де да видим какво ще дойде. Добрата новина е че не разбирам и няма да се занимавам аз, да му мисли майстора дето ми е "уйдисал" на акъла. Искам да благодаря на всички колеги на които съм се обадил с тъпи, средно и много тъпи въпроси, благодаря за търпението и отзивчивостта. Когато започне процеса ще публикувам пълно инфо по развитието на проекта, за сега ми стискате палци да дойде свястно 1 KZ.

                  Поздрави и НАСЛУКА!
                  PowerWinchBulgaria
                  TOYOTA 4RUNNER
                  0899727443

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                    Здрасти denny_mir!Напиши поне малко за сегашния ти 4Рънер-коя година е, каква комплектация е и как се стигна 2LT-то да си пукне тимберицата.Иначе успех ти пожелавам в начинанието с размяната, с интерес ще следя темата и ако имаш въпроси, пиши тука, че нали всички се учим!Със здраве!
                    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                      Здравейте пак, баба TOYOTA e набор 1990, 2,4 TD - 2LT двигател, нямам идея каква комплектация e. Ще обясня причините за "бимберицата" така викахме на глава по Монтана на млади години и ще използвам темата за да чуя мнението Ви по личния ми казус "къде е вината за главата". Случката в резюме с детайли:
                      Преди половин година се оказа че радиатора ми тече отвсякъде и че е толкова лепен че е умрял. Вземам решение да закупя нов и се свързвам с български производител от Добрич. Собственика ми казва - прати стария ще ти направя същия нов. Пращам - получавам рамката на моя с нови пити. В сервиз1 ми сменяват радиатора и потеглям, минути след тръгването почва да грее, прибирам се и на другата сутрин доливам по спомени 1-1,5 Л антифриз и всичко е ОК. Колата не се кара много през зимата и не добивам впечатления. На първия риболовен излет колата пак почва да грее - радиатора тече, прибирам се, отивам в сервиз1, свалям го, пращам в Добрич, лекуват го - "надуват го на 2 атмосфери" по техни думи и е ОК, връщат го, монтираме го в сервиз1 и няколко дни градско всичко е наред. Следва втори риболовен излет - София - яз. Жребчево и обратно, на отиване всичко е ок, на връщане по подбалканската около Антон, колата завира, спирам и виждам че от разширителния съд извира антифриз. Чакам да изстине колата, получавам инструктаж по телефона защото съм "ТЕХНИЧЕСКИ ИНВАЛИД", доливам антифриз и вода и се прибирам до София без никакви проблеми - колата не грее, всичко си работи. На другия ден я закарвам в сервиз2 и получавам информация че радиатора не работи - един от маркучите бил студен - очевидно водата не циркулира, след по обстоен преглед ме информират че гарнитурата на главата не е добре - и я пращаме за шлайфане и смяна на гарнитурите. От шлайфистите разбираме че е спукана и не може да се завари (идеално, ще си поръчам 1KZ дето му се кумя 2 години).
                      Разговор със производителя на радиатора след като радиатора им е изпратен за проверка - радиатора е запушен от "няк'ва плява" дето е слагана да лекува стария - сервиз1 не са почистили системата и тръбите които са 2мм (нямам идея какви и къде са тези тръби) са наполовина запушени и радиатора дори не може да се оправи.
                      Разговор със сервиз1 (пичовете са ми препоръчани и са доказали че имат хабер) - при второто поставяне на радиатора в системата не е имало "няк'ва плява" изобщо.
                      Причината за запушването е това че тръбите от 2мм са тесни за да обслужват този автомобил в този му вид. От сериз2 ми казаха че ми липсва дифузиор за перката и това било проблем (разбирам че това нещо съществува сега - имам колата от 5 години). Питанката е:

                      Аз ли си прецаках главата понеже бях претоварил бабата (карал съм бавно, защото беше ужасно натоварена) и не съм подозирал за съществуването на дифузьора, симпатягите от сервиз1 ли са претупали работата с монтажа на радиатора или производителя от Добрич просто не е направил радиатор който да ми върши работа????

                      Аз имам идея - да разбера някак кои тръби в радиатора са 2мм и да проверя на оригиналния радиатор за автомобила ми какъв е този размер, ако е същия - производителя е невинен ако ли не ....аз си знам какво го чака. Моля за Вашето мнение по случката.

                      Поздрави и НАСЛУКА!
                      PowerWinchBulgaria
                      TOYOTA 4RUNNER
                      0899727443

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                        Здрасти denny-mir!Методи се казвам.Опитът ми с дизел е 3бр. 1KZ-T.Които не искат нищо друго освен някаква нафта и редовна смяна на масло.
                        Твойта история е хубаво завързана.Накратко, тръбите свързващи горното казанче с долното на радиатора са плоски и са около 2мм вътрешно сечение по малкия размер.Твоят оригинален радиатор сигурно е бил месингов, щом е бил запояван толкова много.Ти обаче си пратил твоя и човекът от Добрич надали ти е върнал остатъците, за да ги мериш и сравняваш.А и дали е бил оригинален е друг въпрос.Освен сечението на тръбите, броят им в ред и броят на редовете плюс нагънатата ламарина между тях е от значение, за да има радиатора същия ефект на охлаждане.Нека кажат и колеги много по-знаещи от мен за 2.4 ТД, но според мен е малко слабичък този двигател с не много добър дизайн и неподходящ да носи голям товар дълго време, даже едвам носи това купе-2-ра генерация.Което е усложнено и утежнено в сравнение с 3-то, което пък са оборудвали с 1КZ-T(E), представящ се много по-добре.Та не е много трудно да го претоплиш и да му пукнеш главата, както си бил претоварен и ако е трябвало да катериш баирите на подбалканската в жеги.Разбира се освен радиатора и перката с виското, дифузора, капачката на радиатора, термостата, качеството на антифриза и състоянието на ремъка въртящ водната помпа са елементи от охладителната система, които всички заедно и поотделно могат да допринесат за това ДВГ-то да бачка както трябва или да му се пекне гарнитурата и изкриви/пукне главата.
                        Мисля, че от 1КЗ-то ще си доволен и ако купето ти е без ръжда и всички детайли се огледат и изпипат, ще ти върши добра работа дълго време.Където можеш ползвай оригинални части.Аз бих препоръчал термостата, капачката, виското с перката и дифузора да са Тойотски за 1КZ-T, който освен това ползва алуминиев радиатор и червен антифриз(Super Long Life), за разлика от 2LT-то който мисля е с месингов рад. и син/зелен антифриз
                        Със здраве и успех в размяната!
                        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                          Здравей Методи, приятно ми е Денислав съм аз. Благодаря ти за интереса към темата и изчерпателните мнения. Забравих да добавя че съм сложил на това моторче гуми 33х10,5х15 МТ - изпаднаха нови на супер цена и не се сдържах, купих ги без да се консултирам. Малко трудно тръгва бабата иначе си вървеше добре. Точно да попитам от къде си и видях в подписа - USA, там ли си в момента?

                          Поздрави и НАСЛУКА!
                          PowerWinchBulgaria
                          TOYOTA 4RUNNER
                          0899727443

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                            Здрасти Дени!Имаш съобщение на ЛС.А от чисто любопитство поради това с гумите, имаш ли табелка с информацията на колата-номер на рама, вид на ДВГ-то, код на трансмисията/дифа и код на оборудването.Ако можеш да я разчетеш, напиши кода на дифа, ако ти е по-лесно снимай и я пусни да видим с какъв диф ги търкаляш тези гуми.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3903.jpg
Прегледи:4
Размер:123.4 КБ
ID:5660573
                            Това е един от 4Рънерите ми.Лесна е за разчитане-ДВГ-1КZ-T,цвят-056/оборудванеFX16;трансмисия-R150F и диф-A02A
                            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                              Първоначално публикуван от denny_mir Преглед на мнение
                              ... Питанката е:

                              Аз ли си прецаках главата понеже бях претоварил бабата (карал съм бавно, защото беше ужасно натоварена) и не съм подозирал за съществуването на дифузьора, симпатягите от сервиз1 ли са претупали работата с монтажа на радиатора или производителя от Добрич просто не е направил радиатор който да ми върши работа????

                              Аз имам идея - да разбера някак кои тръби в радиатора са 2мм и да проверя на оригиналния радиатор за автомобила ми какъв е този размер, ако е същия - производителя е невинен ако ли не ....аз си знам какво го чака. Моля за Вашето мнение по случката.

                              Поздрави и НАСЛУКА!
                              2мм си е нормално сечение на тръба на радиатор. За съжаление, нормално е и да се затлачат, ако е имало някакви остатъци от предишна гняз по мотора. Или дори ако за разреждане на антифриза си използувал вода от чешмата с повечко варовик вътре... е, това последното не става чак толкова бързо, та едва ли е причината. По принцип, радиаторите са доста преоразмерени и запушването на 10-15% от тръбичките не е сериозен проблем. Ако са повече или ако има и друг проблем по охладителната система (както спомена колегата по-горе), прецакването ти е в кърпа вързано.

                              Честно казано, моето предположение е, че радиатора е бил на кайма от доста отдавна и вероятно главата е 'тръгнала' още преди автомобила да попадне в теб. Възникналите в последтвие проблеми само са довършили процеса.
                              Иначе при що-годе изправна охладителна система, 2LT може и да няма тяга, но не прави и проблеми, проверено на Хайлукс с 33ки, на яко чекнене по баирите. Вярно, предимно на бавни, щото на бързите просто не може

                              С 1KZ ще се родиш, няма нищо общо като поведение с 2LT. Пожелавам ти екземпляра да е читав и да нямаш ядове.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тойота 4Runner - смяна на двигател 2LT с 1КZ?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4RUNNER1990.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5660632

                                Това е табелата на 4RUNNER - а, за съжаление нямам грам идея кое какво означава, KG мисля че е ясно.

                                Всеки ден ме налягат повече и повече мисли, чета другите теми с upgrade на по-стари автомобили и разни неща се сменяват
                                с нови. Питам се когато 1KZ-T(E) то пристигне, независимо че е работещ двигател кои елементи е задължително да се закупят нови?
                                За консумативите е ясно, но например да се сменят гарнитурите на капака (сигурно има такъв) и главата или не е добра идея да се отвори
                                работещ мотор? Аз лично предпочитам да я отворят ревизират и да знам че мога да разчитам да колата. Неща като термостат, преглед на турбото,
                                виско ако има такова - добре ли е да се сменят с нови или е по-добре да го запалим да видим как работи и ако работи добре да не го пипаме, а ако нещо не сработва да подменям.
                                Идеи?

                                Поздрави и НАСЛУКА!
                                PowerWinchBulgaria
                                TOYOTA 4RUNNER
                                0899727443

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X