Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 660 Z 2008 промени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

    Колега, би ли споделил подробности около присаждането на USD предницата
    доколкото виждам е стандартна кросова предница, тройниците също ми приличат на стандартни от Ямаха, но самата ос не е ли къса, или може би си прехвърлил оригиналната ос на новите тройници.
    С тази предница мотора не стана ли по-висок в предната част, съответно баланса на мотора не се ли промени и той ?
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #47
      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

      Стандартна предница Kayaba, от Yamaha YZ 450. Ползвах оригиналната ос, набих я на новите тройници. Да, отпред стана малко по-висок, но го регулирах, като изкарах коловете малко над тройника. Баланса си е супер вече повече от 100,000км.

      Коментар


      • #48
        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

        Много благодаря за информацията.
        Супер се е получило.
        Предполагам не си сменял пружини, защото YZ450 е около 100кг, а XT660Z клони към 200, да не говорим и за багажа. Но от друга страна 660 е доста по-мек и не се приземява от скокове по 20-30м, така че може и да си пасва твърдостта.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #49
          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

          Смених ги с възможно най-твърдите за модела 52кг. Иначе се свиваха прекалено много и ефекта от окачването се губеше. Определено с тази предница мотора стана доста по-стабилен, особено извън пътя. Старата предница се сгъваше почти до дъно при всяка неравност или при рязко спиране.

          Така изглежда в момента, както вече казах, след повече от 100,000км.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mongolia 199.jpg
Прегледи:1
Размер:305.1 КБ
ID:5779179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mongolia 200.jpg
Прегледи:1
Размер:401.5 КБ
ID:5779180
          Последно редактирано от ramar; 19-01-18, 09:41.

          Коментар


          • #50
            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

            Идеална комбинация ! Странно е за Ямаха, че не предлагат по-твърди пружини и се налага всеки да се оправя както може.
            А сините парцалчета роля на чорапи ли играят
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #51
              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

              Синият парцал е там временно, протече десният кол и го вързах там да не ми пръска масло по панталона. Свърши идеална работа за повече от 12000км.

              Коментар


              • #52
                От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                Повечето предници с 30мм. ос стават само със смяната на горния лагер , идва с поръчка от САЩ. При този дълъг ход , не си ли удрял тавата някъде , защото хода е по-голям от клиренса ?
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #53
                  От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                  Той клирънса с кросовата предница може би се увеличава поне с 5см, а и с максималко твърдите пружини едва ли ще можеш да ги събереш до край при каране на черен път, освен ако не е тип Дакар
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #54
                    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                    Именно, след като сложих новата предница просвета се увеличи значително, а и тежестта на мотора не позволява кой знае какви оф роуд изпълнения. Въпреки, че съм си правил доста експерименти, по какви ли не терени, не съм удрял тавата, поне не и от сгъване на предницата. Катерене по камънаци и окопавания по корем да, но за да сгъна пружините до долу, ще трябва да скоча от доста високо, което няма как да стане.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                      Гледам че мотора е с немски номера, няма ли да имаш проблем със сменената предница при технически преглед?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                        Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                        Гледам че мотора е с немски номера, няма ли да имаш проблем със сменената предница при технически преглед?
                        Откакто съм я сменил съм минал два прегледа. Никой от чичковците, които работят там, не знае как точно трябва да изглежда мотора оригинално, освен ако няма същия.
                        Е, естествено не съм го сглобявал с части, които съм намерил в гаража, а с подходящите за модела на предницата. По принцип, там ги интересуват светлини, спирачки, вредни емисии, гуми и като цяло добър външен вид. Ако нещо им се стори ненадеждно ще ти искат съответния документ. Аз лично проблеми не съм имал, но това не значи, че друг няма да има.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                          Колеги бихте ли ми дали съвет.
                          Обмислям моя XT660X да го направя с двойно предназначение. Съответно USD предница и 21 капла с овърсайз диск. До тук сравнително лесно.
                          Проблема си мисля, че моби би ще дойде в задницата. Вероятно дължината на линковете на Х и Р модела са различни, оттам и височината отзад. За дължината на амортисьора не знам, но има шанс и той да е по дълъг.
                          Някъде в мрежата ми се е мяркало, линк с 2 отвора, което може и да реши проблема с височината. Какво мислите по въпроса
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #58
                            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                            Мисля че ще си загубиш времето и парите! Всички които познавам и имат по два комплекта капли, скоро им писва, защото сменянето си е трудоемка операция, и в крайна сметка избират да останат с единия комплект а другия пускат за продажба! Освен това ти доколкото си спомням си имаш доста по подходящ мотор за гората, пък и много хубав Хорнет имаше, ако не ми е стара информацията!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                              Хорнет-а мина и замина, хубаво моторче ама с ограничено приложение.
                              За това със смяната си много прав , и май по клоня тоя X да го направя на R защото става още по универсален, но тогава пак излиза на яве по-горното ми питане със задницата .
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #60
                                От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                                Краси, според мануала задното окачване е еднакво за двата модела! Седалката на Х е с 5мм по висока от тази на Р а клиренса на Р е с 5мм повече от този на Х! Мануала който имам е и за двата модела та много хубаво се виждат разликите! Има например разлики в ъгъл на рамка! Това успях да видя набързо. Ако ти трябва мануала, кажи как да ти го пратя!

                                П.П. Всъщност отзад всичко друго освен обръча на джантата е еднакво!
                                Последно редактирано от sl.daskalov; 21-03-18, 14:20.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X