Обява

Свий
Няма добавени обяви.

33ки или 235/85/16 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 33ки или 235/85/16 ?

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Моите са GoodYear Wrangler MT/R 235/85/16 - като нови бяха 83, но всичко зависи от марката и модела, че съм виждал и 78 сантиметра. Не познавам конкретният мотор, затва и не съветвам нищо - този размер е различен от останалите - гумата е тясна и висока аз ги карам на мотор "мъртвец" (според специалистите) и се справя добре.
    При увеличаване на размера (и ширината) имай предвид не само мотора, ами полуоски, карета и т.н., особенно ако са МТ-та или по-агресивни. Хубаво е и да си промениш навиците (ако имаш), свързани със "заваряне на педала".
    Не го карам бързо по пътя, но по гората, често го карам в обороти. Ясно ми е, че с по-големи гуми, това ще е по-трудно, но няма да лягам по-корем така често.
    С какъв мотор си ?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #17
      От: 33ки или 235/85/16 ?

      116 коня 2,5 ТДИ. Почнах с кайманки - смених задният мост с АРБ. Сцепих ги и взех тези МТР-ки - 120-130 на магистрала спокойно и тихичко.
      Винаги при такива случай се сещам за колегата Евгени, който си върти 37/12,5 на 2,3 мерджан И кара нежно. Аз още се уча на това и винаги като се сетя и приложа тази тактика съм доволен
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #18
        От: 33ки или 235/85/16 ?

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        116 коня 2,5 ТДИ. Почнах с кайманки - смених задният мост с АРБ. Сцепих ги и взех тези МТР-ки - 120-130 на магистрала спокойно и тихичко.
        Винаги при такива случай се сещам за колегата Евгени, който си върти 37/12,5 на 2,3 мерджан И кара нежно. Аз още се уча на това и винаги като се сетя и приложа тази тактика съм доволен
        Е, моят е по-мъртвец от твоя. Върви си спокойно със 120, стигал съм до 140. Ще видя с 235-ци, как ще е.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #19
          От: 33ки или 235/85/16 ?

          На хАсфалт с много внимаване вероятно и 44ки ще върви. ОБАЧЕ, когато си в гората с налепени яко с кал гуми и нямаш място за засилка пред баира и трябва да "изтървеш" съединителя и да завариш газта на високи обороти на втора за да успееш да се катериш и да се чистят в това време, и като изхрущи се питаш "за къФ ми баха тия големи гуми"...Е, от много такива ситуации е станало ясно, че на 2ЛТ повече от 31 НЕ
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #20
            От: 33ки или 235/85/16 ?

            Ако сложиш широки 31-ци ще си по-прецакан спрямо 235ците. Много универсален и подходящ размер за татковината. Моите MT/R и се въртяха около 82-83 см нови. Диското също не е с мощен двигател, но си ги търкаля безгрижно и в гората.

            Коментар


            • #21
              От: 33ки или 235/85/16 ?

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              ....... Мисля, да взема БФГ Муд Терен 235/85/16, ....
              Ако намериш в България 235х85х16 BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 кажи от къде, и за колко си ги взел (може и на ЛС).
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-01-13, 10:28.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #22
                От: 33ки или 235/85/16 ?

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Моите са GoodYear Wrangler MT/R 235/85/16 - като нови бяха 83, но всичко зависи от марката и модела, че съм виждал и 78 сантиметра. Не познавам конкретният мотор, затва и не съветвам нищо - този размер е различен от останалите - гумата е тясна и висока аз ги карам на мотор "мъртвец" (според специалистите) и се справя добре...
                Кажи им на специалистите да бегат за бира. В Малта карах късия Дифендър на Емо с пипнат 200тди. С 33/12.5 върви точно толкова, колкото върви и един тойотовски 3.0тд с 33 гуми. (тоест прекрасно) Е, разликата със стандартен 200тди е ясно доловима.

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                116 коня 2,5 ТДИ. Почнах с кайманки - смених задният мост с АРБ. Сцепих ги и взех тези МТР-ки - 120-130 на магистрала спокойно и тихичко...
                Аз силно се съмнявам, че ако Радо сложи същите тези на 2лт мотор, ще може да кара с 120-130 спокойно и тихичко по магистралата (за тихичко между другото явно имаме различни разбирания ), но може и да не съм наясно.

                Коментар


                • #23
                  От: 33ки или 235/85/16 ?

                  Моите mt/r бяха тихи като нови, но вече не са . Tова с тихото продължи по-малко от 1000 км. 120-130 с тия гуми си е психария, не че не може и 150 по нанадолце . Предишните ми mt/r бяха 225 75 16 и си останаха по-тихи от 235ците, ако и да са на бая повече километри. Аз изобщо не виждам съществена разлика с 31ците, особено ако са 12.5, са и по-зле... лично мнение, та не искам да ангажирам никой...

                  Коментар


                  • #24
                    От: 33ки или 235/85/16 ?

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    ... Аз изобщо не виждам съществена разлика с 31ците, особено ако са 12.5, са и по-зле... лично мнение, та не искам да ангажирам никой...
                    Къде го намираш този размер 31 на 12.5? Дори и да го има, това е супер екзотика.
                    31" са най-популярни тук в размер на 10.5, независимо дали на 15" или на 16".

                    Коментар


                    • #25
                      От: 33ки или 235/85/16 ?

                      Е намира се из нета, не съм казал, че това ще да е гумата. Просто по-широкото създава доста повече сцепление. 235 не са никак широки гуми и се въртят и от по-куци мотори. Реално този размер, 235 85 16 не е 32", а около 31 и 1/2. Та разликата е най-много 2 см. Ако не може да върти тази гума, как ще върти 31ца, пък било то и 10.5?

                      Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                      Само за инфо: Гудрич предлагат два размера широчина на 33", единият е 12,5 инча (близо 320мм) , а другият на 10,5 инча (266мм). По-широките е нормално повече да товарят и джипа и разхода.
                      Та за това писах и ако е 12,5... но и 10,5 е пошироко от 235, не ли?

                      Коментар


                      • #26
                        От: 33ки или 235/85/16 ?

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Аз силно се съмнявам, че ако Радо сложи същите тези на 2лт мотор, ще може да кара с 120-130 спокойно и тихичко по магистралата (за тихичко между другото явно имаме различни разбирания ), но може и да не съм наясно.
                        Тихичко като за кални гуми. Иначе тези скорости съм ги дигал и с кайманки с този размер - след 80 - звука е постоянен и труднопоносим
                        Като сложих Гудирките не можах да повярвам колко тихо вървят. Гаранция са по-шумни от АТ, летни и...
                        Обаче са перфектни за това, за което аз ги използвам - същото, дето в други под-форуми твърдят, че не съществува - джип за всекидневието, тежички разходки, дълги преходи с редуване на магистрала, сериозен оф, пясък, море, планини, реки, скали и... каквото си помислиш.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #27
                          От: 33ки или 235/85/16 ?

                          Карал съм 31-ци BFGoodrich AT на 2LT. После сложих 235/85/R16 Insa Turbo Special Track. Наистина динамиката се позагуби, но пък там където пусках лебедки с 31" увиснал на мостове, с Инсата се минаваше перфектно.
                          Личното ми мнение е, че ако се търси агресивната кайманска шарка, явно има защо. Човек не трябва с лека ръка да пренебрегва и милиметър клиренс за сметка на по-добрата динамика. Сега Тойотата е с Малатеста Кайман отново 235/85/16, които са с 3-4см по-високи от Инсата, доста тежки, но на 1-ва бавна няма баир, на който 2LT да не ги развърти докрай.
                          NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                          SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                          GSM: О887б97З79

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X