Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 660 Z 2008 промени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    А и честно казано дали ъгъла ще ми е 26 или 27 ми е все тази. И без това не смятам да го карам с 200 така че ъгъл от 28 изобщо не ми е нужен.
    А, ей го де е ключа за бараката! Хората какви ли не каламбури правят и карат, а ние тука се плюнчиме за 1 градус! Сигурно на оня дето обиколи света с пистов мотор и кросови гуми или ония каламбури дето се явяват на ерцберг наред с ендурата, ги интересува колко им е ъгъла! Направи си мотора Краси както те кефи и хич да не ти пука. Тука има също един Х дето искаха да го правят на Р, та трябва да проверя докъде са стигнали и ако са по напред да споделят опит!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #77
      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

      Да попитам, защо Ямаха ХТ 660 Z Тенере тежи 206 кг пълна заредена, а Ямаха ХТ 660 R тежи 181 кг пълна заредена? Тенерето има 22 литров резервоар, а ХТ-то 15 литров, но 7 литра бензин не тежат 21 кила... Всичко друго двигатели, рами, гуми, окачване, хода на амортисьорите им е еднакво на двата мотора. Малко външният фасон е по-различен. Тенерето май е по-накичено с разни пластмаси. От това ли е разликата в теглото? Ако взема такъв мотор определено аз ще търся ХТ-то, а не Тенерето.
      И още нещо да питам та да не пускам друга тема.
      Някой има ли впечатления от новото Априлия Пегасо 660 Траял? Това е моделът с двигател на Ямаха 660 кубика, след 2007 год, а не старото Пегасо 650 с ротакса. Старото 650 кубика не ме интересува. Това Пегасо (новото) и Ямахите ХТ-то и Тенерето са с един и същи водноохладен двигател 660 кубика, инжекция, 48 коня със степен на сгъстяване 10:1, което позволява използването на по-нискокачествен безнзин, но Пегасото е малко по-шосейно ориентирано.
      Последно редактирано от ВладиЧ; 16-07-19, 14:07.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #78
        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

        За да събере 7 литра гориво повече , значи и резервоара трябва да е по-голям и съответно по-тежък , по-сложната му форма също добавя към теглото. Тенерето е с два спирачни диска , съответно два спирачни апарата , два маркуча , двойно повече болтове за захващането им. Добавяш и повечето пластмаси и получаваш по-голямото тегло.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X