Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Идеята беше, че може да има проблеми, още повече, че писа, че ще ги ползва в чужбина ако няма съответния лиценз....
    LZ1PER

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Колеги не ме притеснява това, че съм в нарушение с закона. Не сме малки деца и всеки си има глава на раменете. На кого празна, на кого пълна е отделен въпрос Да, ще ги ползвам главно като ходя до Румъния да имаме връзка между колите постоянно. Нямам намерение тука да се бъркам в забранените честоти и съм ги настроил на свободните PMR446. А относно отключването изобщо не ми е нужно, но видях инфо, че станциите подлежат на такова и за това попитах. Ако имам време и нерви някой слънчев ден може и да се опитам. Сложно ми се вижда, но няма човек който да се е родил научен Ако все пак някой от форума го е правил на тези китайчета може да удари едно рамо

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        За желаещите сами да си направят програматор - "Програматор" за "Баофенг" UV-5R. Би трябвало да е съвместим и с Wouxun (или поне с KG-UVD1).

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Преди няколко дена си поръчах две антени Нагоя НА-771 от ибей. Интересно ми е с тях колко ще се увеличи обхвата на станциите.

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Би трябвало да е осезаема.
            Според мен основно на приемане.
            При Тх - едва ли ще има драстична разлика.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Извън града на 15-16км една от деруга си комуникирам между двете UV-5R с новите антени. Някой запознат ли е каква е разликата между Nagoya NA-771 и Diamond RH-771 ?

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Според гугле-то - бранд!
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Привет, имам въпрос за този двоен комутатор. Дали знаете работи ли с Baofeng UV-5R A
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Original-Baofeng-Speaker-Mic-Microphone-Dual-Push-to-Talk-PTT-for-Two-Way-Radio-UV-82.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5660423

                  Коментар


                  • Re: От: Baofeng UV-5R

                    Първоначално публикуван от paliu6kata Преглед на мнение
                    Привет, имам въпрос за този двоен комутатор. Дали знаете работи ли с Baofeng UV-5R A
                    [ATTACH=CONFIG]800063[/ATTACH]
                    Ако са жакове са доволно един до друг, би трябвало. Ако имаш това и си от София ми пи6и (????) и може да пробваш на моя УВ-5Р
                    Последно редактирано от Pacific; 21-05-15, 11:12.
                    o89 sedem sedem 33 986

                    Коментар


                    • От: Re: От: Baofeng UV-5R

                      Здравейте. И аз искам с 1-2 въпроса да подновя темата. От няколко месеца и аз съм собственик на станции BAOFENG UV-5R и ги използвам от време на време за лов и понякога за връзка с мои служители. Преди няколко дни едната станция ми направи проблем - отказа говорителя(не чувам какво ми говорят от другата станция). Поразрових се в менюто и за малко се оправи но после отново спря и повече не се оправи. Също така, когато включа радиото, отново не се чува нищо. Сравних абсолютно всички настройки с другите станции и съответно ги направих еднакви, но нямаше промяна. Проблема си остана същия. Диодите светят когато предава и приема, но не се чува. Какво бихте ме посъветвали? От какво може да е проблема - технически(разпоена връзка) или нещо пропускам при настройката от менютата, понеже доста ми е чужда материята. И другият ми въпрос е има ли колеги в района на Добрич или Варна да ги помоля да направим едно програмиране и съответно да почерпя.
                      Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Като боднеш хендс-фриито чуваш ли?

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Това само не съм пробвал, но днес и това ще пробвам.

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Проверих го - чува се. Извода какъв е? Може би разпоена връзка на говорителя?
                            И съответно ще може ли всеки да направи спойката или има нещо по-специално, с което да се съобразяваме?

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Да чува се. Радиото също се чува.

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Най-лекият вариант е това.. или говорителят си е изпял песента, или се е разпоил/прекъснал кабел, или буксата за слушалките не работи като хората. За начало виж дали няма някакви боклуци в буксата, след това разглабяй...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X