Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЖ 43

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИЖ 43

    Може ли да кажете нещо повече за пушката.

  • #2
    От: иж 43

    Бррр, поне аз се сещам за няколко такива теми във форума, защо не погледна? Нова или съветска имаш предвид? Не е чак толкова лошо оръжие колкото го изкарват някои. Но като всичко руско си е грубовато и недодялано, но инак, случиш ли на читаво - здраво и идиотоустойчиво, силно непретенциозно. Питай нещо по - конкретно - руска, съветска, ако е нова руска - магнум, инжектори, 1, 2 спусъка, сменяеми шокове... там вече има повечко за чудене и обсъждане.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #3
      От: иж 43

      То съветската няма нищо общо със "новите"... Качеството на новите е под всякаква критика... Притежавам съветска 43-ка и съм много доволен от нея... както колегата е казал дурако устойчива е... и надеждна Успех със дилемата
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • #4
        От: иж 43

        Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
        То съветската няма нищо общо със "новите"... Качеството на новите е под всякаква критика... Притежавам съветска 43-ка и съм много доволен от нея... както колегата е казал дурако устойчива е... и надеждна Успех със дилемата
        Колега и аз имам съветска,но не съм съгласен с теб.В момента този модел се прави много качествено,подобрени са много неща-приклад,сменяеми шокове и т.н.Имало е един период от 1990 до към 2000 когото наистина качеството рязко спада.
        Като цяло 43-ката е по-добър наследник на 58-цата.А 58-цата е компромисен наследник на легендарната 54-ка.Най общо след 54-ката няма свястна успоредка.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: иж 43

          Имам два Руски, едната е 2010г. другата е 2011г., сравнявал съм ги с тези на колегите по време на лов и всичко при новите е в плюс, превъзхождат старите от всякъде.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: ИЖ 43

            Щом казвате... аз съм гледал няколко нови във магазина и не ми хареса изработката... Фиксираните шокове мен си ме устойват... Но всеки човек е със различни предпочитания и вкусове... Поздрави
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #7
              От: ИЖ 43

              Въпреки,че темата е стара-имам иж 43Е 1С М от петнайсетина години(от първите, които се появиха у нас). За всичките тези години мога да изкажа само суперлативи. Разбира се, че е късмет с конкретната сглобка - стегнат, мазен механизъм, може би 2 или 3 случая на несработил ежектор.
              Като фен на успоредките, преди години си купих щуцер Артемида(мисля МР 221), която след година неизползване успях да върна(проблем със заключването, при което, след изстрел леко отваряше отляво или дясно). Но, това пак е ИЖ 43, т.е. тотален провал.
              В потвърждение на по-горните ми думи, в момента имам 2 успоредки - въпросната от първото изречение и един Бюхаг, наследство от баща ми(отказа се от лова), в прекрасно състояние. Понеже четвъртата бройка в касата вече е поръчана, след известен размисъл, реших, че Бюхака отива на пазара.

              Коментар


              • #8
                От: ИЖ 43

                Голяма грешка, Бюхака е класа, 25 г ловувам с Бюхаг и за мен това е пушката.
                В касата имам също ИЖ 43 произведена 79г , Симсон два ИЖ 18, Иж 58 и т.н.,

                Коментар


                • #9
                  От: ИЖ 43

                  И аз ловувам с ИЖ 43, но далеч, не означава, че "това е пушката". Наясно съм, че всеки каквото има - това хвали. Наясно съм, че и повечето ширпотреба дулми на по 40-60 години са минали n на брой ловци и "майстори" и са в "супер състояние". Инак и аз съм фен на успоредките, въпреки че имам и надцевка. Интересни са ми и искам да си добавя още в касата. Дори и Бюхаг да е, респект към марката! Заглеждам се много по Меркел или Берета, с два спусъка, приклад с пистолетна ръкохватка, един ден, ще притежавам такова бижу! Наслука!
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X