Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Болгар ТК-80

    Колеги, пред дилема съм. Звънях за гуми за Болгар и се оказа, че предлагат два вида - български и руски. Разликата в цената е към двеста лева в полза на българските. Обясниха ми, че българските имат с два снтиметра по-висок грайфер и са усилени. Та, давайте съвет, ако някой кара с български гуми да изкаже мнение - по-добри ли са. Да не се окаже, че са като някогашните български гуми, които се цепеха до грайфер и 200-те спестени лева да ми излязат през носа?
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

    Коментар


    • #17
      От: Болгар ТК-80

      Къде са ги произвели?200лв не е малка разлика?

      поздрави

      Коментар


      • #18
        От: Болгар ТК-80

        Зимай само КАМА(руските оригинални гуми) че от тези българските нищо не става!

        Коментар


        • #19
          От: Болгар ТК-80

          Българските гуми са на Видахим - Видин, а руските не са нито Кама, нито Волтире. Не си спомням марката, но звучеше нещо като Росмас или нещо подобно.
          Търпението калява силния и прогонва слабия.

          Коментар


          • #20
            От: Болгар ТК-80

            Волтайър са много добри.На ремаркето караме такива,не са мръднали 6 години вече.Зимата не се свалят.Мисля че бяха 8 платови.

            поздрави

            Коментар


            • #21
              От: Болгар ТК-80

              Росава трябва да е марката. Аз съм с Видинки и съм доволен, за цената си са добри. Грайфера вярно е по висок от на другите. На колко пари ги дават в момента?

              Коментар


              • #22
                От: Болгар ТК-80

                Цената на видинките е 525 лв. с ДДС, без вътрешна гума. Руските - около 738 лв. (не си спомням точно) с вътрешна гума.
                Колко време изкара с видинките? Оказват ли някакъв дефект, цепят ли се като някогашните видинки? Или наистина се произвеждат по нова, френска технология, както ми ги описа търговецът на гуми? Или всичко е само реклама?
                Търпението калява силния и прогонва слабия.

                Коментар


                • #23
                  От: Болгар ТК-80

                  Помня ли кога съм ги взимал, преди 2-3 години някъде...?. Дефект, не са дали до сега, важно е да не ги караш меки, тогава бяха 400 лв бр. Незнам по каква технология ги правят, но са яки копачки, трактора тегли яко с тях. Имай в предвид че вътрешната гума по смпомен беше над 100 лева, ако можеше да вземеш само външните руски, да приспаднат вътрешната си струва, ама не само комплект вървят.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Болгар ТК-80

                    от 97-8 година на ЮМЗ-то сме с руски гуми (не са сменяни от тогава). Рабира се вече се виждат повърхнинни пукнатини, но това са 15 години вече. Имайте в предвид че гумите са една идея по големи от стандартните за ЮМЗ, т.е. като за Болгар. Така че всеки лев даден за руска гума си заслужава.
                    П.П. гумите на времето са купенни за 600 000 лв. То като гледам цената за 15 години не се е променила.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Болгар ТК-80

                      Един колега си взе български преди 3-4 години и не са давали дефект, а ползват трактора постоянно.Тогава мисля че си смени джантите с по широки(май за болгар са два вида или бяха за мтз) за да стъпят по право ,защото наистина са с много висок грайфер.Иначе на ЮМЗ-то съм с гуми произведени в бивша Югославия и ако не ме излъгал бившия му собственик са вече на седем години, а не са мръднали.
                      Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Болгар ТК-80

                        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                        Не успях да кача каталога на веднъж и за това го пускам на два пъти.[ATTACH]540138[/ATTACH][ATTACH]540159[/ATTACH]
                        Сканираното от Stefan55 Ръководство за Болгар ТК80 в pdf формат http://dl.dropbox.com/u/55097215/Bolgar%20TK80.pdf

                        Коментар


                        • #27
                          От: Болгар ТК-80

                          здравейте колеги, нов съм във форума но искам да дам мнението си по въпроса за гумите. българските ВИДА са много по добри от руските VOLTAYR .видинките шеста година ги търкалям на БОЛГАРа и са поддали съвсем леко, а руските на същите години и на почти същото натоварване на ЮМЗ-то са на половината на грайфера

                          Коментар


                          • #28
                            От: Болгар ТК-80

                            Здравейте! Февруари месец се сдобихме с Болгара от снимката. До сега все не му идваше редът да се занимаваме с него. На пръв поглед няма сериозни проблеми. На едно място си маркира територията, но това смятам е нормално. Имам следният въпрос към вас. Взехме го с акумулатора от втората снимка. По всичко ми прилича на обикновен обслужваем акумулатор. Има си лесно подвижна течност отвътре (погледнато през дупките изглежда като най-обикновен акумулатор). На него има 2 надписа на единият пише Pb (предполагам олово) на другият пише Made in Italy. Някой хора около мене обаче спорят че щом акумулатора има ограденото в червено "magic eye" батерията била необслужваема. Та кажете моля ви като каква да я тритирам . За сега не ми се е налагало да и правя нищо. Но имам опасения че с този малък ампераж след дълъг престой ще се налага зареждане. Иначе учудващо когато го взехме и докарахме в село, след около седмица престой запали без проблем при +5 градуса, без старт спрейове и т.н.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130317_152749.jpg
Прегледи:1
Размер:153.4 КБ
ID:5462299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130317_152729.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5462300
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #29
                              От: Болгар ТК-80

                              Честита машина!За акумулатора информация не мога да ти дам,но мога 1 съвет.Незнам колко ампера е това акумулаторче(като гледам не повече от 90) дори и със редукторен стартер да е сложи му 1 акумулатор едно 100 ампера +.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Болгар ТК-80

                                Благодаря! Акумулатора е 72 ампера ако не се бъркам (не е повече от 75 100%) и както казах трактора си пали добре с него. Средукторен стартер е. Знам че най-вероятно ще го стопи сравнително бързо, но просто сега и да купим по-голям този няма какво да го правим. Като сдаде багажа ще го мисля. Мислех да му вържа още един втора употреба успоредно, но се отказах.
                                Поздрави!
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X