Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

    Някой вече има ли опит с тия Дуратраци

    Коментар


    • #17
      От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

      Интересна тема, ще седя и споделям
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

        От известно време мисля по въпроса за зимният си комплект гуми, щото през другото време съм с 31" BFG KM2, но за зимата, особено ако е тегава, не стават.
        Имам подходящ комплект, който не е кой знае какво, но е с нов дот, и със сигурност ще изкарам сезона.

        Но, от два дни, ми обясниха некви работи за мойто "техническо състояние", и се оказва, че там където ще ми трябват МТ-тата работа нямам,
        и сега се налага да преосмислям цялостно концепцията с гумите, а май и не само за тях.

        След некво, почти двудневно (толко си мога), мислене стигнах до извода, че е най-добре да разкарам калните гуми и готините джанти 8.5" на -20, дето много си ме кефат, и да си метна некви, от посочените в началото на таблицата, на оригиналните джанти, които са 7" на +13 (но пък са 5бр.) с некви фланци 38мм., и да си ги карам целогодишно, а и без това от известо време ми се върти из главата идеята за нещо саморазблокиращо се в предния деференциал, та ако пропускам харда, мисля, че няма да има проблем.
        Сега остава да намеря точният размер на прилични пари, но зимата ми е уредена, та имам време, и не е нужно да взимам пибързани решения.

        Много полезно, и се надявам да има развитие с мнения от лични впечатления с гуми достъпни на нашият пазар.

        А на Елиан, за това, че се е сетил и пуснал тази тема, едно големо "българско" ЕВАЛЛА !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

          В тая тема неколкократно се споменават Гудиър Дуратрак, ето нещо обобщено за тях - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...ачества
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #20
            От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

            А как им се отразява ако се карат целогодишно и средно колко хиляди километра изкарват?
            [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
            [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

            Коментар


            • #21
              От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

              В събота и неделя ще карам с приятел, който от две години не ги е свалял от джипа, и ще докладвам.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                Мисля да карам Фронтерата с калните гуми на зима.....Просто нямам други,нови Каймани,ама кални.Карал съм Нива преди години зимата с някъкви кални оригинални и помня ,че на утъпкано и лед беше зле.
                Имам и Омега ,имам и прилични гуми за нея ,но явно ще ги меня ,джипа само в дълбок сням,че които е имал Омега Б знае какво е с нея на зима.
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • #23
                  От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                  Ще ми е първа зима с джип и съм с BFG All-terrain. Някой колега може ли да сподели от опит какво да очаквам?
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 4" lift Rough Country

                  Коментар


                  • #24
                    От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                    Аз карам от може би 7-8 години всяка зима,но само зимата с Грабер АТ2,като от 235/70/15 стигнах до 33/12.5/15 и съм така да се каже възхитен,сега за първа зима ще пpобвам БФ Гудрич АТ/KO 31/10.5/15
                    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                    Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                    Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                    Коментар


                    • #25
                      От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                      Аз съм изкарал няколко зими с такива, дори съм участвал в спасителна акция с тях. Не са зимни гуми, но при винателно каране са много по сигурни от калните. На заледено и хлъзгаво бавно и внимателно, на неутъпкано и в дълбок сняг са добре
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                        Goodyear wrangler duratrac мисля, че също ще стават.Доста мека гума с едър грайфер и ламелчета.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                          Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                          Аз карам от може би 7-8 години всяка зима,но само зимата с Грабер АТ2,като от 235/70/15 стигнах до 33/12.5/15 и съм така да се каже възхитен,сега за първа зима ще пpобвам БФ Гудрич АТ/KO 31/10.5/15
                          Тъкмо отивам да си махна летните кални и да сложа 33-ките АТ2 от теб. Миналия февруари имах едно снежно качване с тях на Алеко - никакви забележки.
                          Аз ще си ги ползвам като зимни гуми.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                            Равносметката ........в Габрово имаме тежко положение с мокър лепкав сняг .Покривката е 55-60см по официални данни.С калните гуми се движа,трудно но се движа.
                            РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                            0895шест29410 .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                              От днес собственик на Goodyear Wrangler DuraTrac след качването на Mitshubishi Pajero 2 останах приятно изненадан,всичко по горе изброено се препокрива на 100%.Успех!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

                                Обещанатата проверка. Говорих и карах заедно с човек, който от миналото лято кара Дуратрак, без да го сваля и през топлите месеци. Врътнал е 12 000 километра на джипа и според него миналата и тази зима няма разлика в поведението на гумите. Газихме заедно до 30 сантиметра сняг в планината на 25 и 26 октомври, а той после се прибра и в бедстващото Габрово, та таз годишните му впечатления са от тежък сняг. И тъй като му вярвам на 100%, не мисля лятото да слагам други гуми.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X