Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Болгар ТК-80

    Здравейте,
    Някой може ли да ми каже какво е това което е на снимката. Някъде четох че е корпус с реверсивен механизъм, но неможах да намеря повече информация.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14138345_1412340552115757_1771720742_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5724542

    Коментар


    • От: Болгар ТК-80

      Христос Воскресе, даа сте живи и здрави всички! МТЗ-то му прокапа гумичката под ризата на втопи цилиндър. Ясно е че ще се сменят всички уплътнения. Според вас необходима ли е смяната на сегментите, тъй като си има компресия и не гори масло. И ако е необходима има ли производител който бихте препоръчали, че като гледам на Кольо неволите с буталата...

      Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
      Кольо Динев

      Коментар


      • От: Болгар ТК-80

        Бележи ризите преди да ги демонтираш,смени уплътненията.При монтажа намажи гумичките и ризата със веро,и постави на същата позиция по белег.Използвай скоба за да не изкършиш някоя риза.
        Щом не пипа масло може да го затвориш със същите сегменти,макар,че аз бих сложил нови,биелни лагери също.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Болгар ТК-80

          Благодаря ти за бързия отговор! За бележеното на ризите-ясно. Иначе за лагерите и биелите и аз така мисля, но преди да купим трактора преди 4 години някъде, предишния собственик му направи пълен основен ремонт. Ние на година работим по 120 дка с него. Преди 2 години когато му сменяхме гарнитурата на главата, действително гилзте бяха нови. А и налягането на маслото не се е променило за 4 години. Иначе за гумичките ми казаха да ги намажа със свинска мас, всичко друго ги било прецаквало.

          Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
          Кольо Динев

          Коментар


          • От: Болгар ТК-80

            Като свалиш буталото ще извадиш един сегмент и го слагаш в ризата. Гледаш как е ключа. По принцип новите сегменти практически се затварят, но до около 1мм е приемливо да ги оставиш. Вадил съм сегменти с 5мм ключ, двигателя работеше, но гореше много масло.

            Коментар


            • От: Болгар ТК-80

              Едва ли ще успееш да извадиш здрав работил сегмент а счупиш ли един отиваш на смяна на всичките . Щом си доволен и не пипа маслото само едни биелни лагери . На нашия 2 пъти сме вадили ризите без да сменяме сегменти даже последния път понеже бяха като сега празници та нямаше от къде да купим лагери та и тях не ги сменихме .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Болгар ТК-80

                http://mytraktor.by/Pages/Rednarev.html

                Коментар


                • От: Болгар ТК-80

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Едва ли ще успееш да извадиш здрав работил сегмент а счупиш ли един отиваш на смяна на всичките . Щом си доволен и не пипа маслото само едни биелни лагери . На нашия 2 пъти сме вадили ризите без да сменяме сегменти даже последния път понеже бяха като сега празници та нямаше от къде да купим лагери та и тях не ги сменихме .
                  Вадят се сегментите освен в случаите на запичане и повличане от поясите между сегментите.
                  Хубаво е да не се пести от тях и направо да се сменят като се почистят и каналите.
                  Другият прийом изисква освен ризите след внимателното вадене на буталата да се маркират и местата на ключовете на всеки сегмент за да застанат приблизително в изходната позиция при монтажа.

                  Коментар


                  • От: Болгар ТК-80

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Другият прийом изисква освен ризите след внимателното вадене на буталата да се маркират и местата на ключовете на всеки сегмент за да застанат приблизително в изходната позиция при монтажа.
                    Това е някаква глупост,сегментите си се въртят в каналите колкото си искат.При монтаж е задължително монтирането на ключовете да е 90-120гр в зависимост колко броя са.
                    При нормално работило бутало не е проблем изваждането на сегментите цели,стига специалистът да не е гъзорък.А за да счупиш 110мм сегмент се изисква и талант.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Болгар ТК-80

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Това е някаква глупост,сегментите си се въртят в каналите колкото си искат.
                      Съгласен съм.......................
                      Вашите сегменти може да се въртят колкото си искат.

                      Коментар


                      • От: Болгар ТК-80

                        Когато работи двигателя цилиндрите се износват елепсовидно и сегментите също.Така,че няма как да се въртят вътре в цилиндъра.Затова при поставяне на нови сегменти на не шлайфан блок или ризи винаги първоначално двигателя гори масло до като легнат сегментите по цилиндъра.

                        Коментар


                        • От: Болгар ТК-80

                          Сегментите си се въртят, макар и малко. Ако не трябваше да се въртят, щяха да са осигурени срещу превъртане в канала, както е направено при дву-тактовите двигатели. Там ако се завърти сегмента и застане ключа срещу някой от прозорците, ще влезе в прозореца, ще се счупи сегмента. Преди 20-тина години баща ми караше една мадара. Сегментите бяха износени и ключа доста голям, над 5мм, на едното бутало се събрали сегментите в една линия. Двигателя гръмнал и кабината цялата в пушеци. Двигателя след това запали но тракаше. Имаше крива биела само. Сменихме биелата и всички сегменти и двигателя отново замърка.

                          Коментар


                          • От: Болгар ТК-80

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            При нормално работило бутало не е проблем изваждането на сегментите цели,стига специалистът да не е гъзорък.А за да счупиш 110мм сегмент се изисква и талант.
                            За беля като нямаш резервни с поглед се чупят
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Болгар ТК-80

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              За беля като нямаш резервни с поглед се чупят
                              Законите за "всеобщата гадост" винаги работят срещу нас и проблемите са скачени ...........

                              Коментар


                              • От: Болгар ТК-80

                                След много мислене решихме да правим основен ремонт... Истински. Въпросът ми е коя марка е по-добра. Кострома или Кама? Според продавачите и двата са истински и с двата нямало проблеми?

                                Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X