Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Baofeng UV-5R

    Здравейте да се изкажа и аз полуподготвен по темата
    Спрял съм се на BAOFENG UV-5R Dual Band UHF/VHF Radio x 1pc http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107033
    и BAOFENG UV-3R+Plus136-174/400-470Mhz + earpiece x 1 set http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106855
    за момента ще го ползвам в свободните честоти а като ми остане време и науча жаргона/съкращенията/ ще се явя на изпит и за 2 клас. Основно ще се ползва за връзка между два автомобила както и при пешеходни преходи на места без GSM. Вторият ми харесва с това, че е дурако устойчив но първият уж е по-нов можел а и нали цената показва е малко по-скъп. Та питането ми е кое бихте ми препоръчали защото смятам да взема 2 станции /през 2-3 дена всяка/. Е важен е и обхвата все пак - затова и съм се насочил към двубандовите нали при тях може да се сложи допълнителна антена за колата.
    Ще Ви бъда много благодарен за помощта и весели празници!
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

  • #2
    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Втората станция е играчка в сравнение с първата , но и двете работят добре едната е 1.5вт , другата 4 . Ако не ти трябва двубандова станция ти препоръчвам новия Зонтон .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от alex_r Преглед на мнение
      скитник, спарки, благодаря за подсказките.

      Тръгна, но по малко по-друг начин - с ръчно задаване на порт (през advanced). Така и не намерих драйврър с дата 28.10.2008 - имам от 2007, 2009, 2010. В различни моменти работи с различен.

      Wouxun-a го подкарах.

      Баофенга - дава read error и затваря софтуера.

      И двете програми са изключително куци и неудобни.

      Ще се боря по-нататък, че имам задачи сега.
      Maлък ъпдейт. Програмите са си куци, но разбрах как да се спре непрестанното крашване на програмата за Баофенг-а (при опит за програмиране на CTCSS програмата показва Runtime Error 13 Mistype Match и се затваря, което прави невъзможно използването и). Решението и е да се пренастри Уина - Panel, Region settings, Formats -> Formats English (United States). Ако сте на Bulgarian - програмата не работи.

      Надявам се да е от полза на някого.

      И едно лаишко мнение - Baofeng UV5R за мен по нищо не отстъпва на Wouxun KG1UVD, напротив - според мен е много по-удобен в ръката и по-добър на външен вид. Менютата са еднакви - чуват се еднакво добре. Към момента не виждам причина за двойната разлика в цената.
      Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

      UaZ 469B

      Коментар


      • #4
        От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        На Baofeng UV-5R може ли да се запаметяват канали ръчно или става само чрез програмиране?Самата Инструкция на потребителя е много оскъдна по въпроса.
        LZ1MKI
        Stilo JTD 115+

        Коментар


        • #5
          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Може, но не помня как - моята книшка беше на китайски и открих сам по метода проба-грешка.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107613 защо жълтия модел е малко по-евтин от черния? В техн. данни не виждам разлика ...
            http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107033
            Honda Africa Twin RD07 '95

            Коментар


            • #7
              От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Много странно, преди няколко дена точно гледах черния UV-5R че е 51$
              Явно голям наплив има за хубавата станция и са решили да вдигнат малко.
              Аз лично се бях спрял на този вариант с втора батерия и адапторче - http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107510
              LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

              Коментар


              • #8
                Baofeng UV-5R

                А някой да има впечатления от това: http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107033 (BAOFENG UV-5R)?
                Подозрително ниска му е цената...

                Коментар


                • #9
                  От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Толкова вървят на предните страници в тази тема е добре обсъждан...
                  На мен ми върши работа но съм само на свободните честоти /пусто време/
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар


                  • #10
                    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Подозрително ниската цена има за какво да е. Имам пряко сравнение в "бойна" обстановка между KG-UVD1 и BAOFENG. Цитирам собственика на няколко десетки бройки от едните и другите - BAOFENG-ите изгоряха до един в жегите. WOUXUN-ите си работят. Та, понякога евтиното излиза скъпо.

                    Аз ще сменям моите дори с KG-UV6D.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Хм - при мен си работи бауфенг-а без грижи от март миналата година ...
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                        Хм - при мен си работи бауфенг-а без грижи от март миналата година ...
                        Изкарай го на жегата, ама на истинската такава, и го ползвай интензивно на пълна мощност - толкова че батерията да изкара 3-4 часа. Това ми го каза човек, дето ме пита какви станции да си вземе (около 30 броя по спомен), и аз му препоръчах WOUXUN. Оня ден ми се обажда да ми благодари, щото WOUXUN-ите си работели безгрижно, а евтинките сдали. Нямам повод да не му вярвам - на него самия щеше да му е по-изгодно да си купи от евтините, и очевидно е решил да пробва дали има за какво да плаща повече, въпреки препоръката ми. Ползват се, да речем, в обстановка близка до военната - обикалят разни пущинаци и се стрелят с разни пушкала. Мерили температура почти 50 градуса в някаква си дупка, дето се завирали.

                        Аз лично най-евтиното, което съм хващал е Puxing 777. Надолу от това според мен няма смисъл.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Ами, Спарки, аз моя го ползвам на много напечени места и говоря ... да кажем много. При това доста си поседява и на таблото на колата на припек, където не е по-топло от 50 градуса. Просто споделям опит. Не казвам, че всички са хубави - просто ако си прав, явно аз съм късметлия
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #14
                            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                            Ами, Спарки, аз моя го ползвам на много напечени места и говоря ... да кажем много. При това доста си поседява и на таблото на колата на припек, където не е по-топло от 50 градуса. Просто споделям опит. Не казвам, че всички са хубави - просто ако си прав, явно аз съм късметлия
                            Всичко може. Може и да си късметлия, а може и партидата да е била нещо гадна. Знам само резултата. Аз и без това не съм се бил засилил да купувам нещо по-ниско от UVD1P, тъй че споделих само информация да се има едно на ум. Нищо повече.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              Baofeng UV-5r някои с такава в София

                              Здравейте,
                              дали някои в Голямото село има такава станция та да я видя, пипна на живо. Бирата от мен

                              ПОЗДРАВИ

                              0887 72 71 52

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X