Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 660 Z 2008 промени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha XT 660 Z 2008 промени

    Здравейте на всички,
    след задълбочено ровене по всички възможни форуми, особено на този, се спрях на на горепосоченият мотор и реших да споделя
    моите наблюдения за модела.
    Размери - висок е, но и аз не съм нисък 185см, тежък е, но тежестта си има предимства - понякога.
    За пътуване - перфектен, може да се поддържа 100 - 110км/ч - 4000 оборота(за магистрали - не става), аз и без това ги заобикалям.
    Мощност - 48 к/с на мен са ми достатъчни, недостиг не съм почуствал. Дълги пътувания, без бързане и магистрали.
    Багаж - позволява доста, аз пътувам сам и с малко багаж(30тина кг), но позволява сериозно товарене, има възможност за оригинални куфари
    (аз не ги харесвам, но са много практични, купих го с такива - продадох ги, и то много бързо, явно не всички мислят като мен).
    За двама - ако не бързат, и не са претоварени - става.
    За гората - тежък е, но все пак при желание и опит може.
    Двигател - доказан с годините, вибрации - за мен почти няма (аз слязох от Husqvarna TE 510).
    Разход - 5/100км, може и по малко, не съм се впускал в засичане.
    Окачване - според мен (нямам претенции да съм разбирач) но ми идва много меко.
    За пътуване е добре, но много потъва при спиране а за off road (имам в предвид - черни пътища, не дерета и сипеи -да не ме нападнат сега критиците)
    си е направо неподходящо.
    След достатъчно километри и тестове, реших, че ще сменям окачването. Вариантите бяха два:
    KTM 450, 525, 640 или Yamaha YZ, спрях се на YZто.
    Телескопи - втора употреба - обслужени 2006 YZ 450 Kayaba 46мм горе /49мм долу
    Тройник - от YZ 2005, наложи се да разширя с 0.5мм долния и с 1мм горния за да паснат телескопите.
    Джанта и спирачен диск от YZ, диска е 250мм, но ще го сменям с 270мм
    Спирачен апарат YZ, помпата, оригиналната, спирачен маркуч, за YZ 130mм
    Предпазители коловете YZ
    Кормило - Renthal 28.6мм
    Калник - ендуро висок, поръчал съм го.
    Аспух - оригинално са два - или по точно едно голям прасе под седалката. За мой късмет предния собственик го беше сменил с SM racing
    (или нещо подобно) но е с катализатор и щампа за Европа. Също така е махнал шнорхела и оригиналния филтър, сега е с DNA.
    Пружини на телескопите, оригиналните за YZ 450 sa 44, с тях SAG го няма никакъв. Определено е доста по-добре от оригиналното.
    Става да се кара без проблем, но се губи смисъла от цялата операция. Поръчал съм най-твърдо възможните за модела 52.
    Ще споделя резултата след смяната, но мисля, че ще е достатъчно. Задния амортисьор ще го сменям с Ohlins, че сега задницата съвсем омекна.
    Седалката не беше от най-удобните, а и беше на две нива, което аз не харесвам - смених я. Купих само дунапрена(или както там се нарича) специално за модела, но равен и с + 4 см. Местен шивач ми направи другото. Резултата е повече от колкото очаквах, твърдо в началото, но после не ми изтръпва з...ка.
    Тук съм прикачил малко снимки, дано съм бил полезен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5998651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.JPG
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5998659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.JPG
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5998658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.JPG
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5998657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5998656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5998655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5998654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5998653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5998652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.JPG
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5998660
    Последно редактирано от ramar; 14-01-13, 00:58.

  • #2
    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

    Браво, така се прави
    И аз не успях да си намеря заводски мотор, който да ме устройва и си го правя сам.
    Пише, че си от Варна, обади се да се запознаем и да обменим опит. Като изсъхне може да изгорим и малко бензин.

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

      Добра работа си свършил!

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Браво, така се прави
        И аз не успях да си намеря заводски мотор, който да ме устройва и си го правя сам.
        Пише, че си от Варна, обади се да се запознаем и да обменим опит. Като изсъхне може да изгорим и малко бензин.
        От Варна съм, но вече от година и нещо съм в Германия, иначе и на мен ми се гори бензин ама...
        Аз разглеждах темата ти за Sizukito, беше почти готов, какво стана, отказа ли се? Върху какво работиш сега?

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

          Първоначално публикуван от T-Mac Преглед на мнение
          Добра работа си свършил!
          Мерси, радвам, се, че ви харесва, има още доста работа. В момента правя алуминиева тава, че заводските много малки, помпата остава на вън. Ще прикача снимки когато съм напълно готов.

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

            Винаги ще измисля някой нов тунинг
            Мотора си го карам, много ме кефи. Еднакво добре го чувствам на дълъг път, завои, черен път, дори и по-хард изпълнения. Е, не става за дерета, но и нямам идея за такова каране. Двигателя идва малко слаб, особено за двама, но засега няма да го пипам.
            Купих си два амортисьора от ДРЗ-СМ, скоро ще се захвана с тях, да видим какво ще измисля.
            Въртя три ауспуха и не мога да реша с кой ми харесва най-много.
            Гумите също са ми проблем - няма универсални гуми и постоянно сменям, а и бързо свършват.
            Един приятел ми прави защити на страничните капаци, вече стана половин година прави едната, да видим кога ще стане
            Покрай ретро проектите малко не остава време за ДР-а, но скоро ще му обърна внимание.


            Една идея за предната ти спирачка. В ибей се продават комплекти за супермото спирачка за YZ/WR - 320мм спирачен диск и адаптор за апарата. По мой съвет познат си сложи такава предница с такъв един диск на СуперТенерето и е много доволен - спира по-добре от оригиналните два.

            Я кажи защо смени хъскито за тоя струг?
            Последно редактирано от Ivan_J; 14-01-13, 11:04.

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

              [QUOTE=Ivan_J;2062182
              Една идея за предната ти спирачка. В ибей се продават комплекти за супермото спирачка за YZ/WR - 320мм спирачен диск и адаптор за апарата. По мой съвет познат си сложи такава предница с такъв един диск на СуперТенерето и е много доволен - спира по-добре от оригиналните два.

              Я кажи защо смени хъскито за тоя струг?[/QUOTE]

              За 320мм знам, но продавачите са все от Китай, един месец чакане, мито пък и не знаеш какво качество ще получиш. Затова и съм се ориентирал на 270мм.
              Немски продавачи, доказани фирми, доставка за 2 дни. Ако не стига, ще го сменям с по-голям.
              Хъскито го смених, защото не мога да го регистрирам тук(искаха ми някакъв документ от завода(сертификат), който аз нямам)иначе в БГ ми го регистрираха без проблем, но тук не. И защото не става за пътуване, 100км е добре ама после - мани мани, ни гъз, ни кръз....

              И аз бая се лутах каква тава да сложа, че да пази и водната помпа и капаците. Тези които се продават за модела са малки, само отдолу и помпата стърчи тревожно. Единствено на Touratech е голяма обаче тя пък много грозна, тежка, че и скъпа. В крайна сметка си я направих сам, излезе ми под 80 евро.

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                Излизат ми, че дисковете в ибей са от САЩ. Цената не е ниска, но мисля, че си заслужава.
                Моят диск е оригиналния, 290мм и спира добре със синтеровани накладки, но и мотора е 50кг по-лек.
                Щом си успял да направиш тава, това е най-добрия вариант. Нагледал съм се на смешни купешки тави. Аз имах късмет мотора ми да дойде с тава CRD, направена супер яка и не е много тежка.

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                  Oбичам такива теми. Допадат ми доста. Ще следя с интерес. Лошото е че накрая винаги са наляти много пари който вярно че не се дават наведнъж, но с тях преспокоино може да се купи 690 ендуро примерно. Но аз съм малко пристастен.

                  Ivan_J тоз твоя приятел много несериозен ще излезе. После пред огледалото в банята ще му кажа да се заеме малко по-сериозно, тамън ще се затопли тея дни. Че и на него му е интересно май какви го*на ще излязат.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Излизат ми, че дисковете в ибей са от САЩ. Цената не е ниска, но мисля, че си заслужава.
                    Моят диск е оригиналния, 290мм и спира добре със синтеровани накладки, но и мотора е 50кг по-лек.
                    Щом си успял да направиш тава, това е най-добрия вариант. Нагледал съм се на смешни купешки тави. Аз имах късмет мотора ми да дойде с тава CRD, направена супер яка и не е много тежка.
                    Да, от Сащ също има но и там е същото, чакане и мито. Сега с 250мм спира, но иска по силно стискане на спирачката. Това което по ме притеснява е,че 270мм е 3.5 мм широчина, 320 го дават 5мм, което си е доста по сериозно. Относно килограмите, дават го около 200, 5 махам от аспуха, поне 5 от джантата(оригиналната с двата диска тежеше 14 кг) Yz джанта + гума 9кг. Задната също ще е сменям с excel, но пак си е тежък.
                    .
                    Последно редактирано от ramar; 15-01-13, 03:11.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                      Тавата естествено не е като заводска, но за сметка на това покрива каквото трябва и не е тежка. Направих я от 3мм дурал. Мислих за 4мм, но без подходящи машини, няма кривене. Сложих едно ребро от долу за по сигурно, че маслопровода от там минава. На тези снимки се вижда, че от долу малко зяпа, но вече съм го коригирал. В момента е доста по-плътно.
                      Не съм от хората които искат мотора им да изглежда винаги като нов и задължително да е с маркови детайли. За мен е важно да е изправен и практичен.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5444171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5444172Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5444173
                      Последно редактирано от ramar; 15-01-13, 03:16.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                        [QUOTE=VaHk0_;2063293]Oбичам такива теми. Допадат ми доста. Ще следя с интерес. Лошото е че накрая винаги са наляти много пари който вярно че не се дават наведнъж, но с тях преспокоино може да се купи 690 ендуро примерно. Но аз съм малко пристастен.

                        Ванко, гледах ги, мислих...почнах от 990 R, после слязох на 690 R, мислих четох, но всичките доработки(резервоари, спойлер, укрепване на рамата, динамо, фар...) и накрая пак отидохме на голяма сметка. А и доста ядове създават, нещо не им вярвам - мое мнение. Аз търсих доказала се машина, проста за обслужване и ремонти. Маслото се сменя за 10 мин. всички агрегати са достъпни, прости и ги има колкото искаш.
                        Факт е, че от 10 години този мотор почти няма промени, като изключим инжекция и други подобни. С КТМ не е така. Поне от моите наблюдения, върху мотори на колеги и приятели. А за парите, не си прав, всичко което дадох си го върнах, като продадох оригиналните части, даже и съм на плюс.
                        А и така или иначе, за сериозен off road и той не става, а и аз май не ставам. Да се опитвам насила да счупя някой мотор, като го блъскам по баирите и го хвърлям в деретата, пробвах и установих, че не ми е страст. Душа не ми дава. Не искам да засегна любителите на този вид забавления естествено.
                        Всеки сам си решава как да си харчи парите. При мен трябва да присъства adventure елемента.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                          Все едно аз съм ги писал тези неща
                          Адаша го е хванала оранжевата болест, но той още е малък, като улегне ще му дойде акъла

                          Коментар


                          • #14
                            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                            Да, тая работа с КТМите е разбираема. Доста хора им нямат доверие. Точно това е и че 690 след доработките и това тенере хем са в един клас хем не точно. Продължавам да следя проектчето с интерес. Допадат ми такива темички.

                            Мислил ли си да вземеш 300/320мм спирачен диск от шосеен мотор и да изработиш нов "паяк"/"сърцевина" която да пасне на твоята главина? Виждал съм и друг път така изработени. Ако не съм се изразил правилно, става въпрос за тази черната част на дисковете:



                            Разпробиват се нитовете, изработва се нова сърцевина на лазер и се нитова наново.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                              Аз мисля , че ако карш с тази гума , не ти трябва по-голям диск от 270мм. , моят мотор е с 270мм. диск , и на килограми е същият. Избрал си хубава предница , аз монтирах по-стар модел 43мм. , и други пружини освен прогресивни не мога да намеря. Тавата е тънка , трябва да я пазиш от голями камъни , моята е по-дебела , но смених три ,добре , че си ги правя аз , при тежките мотори е така. Незнам какъв калник си поръчал , но може да се наложи да изрежеш задната му част , за да не опира , при мен пасна без рязане само от КТМ. Мотора изглежда доста добре , но ми е чудно защо е толкова тежък , и най-вече ме притеснява стърчащата водна помпа.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X