Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

    Има. Ако кажеш в кой район на селото си, може най-близкия колега да ти покаже това чудо на техниката. То вече варианти излизат даже Ако се колебаеш, за 70-80 лв колкото излиза станцията по-добро няма да намериш, дори марково втора ръка.
    Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

    LZ1POP

    Коментар


    • #17
      От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

      По- принцип живея в надежда иначе работя в центъра, но не е проблем и да "скокна" до някои друг квартал

      По- принцип имам достатъчно станции, "маркови" въпроса беше да го хвана в ръка конкретно това .

      Поздрави
      LZ5CT 73!

      Коментар


      • #18
        От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

        Здравейте, нямам никакви познания по радиотехника, но съм решил да се оборудвам с радиостанция за ендуро преходите. Ползването ще е в гората, като самата радиостанция ще е в раницата и ще говоря посредством изведено и закачено на раницата микрофонче. Дали е подходяща тази станция като модел и ще изкарва ли батерията поне един ден ? В сайта 409shop.com видях няколко разновидности на този модел- разликата е в окончанията (UV-5RА UV-5RВ UV-5RE ) Каква е разликата и коя ще е най- подходящ избор ?
        Благодаря за отговорите !!!
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #19
          От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          Здравейте, нямам никакви познания по радиотехника, но съм решил да се оборудвам с радиостанция за ендуро преходите. Ползването ще е в гората, като самата радиостанция ще е в раницата и ще говоря посредством изведено и закачено на раницата микрофонче. Дали е подходяща тази станция като модел и ще изкарва ли батерията поне един ден ? В сайта 409shop.com видях няколко разновидности на този модел- разликата е в окончанията (UV-5RА UV-5RВ UV-5RE ) Каква е разликата и коя ще е най- подходящ избор ?
          Благодаря за отговорите !!!
          Все еднакви са отвътре, само отвън се различават. Ама за такава ти трябва лиценз. Евентуално в ПМР режим може да я ползваш, ама пак ще е нарушение. Батерията ще изкара и повече от един ден, ако не говориш непрекъснато.
          Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

          LZ1POP

          Коментар


          • #20
            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Ето нещо много важно , което ми изгуби няколко дни главоблъскане, включително и разглобяване.
            http://www.miklor.com/uv5r/UV5R-Recovery.html
            Поръчах си нов бауфенг и като дойде не искаше да предава
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #21
              От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

              Здравейте ,от вчера и аз се обзаведох с BAOFENG UV-5R ,засега нищо не разбирам единственото което чувам през нея е комшийски бебефон!Добре че поне мога да ползвам за фенерче или "транзисторче"...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5435904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5435905

              Коментар


              • #22
                От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

                да ти е честито, с много ефтино фенерче си се оборудвал
                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                Калоян Кирилов
                LZ2ZGT

                Коментар


                • #23
                  Baofeng UV-5R

                  Здравейте,имам питане относно BAOFENG UV-5R от няколко дни се опитвам да запаметя канали на въпросната станция ,и нищо не се получава!
                  Да не би да става номера само с USB кабел,или аз не мога да си "разшифровам" опътването!

                  Коментар


                  • #24
                    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    и аз имам проблеми с запаметяване понякога май е от софтуера, а в момента точно имам проблеми с запаметяването на OFFSET всичко друго поми ама офсета е на 0.000
                    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                    Калоян Кирилов
                    LZ2ZGT

                    Коментар


                    • #25
                      От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Май всички имаме проблеми ръчно да вкарваме честоти и тн. Но с помощта на Pacific и благата програмка (като изключим тъпите драйвери на кабела дето се качиха от стотния път) всичко стана за около 20 секунди . Така че според мен тия станциики трябва да се пипат само през програмата.. Ръчно само нещо непредвидено ...

                      Някой успя ли да си пусне радио през станцията ? Нещо не мога да се справя май май
                      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                      A POS
                      0885600200
                      За момента пасажер

                      Коментар


                      • #26
                        От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Радиото ми е лесно да го включа,ама за друго съм я взел . Та така ,сега значи и USB кабел ще трябва да си купя!
                        Някой знае ли дали от тук някъде мога да си взема кабел,че не ми се досажда пак на приятелчето дето поръчва станцията от английско?

                        Коментар


                        • #27
                          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          От София от Илиенци при китайката ... ако не си .. аз след празниците ще ходя зимам още една станция на ортака .. така че ако не си взел ще ти взема и ще ти пратя . Или ако някой колега ходи да ти вземе .. 12 или 13 лв. бяха
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • #28
                            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            В сряда бяха свършили UV-5R, и чакала след Нова година уж. Ама забравих да питам коя Нова година, да не е китайската, та се наложи от ebay да поръчам. За кабела 15 лева ми каза.
                            LZ1OAL

                            Коментар


                            • #29
                              От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Благодаря за отговорите,оказа се че съм имал агенти които са работили на този пазар,още утре или ,други ден ще се опитам да си намеря кабела!

                              Коментар


                              • #30
                                От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Хахахах няма такава като тая китайка чесно ... на секи разправя различни цени от тук 1-2 лв. от тук 5 .. .ей така се правят пари И на мен ми каза че Баофенга ще го има чак след празниците ... ако имаме агенти там и могат да проверят от време на време .. е добре да знаем какво има и какво няма
                                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                                A POS
                                0885600200
                                За момента пасажер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X