Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
    Колеги, може ли да се смени клавиатурата на Baofeng 6R? Ако може, от къде мога да си закупя нова, че търся но не мога да намеря.
    Защо, какво е станало с твоята?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Няколко от копчетата се понащърбеха. Работят, но визуално ме дразнят
      O898595418 - Митко

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
        Няколко от копчетата се понащърбеха. Работят, но визуално ме дразнят
        Попитах те защото и аз поръчах такава и я чакам в момента , та да знам кво съм си взел.
        А за колко време се панащърбиха копчетата ?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Попитах те защото и аз поръчах такава и я чакам в момента , та да знам кво съм си взел.
          А за колко време се панащърбиха копчетата ?
          Полвам я от година, рядко, по време на лов, но проблема не е от употребата. Или от кученцето или някоя мишка си е играла с нея.
          O898595418 - Митко

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
            Полвам я от година, рядко, по време на лов, но проблема не е от употребата. Или от кученцето или някоя мишка си е играла с нея.
            Благодаря за инфото колега!
            Опитах в Гугъл да потърся клавиатура за въпросната станция... но за съжаление нищо не излезе. Може би тъй като е сравнително нов модел и за това да не се предлага.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Благодаря за инфото колега!
              Опитах в Гугъл да потърся клавиатура за въпросната станция... но за съжаление нищо не излезе. Може би тъй като е сравнително нов модел и за това да не се предлага.
              И аз търсих по сайтовете, но намерих само за 5R. Ако някои колега има или знае къде има, да свирка
              O898595418 - Митко

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Здравейте колеги
                дайте препоръка от кого да си поръчам с гаранция евентуално , няколко Baofeng UV-5R
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Мен, ако питаш - това с гаранциите не много ясно дали ще ти излезне на сметка. Предполагам, че ако намериш "с гаранция" цената ще е с някой и друг лев по-висока от цената, на която би могъл да купиш радиостанцията от Китай или от китайката на Илиенци.
                  Зависи какво според теб е "няколко", но ако е повече от 5 ми се струва, че ще е по-лесно да си осигуриш сам гаранцията, като си купиш една радиостанция вповече от възможно най-евтиното място, отколкото да платиш на някой търговец по 10 лв. повече на бройка, заради някаква измислена гаранция.
                  Статистически - около мен има повече от 20 такива радиостанции. За 4-5 години има само 1 дефект:
                  На моята (която купих от България за 110 лева) фенерчето не свети. Установих го още, като я получих, но трябваше да дам още 2 по 5 лева, за да я върна и да получа нова и се отказах.
                  Тоно заради това тогава се разтърсих и видях, че има доста по-евтини варианти.
                  Само информативно - от Китай може да намериш за 22-23$
                  На Илиенци са 52-55 лева
                  В българските сайтове цените вървят от 55-60 нагоре.
                  И най-важното (според мен) - трябва да се научиш как или да намериш някой, който да ти налее каналите . Предполагам, че ще ползваш стандартните.
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Ами значи ще се хвърлям на някой търговец , пък каквото излезе.
                    Това с каналите как са го разбирам? Предполагам си идва с някакви предварително дефинирани канали/честоти , а вече ако искам нещо специфично тогава допълвам. С програмирането мисля че няма да имам проблем, просто не знам какво канали/честоти да дефинирам
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Не, не идват с никакви дефинирани честоти. Ще ти се наложи да си поиграеш.
                      Може да се набиват на ръка, но през компютъра е по-прегледно, защото може да си именуваш каналите.
                      Ето една тема, в която има честотите. Във форума са обсъждани и на други места, а и в текущата тема има таблички с честотите.
                      Няма да изгубиш нищо, ако прегледаш цялата тема. Полезно ще ти е.
                      Мисълта ми е, че ще трябва известно усилие, за да подкараш станцията, но пък си заслужава.
                      Още нещо - като се договаряш с търговеца - попитай изрично дали станциите имат хендсфри. Оня разбойник, който ми продаде преди години на двойна цена, на всичко отгоре ми поиска 15 лева отделно за слушалката.
                      Стандартно станцията би трябвало да е окомплектована.
                      Последно редактирано от Veselinv; 05-12-18, 08:43.
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Дали е възможно едната станция да “повиква” другата и тя да “види” когато спре да готви? Като пропуснато повикване?
                        ;-)
                        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Не
                          За 30-40лева....

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Здравейте, имам проблем с настройването на Baofeng 5R. Изчел съм всякакви теми, изгледал съм всички клипове (руски) в youtube, не става и не става. Сега подробно:
                            След, като ги взех и не можах да ги свържа с никои други видове, дадох ги на местен техник, който поддържа станциите на такситата. Той ми запамети 8 PMR честотите но и със запаметените не мога да се свържа, приемам но не мога да предавам. Изтрих всички запаметени честоти, върнах и фабричните настройки (така мисля). В момента се опитвам да се "вържа" с Baofeng 888s (тези с 16 канала), правя всичко стъпка по стъпка но в момента, в който набера (в канален режим) например 462.025, честота на 10-ти канал на 888s, ми казва "кенсъл" и ми изписва честота 446 000.
                            Къде бъркам. Известно ми е, че 460 са забранени в Бг но все пак ... Вчера си взех и кабел за програмиране, дойде с диск със софтуер и драйвери. Драйверите са за кабела, така предполагам, тях ги инсталирах успешно но програмата за баофенга не ще да работи. Започва да зарежда но не може да зареди програмата до края (Уйндоус 7 64 бита) изтеглих я и от страницата на баофенг пак същото. Давайте идеи, къде греша?
                            Последно редактирано от toniko; 22-12-18, 21:08.
                            LZ1ACU

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                              Здравейте, имам проблем с настройването на Baofeng 5R. Изчел съм всякакви теми, изгледал съм всички клипове (руски) в youtube, не става и не става. Сега подробно:
                              След, като ги взех и не можах да ги свържа с никои други видове, дадох ги на местен техник, който поддържа станциите на такситата. Той ми запамети 8 PMR честотите но и със запаметените не мога да се свържа, приемам но не мога да предавам. Изтрих всички запаметени честоти, върнах и фабричните настройки (така мисля). В момента се опитвам да се "вържа" с Baofeng 888s (тези с 16 канала), правя всичко стъпка по стъпка но в момента, в който набера (в канален режим) например 462.025, честота на 10-ти канал на 888s, ми казва "кенсъл" и ми изписва честота 446 000.
                              Къде бъркам. Известно ми е, че 460 са забранени в Бг но все пак ... Вчера си взех и кабел за програмиране, дойде с диск със софтуер и драйвери. Драйверите са за кабела, така предполагам, тях ги инсталирах успешно но програмата за баофенга не ще да работи. Започва да зарежда но не може да зареди програмата до края (Уйндоус 7 64 бита) изтеглих я и от страницата на баофенг пак същото. Давайте идеи, къде греша?
                              Пост 20. Темата чете ли ?

                              TT
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                                Пост 20. Темата чете ли ?

                                TT
                                Видях го, но нещо CHIRP явно не ми се инсталира правилно. Тези дни, като имам повече време ще се занимая по-сериозно с проблема. При успех или не пак ще пиша тук.
                                LZ1ACU

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X