Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вечен автомобил с ядрено гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вечен автомобил с ядрено гориво

    За който се интересува и чете руски, това е доста инетересен форум. На мен ми бе особено интересна тази тема http://www.pripyat-city.ru/forum/vie...a4b0d7d59a6c7a
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #47
      От: Вечен автомобил с ядрено гориво

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      .... Буквално за часове може да се установи какво е и от къде идва. ...
      Mммм таман да е тъй, ама не би, особенно както Ясен каза по чернобилски време с NaI! Миналата пролет почти месец се чудихме що ще I-131 в северното полукълбо, докато чехите не си признаха за инцидент в лаборатория за производство на изотопи за медицински цели. Което пък е показателно за чувстивелността на методите.
      А въпросния немски реактор е с гориво U-235 и Th-232 като материал за "размножаване" капсулиран е сфери от пиролизен графит с охлаждане хелий. И аз се чудих що за чудо е "ториев" реактор. Има малък пропуск в охлаждането и част от т.н. TRAMP материал, неизбежно замърсяване при производството, е изпуснат навън. Реактора се спрян през 1989.

      Коментар


      • #48
        От: Вечен автомобил с ядрено гориво

        Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
        Mммм таман да е тъй, ама не би, особенно както Ясен каза по чернобилски време с NaI! Миналата пролет почти месец се чудихме що ще I-131 в северното полукълбо, докато чехите не си признаха за инцидент в лаборатория за производство на изотопи за медицински цели. Което пък е показателно за чувстивелността на методите.
        А въпросния немски реактор е с гориво U-235 и Th-232 като материал за "размножаване" капсулиран е сфери от пиролизен графит с охлаждане хелий. И аз се чудих що за чудо е "ториев" реактор. Има малък пропуск в охлаждането и част от т.н. TRAMP материал, неизбежно замърсяване при производството, е изпуснат навън. Реактора се спрян през 1989.
        И сте го хванали... случайно. То почти винаги така става. Ама ако е нещо, дето чувствително променя фона, тоест сериозна авария някъде, мерките са други. То всъщност и наземната мрежа вече е достатъчно добре развита, та ще се чуе отрано. Само не знам дали има и публичен достъп до спектрите някъде.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Вечен автомобил с ядрено гориво

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          И сте го хванали... случайно. .
          Случайно, колко да е случайно, ежедневна работа и по едно време гледаш, нещо дето нетрябва да го има, пак мериш - пак го има. Питаш колегите и те така.
          Достъп до спектрите и да има, за широката публика файда няма.

          Коментар


          • #50
            От: Вечен автомобил с ядрено гориво

            И за по-тясната няма. Аз например вече нищо не помня. И да ми ги дадеш - ще ми трябва сигурно година, додето поне криво-ляво се ориентирам. За полезно разбиране на информацията - повече.

            Коментар


            • #51
              От: Вечен автомобил с ядрено гориво

              А аз се надявах на малко ядрено реакторче в багажника, парна машинка за двигател на жипа и...до ушите в калта.

              Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
              ...Има малък пропуск в охлаждането и част от т.н. TRAMP материал, неизбежно замърсяване при производството, е изпуснат навън. Реактора се спрян през 1989.
              Нищо не съм замърсявал! През 1989 не са ме спирали, а ме пуснаха.
              Моля, проверете си данните и ми се извинете
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #52
                От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                А аз се надявах на малко ядрено реакторче в багажника, парна машинка за двигател на жипа и...до ушите в калта.


                Нищо не съм замърсявал! През 1989 не са ме спирали, а ме пуснаха.
                Моля, проверете си данните и ми се извинете
                Проверихме и си извинен, но за всеки случай те тържим по око

                Коментар


                • #53
                  От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  И за по-тясната няма. ..
                  Не се прави на толкоз скромен, 10 мин за да се ориентираш в особенностите на конкретния софтуер.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                    Мани го софтуера, за това си има аспирантки, няма и да го погледна. Смисълът на тия числа, и последствията от това че ги има/няма, и че са такива, е физика, изводите от тях може да направи който я разбира, и прогнозите и заключенията - също.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      ... за това си има аспирантки, н...
                      Тц, от поне 10-ина годин само студенти и лаборанти. Докторанките са за други цели

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X