Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wouxun KG-UVD1P

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Wouxun KG-UVD1P

    От 2 дена се човъркам с WOUXUN KG-UVD1-то. До тук нямам забележки. Аудиото е добро. Тръгва както трябва без да се пипа нищо по нея. Софтуера за програмиране е приличен и няма сериозни бъгове. Има си имена на каналите (нещото, което другия ми двубандер няма). Харесва ми като дизайн. За каналите има както копчета нагоре-надолу, така и врътка - на мойто както му е удобно. До колкото видях всичко може да се настройва и през клавиатурата.

    Няма DTMF, но това мен не ме бърка.

    Накратко: Дотук не съм открил проблем, и съответно я препоръчвам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Привет,
    Някой да го е пробвал как се държи в кола с мобилна антена? Има ли вариант за захранване от запалка? Всичко останало звучи много добре. Май ще вземам и аз едно

    73!
    LZ1DWW
    LZ1DWW

    Коментар


    • #3
      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      От 2 дена се човъркам с WOUXUN KG-UVD1-то. До тук нямам забележки. Аудиото е добро. Тръгва както трябва без да се пипа нищо по нея. Софтуера за програмиране е приличен и няма сериозни бъгове. Има си имена на каналите (нещото, което другия ми двубандер няма). Харесва ми като дизайн. За каналите има както копчета нагоре-надолу, така и врътка - на мойто както му е удобно. До колкото видях всичко може да се настройва и през клавиатурата.

      Няма DTMF, но това мен не ме бърка.

      Накратко: Дотук не съм открил проблем, и съответно я препоръчвам.
      Меото пристигна без кабел за компа и ми говори на китайски. Имате ли представа как да до науча да говори на английски през клавиатурата?
      Ако си го поръчвате от 409, не забравяйте да си поръчате и кабелче за връзка с компютър (за който си няма) - има го в стандартните аксесоари на модела. (при мен дойде със заредена батерия, зарядно за ток, зарядно за кола, двубандова антена, закачалка за колан и .. химикалка ) Има си и вградено фенерче, което е доста добро за светене в палатката
      Последно редактирано от upi; 08-06-09, 22:37.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
        Привет,
        Някой да го е пробвал как се държи в кола с мобилна антена? Има ли вариант за захранване от запалка? Всичко останало звучи много добре. Май ще вземам и аз едно

        73!
        LZ1DWW
        Има вариант за всичко. Има заместител на батерията, от който излиза кабел, който се включва в гнездото за запалка. Има и заместител на батерията, в който се слагат АА батерии. Чудесен резервен вариант, защото може да се държат някъде из колата едни литиеви батерии за зор заман, и ако се закъса, да се ползват. Отделно зарядното работи на 12 волта, така че батерията може да се зарежда и в колата.

        За говора на китайски - можеш да го изключиш и през менютата. Аз съм махнал всякакъв говор и бипкане на клавиши. Може и през софтуера, разбира се.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Ползвам такава стация от няколко месеца. Нямам никакъв проблем. Вчера си свалих едно софтуерче и успях да отключа предаване и приемане от 110 до 800 мхз

          Коментар


          • #6
            От: До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Първоначално публикуван от betakalina Преглед на мнение
            Ползвам такава стация от няколко месеца. Нямам никакъв проблем. Вчера си свалих едно софтуерче и успях да отключа предаване и приемане от 110 до 800 мхз
            Коя е тази програмка??
            Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

            Коментар


            • #7
              От: До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
              Коя е тази програмка??
              Ето:

              Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
              1. Chirp - работи не само с Вуксун, но и с Yeasu FT-60. Не работи с Баофенг UV-5R, за нея има специално издание на Chirp.
              2. Wouxun Commander v1.16
              3. Wouxun Commander v2.0 по-добър интерфейс, с по-лесно подреждане на канали. Възможно е да не работи с USB кабел. Експортирайте за версия 1.16 и поставете в станцията.
              4. Unlocker - отключва станцията за слушане на произволни честоти, примерно Air Банда.
              Последно редактирано от sparkybg; 26-01-13, 13:58.
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X