Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Няма такова животно. Хващай речника и дерзай
    LZ1OAL

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Я виж това - http://www.mobimax.bg/uploads/user/U...r%20manual.pdf

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от tirex4x4 Преглед на мнение
        "Това" е добре
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Здравейте, нямам никакви познания по радиотехника,имам две радиостанции "Кобра"от америка и не мога да ги свържа с бауфенга.Някакви идеи
          на какви честоти работят? Имат 22 канала.Можеби FRS,GMRS канали.
          Благодаря за отговорите!

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Първоначално публикуван от autovali Преглед на мнение
            Здравейте, нямам никакви познания по радиотехника,имам две радиостанции "Кобра"от америка и не мога да ги свържа с бауфенга.Някакви идеи
            на какви честоти работят? Имат 22 канала.Можеби FRS,GMRS канали.
            Благодаря за отговорите!
            В моята съм качил според мен всички необходими за да може да се свържеш с основното количество Уоки-токита на пазара.
            С префикс PMR са тези, които са с по 8 канала, а с US - "американските" или тези, за които питаш - с 22 канала.
            Слагам снимка, но мога да пратя и конфигурационният файл на мейл. Ако искаш - дай го на лично.
            Успех!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Channel Information.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5640190
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Това са честотите на 22-та канала, всичко работи перфектно!!!!!!!
              Благодаря за фаила, аз ги въведох ръчно и работи супер.
              Сега се боря с кодировките и там май има някакво разминаване между "КОБРА" и"Бауфенг"!

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Здравейте. Вчера и аз се сдобих с 2 броя Бауфенг УВ-5Р. Поръчах ги с зарядно за кола, кабел с диск за програмиране. Все още го разучавам и нямам идея как се програмират (с каква цел се програмират и отключват)! Взех ги поради това, че често пътуваме до Румъния и да си комуникираме в движение. Пробвахме ги извън града в свободните честоти на разстояние 5-6 км една от друга се чува добре. Има ли някой колега от Русе с такива китайчета?

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  "програмирането" е по-лесен начин да запишеш в радиото честотите и настройките на каналите, които ползваш през компютър.
                  Веднъж направено след това едва ли ще ползваш отново софтуера и кабела.

                  Виж какво точно отключват колегите на това радио не зная...
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Ясно. Не съм си играл да го програмирам през компа все още. Вече схванах как да ги записвам каналите и честотите ръчно и да ги кодирам CTCSS. Гледах инфо, че май се отключват честотите на станцията и по този начин му се увеличава работния диапазон, но доста сложно ми се вижда за мен. Все пак от няколко дена имам тези китайчета и още не съм запознат с много неща

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      То увеличаването на работният диапазон не ти дава нищо в повече предвид ситуацията, че дори "заключено" нямаш право да го ползваш без лиценз никъде, освен в PMR446 обхватите и то до 500mW.
                      Не ми се смята, но вероятно и в този вид е използваемо законно в не повече от 0.1% от банда
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        ............освен в PMR446 обхватите и то до 500mW.
                        Дори и в този обхват и при тази мощност с това радио без лиценз си в нарушение!
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Да, да - така е.
                          Но поне ползва разрешен обхват с разрешената мощност.
                          Наистина конкретният модел е в разрез със законово установените технически изисквания към самото радио.
                          Тънка е границата но да кажем, че е сравнително доста по-малко незаконно
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Дори и да не го използваш, ако те спрат за обикновена проверка и го намерят в теб ако нямаш лиценз може да имаш ядове.....
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Е, то и с пистолет можеш да имаш ядове, дори и да не го използваш , макар ядовете да са доста повече, ако си го използвал и нямаш лиценз ...
                              Картинката е горе долу същата - имаш право да си купиш газов пищак без разрешително, но никак не е добре, да стреляш с истински боен пистолет, ако нямаш разрешително, пък макар и да го ползваш само с газови патрони
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Да не започваме полемика от типа "Летели си 2 врапчета, второто - повече"
                                Тръгна се от там, че "отключването" на това бау няма да даде нищо в повече на колегата, освен ако не го прави за спорта.
                                Каналите, които трябва да ползва са достъпни във всички случаи.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X