Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения относно марка акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения относно марка акумулатор

    Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
    Вярно е че,със Вартата и Бош-а,минах 5 години
    Има защо, аз си взех BOSCH Silver 85Ah 290 лв. Преди Фронти, карах Вектра с акумулатор BOSCH Silver 63Ah изкара 6 и половина години и го продадох с него. Евтиното почти винаги излиза по-скъпо, доказано си е...

    Коментар


    • #17
      От: Мнения относно марка акумулатор

      Аз съм карал и с Момбат,с Варта и с китаец.Важното е как се експлоатира един акумулатор

      Коментар


      • #18
        От: Мнения относно марка акумулатор

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Има защо, аз си взех BOSCH Silver 85Ah 290 лв. Преди Фронти, карах Вектра с акумулатор BOSCH Silver 63Ah изкара 6 и половина години и го продадох с него. Евтиното почти винаги излиза по-скъпо, доказано си е...
        Извинявам се предварително, че се включвам тук с друг въпрос, но... на мотор 2000 кубика бензин не му ли стига акумулатор около 70Ah? На предишната ми дизелова Брава с мотор 1900 по книжка и даваха акумулатор 63Ah... Гледал съм разни данни за моята Фронтера, но така и не открих, колко голям акумулатор се препоръчва...
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #19
          От: Мнения относно марка акумулатор

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          Извинявам се предварително, че се включвам тук с друг въпрос, но... на мотор 2000 кубика бензин не му ли стига акумулатор около 70Ah? На предишната ми дизелова Брава с мотор 1900 по книжка и даваха акумулатор 63Ah... Гледал съм разни данни за моята Фронтера, но така и не открих, колко голям акумулатор се препоръчва...
          Ще разбереш колега, прочети тук, 1-ви пост

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56270

          Коментар


          • #20
            От: Мнения относно марка акумулатор

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Извинявам се предварително, че се включвам тук с друг въпрос, но... на мотор 2000 кубика бензин не му ли стига акумулатор около 70Ah? На предишната ми дизелова Брава с мотор 1900 по книжка и даваха акумулатор 63Ah... Гледал съм разни данни за моята Фронтера, но така и не открих, колко голям акумулатор се препоръчва...
            На бензиновите двигатели C20NE и C24NE - 48 Ач.
            На дизеловият 23 DTR - 79 Ач
            На бензиновите X20SE и X22SE - 60/75 Ач
            На дизеловият VM41B - 75 Ач

            Източник:
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...ofa_manual.pdf
            Страници: 114 и 117

            Разбира се, може (даже е препоръчително) да се сложи по-голям акумулатор, стига да се събира на местото. Аз, например, си сложих 91 Ач на ОФА 2.4.

            Колкото до:
            Първоначално публикуван от djeff Преглед на мнение
            Проблема ми идва от там, че ми казаха за 95Ah ,че ще скапе стартера, понеже по книжка го дават да е 70Аh. Има ли нещо такова?
            На подобно твърдение мога само да се усмихвам снизходително. На такъв човек не бих му разрешил дори да ми демонтира стария акумулатор, защото той очевидно нищо не разбира от електричество.
            Това е все едно да ти кажат:
            "По проект за твоята къща е предвиден 80 литров бойлер. Не трябва да си слагаш 100 (120) литров бойлер, защото ще ти скапе водопроводната инсталация."
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #21
              От: Мнения относно марка акумулатор

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Ще разбереш колега, прочети тук, 1-ви пост

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56270
              Ясно, благодаря! Има нужда от известни размишления по темета, ама няма да отклонявам повече основната тема тук.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #22
                От: Мнения относно марка акумулатор

                Взимаи от тез новите които са неубслужваеми и с дълга гаранция.

                Няма да оливат, цапат и доливаш вода като обикновените.

                Бош-Варта- Берга са еднакви-разлика в цената

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения относно марка акумулатор

                  Избора на акумулатор си е чист късмет.Естествено тук не включвам произведените по разни гаражи куче марки.Става въпрос за известните марки /но истински/ ,както и българските,при които е спазена технологията на производство.Като не е известна марката,не се купува.Някой трябва да рискува,но това са си 150-200лв.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения относно марка акумулатор

                    Имам опел астра с дизелов мотор 101 к.с. 2 години и половина го карах с италиански акумулатор FIamm Diamond.74 а/ч, стартов ток мисля, че беше 680 А. Като цяло бях доволен от него. След това този акумулатор го продадох на един познат, който имаше двулитров бензинов двигател и остана още по-доволен. От близо година карам с един полски Ennexis, 74 а/ч., но стартов ток 750 А. Разликата в стартирането през зимата е осезаема. Шофирам предимно извънградско и то главно събота и неделя. През седмицата автомобилът почти не го ползвам.
                    Когато през зимата по-рано се наложеше често да карам колата на градско, на къси разстояния, тогава на месец и половина профилактично зареждах акумулатора на зарядно/ имам предви стария/. И двата ми акумулатора са били осблужваеми и следях нивото на електролита. Когато беше необходимо, доливах по малко дестилирана вода.
                    Като препоръкам, която мога да дам е, че ако акумулаторът ви е по-стар, в началото на зимния сезон е добре да го заредите и след това профилактично на 1.5 месеца, докато премине зимата.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения относно марка акумулатор

                      Колеги имам въпросния Акумулатор sznajder 55Ah 420A калций/калций,карам го ОСМА година от май 2006г.на опел кадетт 1.6 бензин газ изминал съм за това време 90000 хил.км.Акумулатора е дозареждан преди всяка зима.Първите три години колата е ползвана като служебна палиш, гасиш по няколко пъти на ден,през това време акумулатора е изтощаван почти до нула няколко пъти.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения относно марка акумулатор

                        Всичко е въпрос на късмет според мен.Преди 5год. и 3 месеца си купих акумулатор GIGAWATT 60 Ah За пежо 306 1.9Д който по каталог е малък за този мотор и даже не ми завериха гаранцията(Кутията е малка а малките с многото ампери са скъпи) и до ден днешен всеки ден жената ходи на работа с колата и няма проблеми.
                        На Витарата съм с Варта AGM за първично вграждане на Ауди ще видим колко ще изкара ...
                        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                        "Mud Angels" Stara Zagora

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения относно марка акумулатор

                          Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                          Всичко е въпрос на късмет според мен.Преди 5год. и 3 месеца си купих акумулатор GIGAWATT 60 Ah За пежо 306 1.9Д който по каталог е малък за този мотор и даже не ми завериха гаранцията(Кутията е малка а малките с многото ампери са скъпи) и до ден днешен всеки ден жената ходи на работа с колата и няма проблеми.
                          На Витарата съм с Варта AGM за първично вграждане на Ауди ще видим колко ще изкара ...
                          Същата марка-44 Ач - на 7 години. Като последните 2 години го ползвах за парното- лятото тотално отсвирване. Сега пак опрях до него и се държи перфектно.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения относно марка акумулатор

                            Относно марката PowerBat някой да има впечатления ? Евтини са и малко ме съмняват за това.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения относно марка акумулатор

                              Чувам за акумулатори дурасел за коли,нещо за тях?
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения относно марка акумулатор

                                Сигурно има, при положение , че имат и нормални алкални батерии АА и ААА, дето няма да ги видим у нас нивга по магазините.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X