Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Днес ходих до Илиянци ,и се сдобих с кабел с-у 11 лв, имаше колеги с които се разприказвахме за цените(разбрах че UV-5R бил на около 80-85 лв) и продавачката разбра че съм се сдобил с моята станция от странско за 100 лв,така че силно се надявам това да не повлияе на формирането на цените на новата партида!Ако се случи ,пазарлък му е майката!

    Коментар


    • #32
      От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Здравейте, и аз си взех Баофенг UV5R от 409shop.com заедно с кабел. Първият проблем е , че така и не можах да кача драйвер за кабела на Windows 7, но на XP стана и кабела е разпознат коректно от PC-то. Но вторият проблем е по-съществен- станцията не реагира по никакъв начин като включа кабела към нея, следователно няма връзка с компютъра. Пробвах данеби буксата да не влиза докрай-не е в това проблема. Пробвах на включена и изключена станция- пак същото. Възможно ли е кабела да не работи или аз не правя нещо както трябва ?
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #33
        От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        При махане и слагане на USB кабела, трябва да се появява и изчезва драйвера Prolific в Device manager-а. Ако това става, кабела работи, а до този момент не съм чул някой да си е купил кофти кабел. Друга бира е софтуера за настройване на станцияра. Аз пробвах със софта, даден от китайците и не ставаше. Докато не сложих Chirp. Той работи с много станции.
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #34
          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          Но вторият проблем е по-съществен- станцията не реагира по никакъв начин като включа кабела към нея, следователно няма връзка с компютъра. Пробвах данеби буксата да не влиза докрай-не е в това проблема. Пробвах на включена и изключена станция- пак същото. Възможно ли е кабела да не работи или аз не правя нещо както трябва ?
          Станцията трябва да е включена и реагира само при трансфер на данни, иначе все едно си и включил трубка.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #35
            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Имаше проблем с Windows 7 и новите драйвери при китайски кабел /неоригинален/ ще потърся къде беше да се изключи автоматичният ъпдейт на драйверите
            Да ти е честита новата придобивка колега


            Ето намерих го:
            http://www.wouxun.us/category.php?category_id=60 - софтуер и други от READ THIS BEFORE DOWNLOADING DRIVERS (IF YOU USE VISTA OR WIN7 READ THIS)

            http://wouxun.us/Software/USB_Driver...%20Drivers.pdf

            Това е решението на проблема

            А и за разговори през репитери намерих как е изместването .... Ако някой се интересува
            Последно редактирано от ckaytss; 09-01-13, 12:24.
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар


            • #36
              От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              На Win7 се отказах, но на ХР все още има проблем- няма начин да накарам станцията за се свърже с кабела, макар в devise manager-a кабела да е наред - без удивителни и т.н. При натискане на read data from radio или Write data to radio ми дава Radio did not ACK first command
              Със софтуера Chirp също нищо не става- там и в менюто го няма Uv-5R
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #37
                От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                здравей . да видя дали мога да помогна:
                и за си купих от там същата станция и кабелче и имах същия проблем ,драйверите се качват софуерът работи но станцията нито се чете нито се пише в нея.
                купих нов кабел-отново същото . ядосах се и след месец опити отворих станцията и какво да видя:мустаче от калай върху един кондензатор на куплунга за RX сигнала -фабричен проблем при запояването.премахнах го и всичко е ок.И при теб може да е нещо подобно.Ако нямаш опит в електрониката мога да помогна -от софия съм.

                Коментар


                • #38
                  Baofeng 5R

                  Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                  Здравей, ако ти е удобно , напиши ми на ЛС телефонния си номер за да ти звънна . Благодаря !
                  Здравей ,опитах да ти отговоря в лични но нещо не става,затова пиша тук:

                  Значи на мойта окъсеното кондензаторче беше съвсем близко до 3.5 мм жак -по големия от двата и до видях даже без лупа, с просто око демек.
                  При вас може и да е другаде.
                  Чест проблем е да забелиш малко кабелчето от пласмасате като тук --- http://uv5r.99k.org/UV5R-Drivers.html#faq ---
                  Ако искаш може да ви пробвам станцията при мен и да ви кажа твърдо къде е проблема в станцията или в жицата.
                  Напишете ми на лични телефон и аз ще звънна да се чуеме, защото както написах, аз не мога да пращам такива.
                  Последно редактирано от Pacific; 14-01-13, 18:49. Причина: Нека се уважаваме взаимно, като пишем на български !

                  Коментар


                  • #39
                    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Точно така. Китайците са напускали толкова версии на фирмуера, че мазалото е пълно.
                    При изключена станция натискате и задържате "3" и включвате. UV-5 ще си изпише версията на фирмуера и по нея си търсите правилното софтуерче (оригиналното или CHIRP).
                    Аз за проба се сдобих с UV-5RE. След известно пробване CHIRP-a започна да чете от радиото, но отказваше да записва предварително подготвен темплейт с честоти. Обаче, ако прочетеш паметта на радиото и в получения файл си нацъкаш каквото ти трябва - си го записва без грижи.
                    Ако нямах друг китаец под ръка, за да се уверя че сетъпа на драйверите и кабелите е правилен - щеше да е голямо лутане

                    Коментар


                    • #40
                      От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Пристигнаха и две за мен BAOFENG UV-5R антена за кола, калъфи и даже един водоустойчив калъф за лодката. Взех коплекта с 1700-3800ma/h, за да си имам тоци в резерва. Благодарение на вашите неволи, опити и информация, се справих от вторият път, кабела инсталиран под win7, информацията от радиото прочетена със софтуер на английски. Ще чета книжката и другата литература, искам само да попитам за начало, ако въведа, дадена честота от клавиатурата и остана на нея, би ли трябвало да чувам евентуално? Аз разопаковах само едната станция, за да се уча, после ще глася и втората........Та за сега това ми е питането?
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • #41
                        От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                        ..... ако въведа, дадена честота от клавиатурата и остана на нея, би ли трябвало да чувам евентуално? .....
                        Чуваш и говориш
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • #42
                          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                          Чуваш и говориш
                          Благодаря, аз налях и руската сборка, сега съм универсален..... ама не чувам никой на свободния, хем съм опнал антената на парапета на балкона явно никой не говори в Сердика-София
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • #43
                            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Какво значи "руската сборка" извинявам се за ламерският въпрос
                            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                            Калоян Кирилов
                            LZ2ZGT

                            Коментар


                            • #44
                              От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                              Какво значи "руската сборка" извинявам се за ламерският въпрос
                              Ами файла: LPD_PMR UV-5R.rar, от ето този форум: http://forum.qrz.ru/thread35964-3.html LPD-PMR-FRS обхвати
                              Всъщност това е конфигурационен файл
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • #45
                                От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                И освен, че от руски форум, друго руско няма Подобен файл имаме и тук, ама никой не се е сетил да го кръсти "Българската сборка"
                                LPD, FRS, GMRS, PMR са части от честотен обхват, и в зависимост от региона, се използват за различно неща. Единствените разрешени без лиценз честоти за комуникация в Европа са PMR. В Щатите са LPD, FRS, GMRS.
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X