Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вечен автомобил с ядрено гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вечен автомобил с ядрено гориво

    Има ли автомобил, който не изхвърля нищо в атмосферата и ще ви върши работа цял живот? Засега няма да видите такъв по улиците, но много скоро прототипът на тази кола ще стане реалност. Създателите твърдят, че дори да я карате всеки ден в продължение на 100 години, не й трябва никаква техническа поддръжка, нито зареждане. За гориво на автомобила служи слаборадиоактивният метал торий.
    Цялата статия:
    http://www.standartnews.com/tehnologii/vechen_avtomobil_s_yadreno_gorivo-175161.html


    Тука Стефан да каже. На мен си ми звучи като фантастика.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Вечен автомобил с ядрено гориво

    Извинявай, ама да си кръстиш колата "Уот дъ фак?" (WTF) ми се струва малко ..ъъъ...странно.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #3
      От: Вечен автомобил с ядрено гориво

      Много малко е написано. Струва ми се блъф. Не е е ясно нищо за реактора кой го охлажда, с парна турбина ли се произвежда ел. енергия?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Вечен автомобил с ядрено гориво

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Много малко е написано. Струва ми се блъф. Не е е ясно нищо за реактора кой го охлажда, с парна турбина ли се произвежда ел. енергия?
        Да де, аз затова чакам Стефан да каже. Щот ако може така и то в кола - що нема и АЕЦ-и такива? Или торият е кът?
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Вечен автомобил с ядрено гориво

          Пробвайте с Гугъл.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #6
            От: Вечен автомобил с ядрено гориво

            Силно
            Направили са няква по-скоро дизайнерска, отколкото инженерна мастурбация, с всякакви изгъзици по екстрите на колата, и са се спънали в енергетиката. Ториевите реактори са модна тема в последните години. Като тотото по време на криза.
            Демек идеята е, да сложат атомна батерия в колата. Торият някак не е нужния елемент За сравнение - плутониевите батерии на Пионерите (10 и 11) спряха за около 30 години, хем захранваха тиха електроника с няколкостотин вата. А спътниците на морското разузнаване, които са големите енергетични лами, хем пак нямат тягови електродвигатели, не се оправят и с големи батерии, ами им слагат нормални атомни реактори.
            Лазерджии тръгнали да правят атомна кола ... Все едно гледам себе си)) Сигурно се опитват да изкарат пари по някой "проект"
            Не разбира се, в тоя форум като дойде вдъхновение, измисляме по-смешни и правдоподобни приказки.

            Коментар


            • #7
              От: Вечен автомобил с ядрено гориво

              За мен това е блъф.

              Ако предположим, че има ядрена реакция, ще трябва и броня за да пази от радиоактивността.
              Всяка такава броня би тежала повече от няколко съвременни леки коли. Освен това познатите ядрени реакции изискват критична маса, което автоматично прави един реактор неудобен за лека кола. Това, ако говорим за ядрено делене.

              Не е вероятно и да са базирали колата на реактор за ядрен синтез - само генераторите за магнитно поле, което да държи "шнура" не биха се побрали и в ТИР.
              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

              0885372997 - Дани

              Коментар


              • #8
                От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                За мен това е блъф.

                Ако предположим, че има ядрена реакция, ще трябва и броня за да пази от радиоактивността.
                Всяка такава броня би тежала повече от няколко съвременни леки коли. Освен това познатите ядрени реакции изискват критична маса, което автоматично прави един реактор неудобен за лека кола. Това, ако говорим за ядрено делене.

                Не е вероятно и да са базирали колата на реактор за ядрен синтез - само генераторите за магнитно поле, което да държи "шнура" не биха се побрали и в ТИР.
                Убаво, значи Стефан е прав и не е реактор, а батерия. Ама тогава тая сметка 1г=30000л бендзин излиза, че или е голяма лъжа, или журналистическа глупост. Или двете заедно.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Вечен автомобил с ядрено гориво


                  Все едно да продаваш мръсни бомби както сега пиратките в бакалията.
                  Оставече че първата поръчка ще е от Афганистан, ами с обикновенните авто-транспортни проишествия какво ще правим?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                    Новина отпреди 5 години ? Браво на "Стандарт"
                    Scientists say that just eight grams of thorium could be enough to power a vehicle for somewhere around 300,000 miles of driving. If this all sounds a little far-fetched, it may pay to remember that thorium is already on automakers' radar. Cadillac introduced the thorium-powered World Thorium Fuel Concept at the 2009Chicago Auto Show.

                    http://ru.wikipedia.org/wiki/Cadillac_World_Thorium_Fuel
                    http://www.globalmotors.net/cadillac...-fuel-concept/
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                      Още пре 50-те години руснаците правеха морски фарове захранвани от малки атомни реактори (батерии), като и по същия начин са оборудваха и атомните подводници и до днес.
                      Какво пречи да се създава все по умален модел.
                      пп кой ще ни остави да си караме колите по 30-40 години без да зареждаме
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                        Ъъъъ .... би ли дал някави официални данни за "малък атомен реактор - батерия", който е разработен преди 60 години? Може и да е по нов, нямам претенции.
                        Че аз доколкото знам имаме ли атомна(ядрена) реакция, нищо не е малко около нея. Обяснил съм защо. Може и да не разбирам де.
                        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                        0885372997 - Дани

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                          Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                          Ъъъъ .... би ли дал някави официални данни за "малък атомен реактор - батерия", който е разработен преди 60 години? Може и да е по нов, нямам претенции.
                          Че аз доколкото знам имаме ли атомна(ядрена) реакция, нищо не е малко около нея. Обяснил съм защо. Може и да не разбирам де.
                          В нета има доста инфо за тези атомни морски фарове или Nuclear Lighthouse

                          http://www.youtube.com/watch?v=K_nyYXQWLiE


                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                            Идеята - хубава, реализацията - невъзможна /за масовката/.

                            От къде ще вземат акциз ББ и последващите?

                            То е ясно, че ДВГ-то е на изчерпване и следващата стъпка са електромобилите, ама ще видим кога ще се масовизира. Дано не се сетим тогава, че е много късно, че нямаме достатъчно собствена електроенергия и да се чудим от къде по-евтино да внасяме.
                            Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                            Бахти, как се изказах...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вечен автомобил с ядрено гориво

                              Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
                              В нета има доста инфо за тези атомни морски фарове или Nuclear Lighthouse


                              http://<a href="http://www.youtube.c..._nyYXQWLiE</a>


                              Музиката от досиета Х и красиви снимки на морски фарове - какво общо има с темата не разбрах.
                              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                              0885372997 - Дани

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X