Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Болгар ТК-80

    По мои наблюдения втора ръка от водно съединение от произволен западен автомобил, кара в пъти повече от заводското,а са и много меки.С оригиналното от старите модели ми се беше пукнала спойката на долната гърловина на радиатора от вибрации.Утре ако не ме домързи ще снимам как е направено при мен.

    Коментар


    • От: Болгар ТК-80

      Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
      New Holland-а ми също няма тръби пръскащи масло ,ама той с неговият Fiat Power Train изфорсиран боклук е 10-пъти по-лошо като качество от болгара

      Не точно по темата. Колега, много плюеш Ню Холанда, не съм съгласен че двигателя е боклук, това е най- здравото нещо, и хич не е изфорсиран на 95 коня и обем 4,4 литра. Новите са 3,4 комън реийл адблу (кон умрел) и са изнасеилени вече до 150 160 коня.

      Коментар


      • От: Болгар ТК-80

        вярно че е извън темата, ама тук хубаво за "ню холанда" рядко се споменава... раираш...

        Коментар


        • От: Болгар ТК-80

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          вярно че е извън темата, ама тук хубаво за "ню холанда" рядко се споменава... раираш...
          Хубаво рядко се споменава щото пишат един двама човека които по една или друга причина реват от марката, дали заради конкретния екземпляр дали поради друга причина.
          Мога да заявя че съм доволен от ТД5.95. , в момента е на 3000 часа от нов при мен. Никакви сериозни ремонти.

          Коментар


          • От: Болгар ТК-80

            Аз като виден спамер:..

            Ню холанд си делят първиото място по брой произведени машини за година с Джон диър. Долу-горе през година или две си сменят местата.

            Пък плюйте по матките колкото искате, те по света като не знаят, че Ню холанд били боклуци и купуват ли купуват...
            Балъци.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Болгар ТК-80

              Аз засега съм доволен от Case-a, който е подобие на NH. За 3500 часа и 10 години съм сменил жило на съединител(110лв), лостче за ръчната газ (40лв) и амортисьорче на волана(100лв). Вчера му купих и 2 нови предни гуми, защото едната се отпра от грайферите. Сменям масло на ДВГ на 300мч, на кутията на 1200мч.

              Малко по темата - вчера запалих болгара, за да вдигна един биг бег и при натискане на спирачките се чува някакъв адски трясък от дясната страна. При натискане само на лявата спирачка, проблеми няма. Толкова е силно, все едно нещо в кожуха на спирачката ще се изкърти. Някой има ли идея за какво става въпрос?
              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

              Коментар


              • От: Болгар ТК-80

                Малко инфо за любознателните.
                Си Ен Ейч Глобал - КНХ, Кейс-Ню Холанд е 90% собственост на ФИАТ Груп. А ФИАТ преди 30 години е придобил фирмата на Форд, която притежава марката Ню Холанд и т.н.
                В СС машините дели лидерство с Диър Къмпани. При строителните е на трето място след Катерпилар и Комацу.

                Коментар


                • От: Болгар ТК-80

                  Болгара няма от какво да трещи, освен ако нещо не се е поломило в спирачната система. Отваряш и...каквото сабя покаже. Там бяха дискове, притискатели, блокажите и тя бяха в тая група. Ако е всичко е ново и регулирано, машината има прилични спирачки.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Болгар ТК-80

                    Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                    Аз засега съм доволен от Case-a, който е подобие на NH. За 3500 часа и 10 години съм сменил жило на съединител(110лв), лостче за ръчната газ (40лв) и амортисьорче на волана(100лв). Вчера му купих и 2 нови предни гуми, защото едната се отпра от грайферите. Сменям масло на ДВГ на 300мч, на кутията на 1200мч.

                    Малко по темата - вчера запалих болгара, за да вдигна един биг бег и при натискане на спирачките се чува някакъв адски трясък от дясната страна. При натискане само на лявата спирачка, проблеми няма. Толкова е силно, все едно нещо в кожуха на спирачката ще се изкърти. Някой има ли идея за какво става въпрос?
                    Провери двата диска със сачмите,които се разтварят при натискане на спирачката,ако там нещо се е разкачило ще чуваш кофти звуци.Колегата правилно те е посъветвал,отваряш и каквото излезе/изпадне няма какво да му мислиш.Блокажа на болгара е само от лявата страна, от дясно спирачката е по-опростена.

                    Коментар


                    • От: Болгар ТК-80

                      При мен имаше подобно нещо ....скърцане все едно влак спира.....оказа се че леглата на сачмите (те са три ) бяха ръждясали и от триенето метал в метал скърца....намазах ги с грес и всичко е наред....отново си на бойното поле....

                      Коментар


                      • От: Болгар ТК-80

                        Някой ще сподели ли колко масло събира болгара в двигателя?

                        Коментар


                        • От: Болгар ТК-80

                          МТЗ то събира 12л. .....предполагам и болгара да е толкова.

                          Коментар


                          • От: Болгар ТК-80

                            Въпрос......къде може да се губи маслото на хидравликата ....дали в скоростната кутия?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800-33.jpg
Прегледи:1
Размер:609.2 КБ
ID:5811200
                            Вчера напълних до "П" днес вече няма масло ...а дори не съм палил двигателя.....????

                            Коментар


                            • От: Болгар ТК-80

                              През оста на помпата изтича в скоростите.Лекува се със нова помпа,понеже на старата имаш сериозен радиален луфт и вече никакъв семеринг не може да спре теча.Нищо,че помпата работи...

                              Ако ти се занимава,разглоби помпата но ще ти трябва специялна цанга със която да извадиш втулката от всмукателният отвор.Тя държи целият корпус в комплект със зъбните колела.След разглобяване на корпуса се набива алуминиева втулка по размера на оста.Има комплекти гумени изделия за помпата,добре е да се сменят.
                              Последно редактирано от petroffbg; 29-03-19, 08:21.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Болгар ТК-80

                                Благодаря колега Петров!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X