Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения относно марка акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнения относно марка акумулатор

    Сметнали са го счетоводителите, затова като извадиш ключа и музиката спира, като отвориш вратата и не е изваден пищи. Аз не искам да пищи и да спира радиото, мога да си слушам цял ден с усилвател и после пали, но счетоводител нямам.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #47
      От: Мнения относно марка акумулатор

      85 амперов акумулатор си влиза плътно към стойката си, съвсем приличен ампераж без да се преправя нищо.

      Аз съм с акомулатор - Тудор 85 ампера.

      Коментар


      • #48
        От: Мнения относно марка акумулатор

        Писах в една друга тема , ще го напиша и тук .
        С този акумулатор съм вече 8 години , 9-тата започва . Все така безпроблемен .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:westa-forse-60-ah.jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5819234
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #49
          От: Мнения относно марка акумулатор

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          Ми... за мен в това няма никаква логика. При илизане от завода инженерите, които са поектирали колата ти за сметнали, че 70 амперов акумулатор (например) е достатъчен и в зиме и пек. Преди 20 години 70 амперовите акумулатори са имали стартов ток да речем 350А. Днес същите акумулатори се произвеждат с 650А стартов ток. Да не говорим, че с размера, който някога ти е излизала колата от конвейра сега можеш да купиш акумулатор с поне 10Ah отгоре... Колко е била компресията на мотора излезнал от завода и сега вече е друга тема...
          При излизане от завода, "инженерите" не са предвидили, че трябва да запали без да му се моля . Предвидили са, че акумулатора трябва да бъде толкова голям, за да го сменяш на 2-3 години в най-добрия случай. Дори най-калпавия ще запали на 20 градуса, но като падне температурата на -10C и тези характеристики на акумулатора вече са на половина (ако имаш късмет). В другата кола, вече 6-7-ма година съм с боклук от Кауфланд на промоция и на -20 си пали без грижи. Сложиш ли "инженерно изчисления", ще запалиш само ако има кой да ти даде ток, а на втората година, трябва да го смениш задължително. Едно е да запалиш и изминеш 100км, друго е да запалиш днес 20 пъти.
          Няма да стане без преработка, набутал съм се на коли и съм намръзнал достатъчно.
          OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

          Коментар


          • #50
            От: Мнения относно марка акумулатор

            Първоначално публикуван от PSH Преглед на мнение
            При излизане от завода, "инженерите" не са предвидили, че трябва да запали без да му се моля ...
            Всеки сам си преценява... Имал съм дизелов Фиат, който по книжка беше с 63Аh акумулатор. Зимата си палеше след подгряване при минус 20 от половин оборот. И да... аз вярвам на инженерите, които са измислили колата ми, защото на фиата не съм сменял акумулатор на 2, 3 години, а на 4, 5 и му бях вързал музиката да свири постоянно, а не на контакт.
            @travelling - ако ще си ползваш акумулатора за захранване на усилвател, че и не загасен двигател, по-добре си купи втори и го ползвай само за това, че да няма изненади
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #51
              От: Мнения относно марка акумулатор

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

              Аз съм с акомулатор - Тудор 85 ампера.
              С такава марка акумулатор карам втора кола, внос от Италия. Поне още 2 коли от Италия на познати са идвали с такъв. Карат по още 4-5 години в БГ, преди това никой не знае колко са карали. Не знам дали се продават в България, но са читави.

              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #52
                От: Мнения относно марка акумулатор

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                Всеки сам си преценява... Имал съм дизелов Фиат, който по книжка беше с 63Аh акумулатор. Зимата си палеше след подгряване при минус 20 от половин оборот. И да... аз вярвам на инженерите, които са измислили колата ми, защото на фиата не съм сменял акумулатор на 2, 3 години, а на 4, 5 и му бях вързал музиката да свири постоянно, а не на контакт.
                @travelling - ако ще си ползваш акумулатора за захранване на усилвател, че и не загасен двигател, по-добре си купи втори и го ползвай само за това, че да няма изненади
                Не се притеснявай за мен, няма изненади. При нужда имам и трети, но само за музиакта няма смисъл .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #53
                  От: Мнения относно марка акумулатор

                  Вие искате да правите с автомобилите си неща, които създателят не е предвидил. Много неща ще трябва да се променят. Всяка кола може да бъде адаптирана, но на каква цена?
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнения относно марка акумулатор

                    На всяка марка и модел автомобил е предвиден подходящия акумулатор.Вие си слагайте какъвто ви харесва.
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнения относно марка акумулатор

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      Не се притеснявай за мен, няма изненади. При нужда имам и трети, но само за музиакта няма смисъл .
                      Всеки сам решава, какво да прави, с колата си в крайна сметка. Не се притеснявам за това, което правят непознати с колите си, споко. Просто споделям мнение, не давам акъл! Хубав ден!
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X