Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 660 Z 2008 промени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

    А тук се вижда как стои на място
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img2035f.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5445404

    Коментар


    • #32
      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

      Видях как изглежда , сложили са снимка на друг Ohlins. Ако монтираш по-евтиния вариант , няма да усетиш разлика от по-скъпия , освен ако не му вземеш силата на мотора , карайки по горски пътеки със скокове. Marzocchi-то за 150евро е по-дълго , но би могло да се монтира с някой корекции по рамата и линковете, аз бих монтирал него , и бих спестил 700 евро , но не знам дали ти ще се справиш. Ако махнеш боята на джантата , ще добие цвят като на предната , трябва доста търкане , но ще е почти без пари.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #33
        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Видях как изглежда , сложили са снимка на друг Ohlins. Ако монтираш по-евтиния вариант , няма да усетиш разлика от по-скъпия , освен ако не му вземеш силата на мотора , карайки по горски пътеки със скокове. Marzocchi-то за 150евро е по-дълго , но би могло да се монтира с някой корекции по рамата и линковете, аз бих монтирал него , и бих спестил 700 евро , но не знам дали ти ще се справиш. Ако махнеш боята на джантата , ще добие цвят като на предната , трябва доста търкане , но ще е почти без пари.
        А с този по-евтиния вариант дали ще има разлика с оригиналния? Сега е доста мек, натегнат до край. А аз съм 100кг.
        Май ще помисля да преправя захващането на Marzocci-то. А за джантата, определено ще опитам.
        Мерси много за информацията, в днешно време тя е повече от пари - или поне спестява доста пари.

        Коментар


        • #34
          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

          Дали ще е по-твърдо или по-меко окачването , зависи от пружината. Но възниква друг проблем , твоят мотор го дават с ход на окачването 210мм. отпред , и 200мм. отзад , като клиренса/разстоянието от земята до най-ниската точка/ 245мм. Отпред вече си с 300мм. ход , което е +90мм. , затова трябва максимално да повдигнеш предницата , като трябва да увеличиш и хода на задното окачване + повдигане. Без всичко това няма да имаш почти никаква полза от окачването , ще остане само визията.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #35
            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Дали ще е по-твърдо или по-меко окачването , зависи от пружината. Но възниква друг проблем , твоят мотор го дават с ход на окачването 210мм. отпред , и 200мм. отзад , като клиренса/разстоянието от земята до най-ниската точка/ 245мм. Отпред вече си с 300мм. ход , което е +90мм. , затова трябва максимално да повдигнеш предницата , като трябва да увеличиш и хода на задното окачване + повдигане. Без всичко това няма да имаш почти никаква полза от окачването , ще остане само визията.
            Затова и планирам повдигане на задницата с 35мм
            http://www.ebay.de/itm/261085893110?...84.m1438.l2649
            А предницата мога да я сваля малко от тройника(да изкарам малко телескопите от горе) какво ще кажеш? Поне така съм го чел направено в ADVrider, само, че там беше с КТМ ска предница, но с Ohlins отзад.

            Коментар


            • #36
              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5445419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5445420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5445421
              Там беше и с 18 цола отзад.

              Коментар


              • #37
                От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                Искам да попитам,какво ще се промени по мотора ако се мине от 17 на 18 отзад. За предна капла е ясно-по- лесно преминава препятствия, по- добре е за безпътица и т.н. Отзад обаче освен ефекта на повдигане на задницата ( и на клиранса естествено), какво друго става? А и ако диаметрърът на задната капла е по-голям при същия спирачен диск , няма ли да спира по- зле? Не мога да си го обясня и за това питам. Иначе при какъвто и да е тунинг е ясно , че ВИНАГИ промяна в нещо в + , води до промяна на нещо в- и все трябва да се прави компромис с нещо.Зависи на всеки кое за какво му трябва.

                Коментар


                • #38
                  От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                  По този начин ще повдигнеш задницата , но няма да увеличиш хода на окачването , с по-дълъг амортисьор също ще повдигнеш задницата , но за да увеличиш хода на окачването , ти трябва амортисьор с по-дълъг ход. Видях , че Ohlins ги дават с различен ход , 94мм. и 84мм. , Marzocchi незнам с какъв ход е , знам , че е за КТМ , а КТМ е с ход на окачването 300-320мм. Затова преди да преправяш , трябва да проучиш и пресметнеш всичко , възможно е да минеш само с 150 евро и преместване на захващането.
                  Плюса на 18 цола джанта е избора на гуми за извън асфалта , при 17 цола е почти нулев. Спирачният диск ще си върши работата , мисля , че е 245мм. , и няма проблем за спирането.
                  Тунинга се прави за да е в + , по-лек мотор , по-добро окачване , по-добра проходимост , при мен единственния минус е по-малкото гориво , но за цял ден в гората ми стига.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #39
                    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    По този начин ще повдигнеш задницата , но няма да увеличиш хода на окачването , с по-дълъг амортисьор също ще повдигнеш задницата , но за да увеличиш хода на окачването , ти трябва амортисьор с по-дълъг ход. Видях , че Ohlins ги дават с различен ход , 94мм. и 84мм. , Marzocchi незнам с какъв ход е , знам , че е за КТМ , а КТМ е с ход на окачването 300-320мм. Затова преди да преправяш , трябва да проучиш и пресметнеш всичко , възможно е да минеш само с 150 евро и преместване на захващането.

                    Плюса на 18 цола джанта е избора на гуми за извън асфалта , при 17 цола е почти нулев. Спирачният диск ще си върши работата , мисля , че е 245мм. , и няма проблем за спирането.
                    Тунинга се прави за да е в + , по-лек мотор , по-добро окачване , по-добра проходимост , при мен единственния минус е по-малкото гориво , но за цял ден в гората ми стига.
                    Да... винаги има плюс и минус

                    Мен като цяло, по ме вълнува да балансирам мотора(в смисъл предницата да не стърчи опасно много) в сравнение със задницата, да не се усеща при каране, и най вече да не е опасно.
                    А за самият ход на окачването, няма да се вманичвам, както вече споменах няма да го ползвам за сериозен оф роуд. В сравнение с оригиналното каквото и да се направи ще е по-добре.
                    Просто искам да ми върне поне донякъде усещането от Husqvarnata. А за 18 отзад все още размишлявам, променя се предавателното число, километража и т.н.. не знам дали ще е оправдано. Аз карам 70% асфалт - 30% черни пътища.Но иначе си прав, че офроуд гуми за 17 почти няма.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                      Този амортисьор много прилича на WP на KTM 620-640, само резервоара му е отстрани. За съжаление не мога да си намеря записките да видя дължината, но в нета със сигурност има някъде. Ако не пречи страничен резервоар, такива амортисьори се намират почти без пари.
                      Като вдигнеш много мотора, как ще се качваш отгоре му? Не знам колко си висок, но аз съм 178 и в като му се покатерих в шоурума, стъпвах на пръсти. Да не стане седалката ти да е на метър над земята
                      Каплата ако и свалиш боята, след това задължително я лакирай качествено или в някой електрохимичен цех да ти предложат обработка, алуминият корозира бързо и лошо.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Този амортисьор много прилича на WP на KTM 620-640, само резервоара му е отстрани. За съжаление не мога да си намеря записките да видя дължината, но в нета със сигурност има някъде. Ако не пречи страничен резервоар, такива амортисьори се намират почти без пари.
                        Като вдигнеш много мотора, как ще се качваш отгоре му? Не знам колко си висок, но аз съм 178 и в като му се покатерих в шоурума, стъпвах на пръсти. Да не стане седалката ти да е на метър над земята
                        Каплата ако и свалиш боята, след това задължително я лакирай качествено или в някой електрохимичен цех да ти предложат обработка, алуминият корозира бързо и лошо.
                        Резервоара отстрани, ще пречи(виж как е на снимката, тази страна, която виждаш минава тръбата на ауспуха) на снимката е махната, мястото е кът. Виждал съм да монтират от модела с външен резервоар(изнесен с маркуч) иначе няма място.
                        А за височината няма страшно. В момента съм с 4см по-висока седалка и стъпвам с цели ходила(185 съм) в най-лошият случай, ще съм на пръсти, но не
                        мисля, че чак до там ще се стигне. Не е чак толкова висока моторетката. И аз много четох за това, но като седнах се оказа съвсем различно. Husqvarna -та го дават 95см от земята а си стъпвах съвсем свободно с цели ходила. Вярно, че и си беше по-тесен но..
                        За каплата мисля, че по-добрият вариант е просто да я сменя с excel, тъкмо още някое друго кило ще падне.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                          Моят проект е почти завършен.

                          Промени:
                          Предница -телескопи + трипътник - YZ 450
                          Пружини - сменени с по-твърди Ohlins '52, доста по добре, сега пък задницата е много мека.
                          Предна джанта - YZ Excel 1.60
                          Гума предна - Metzeler Karoo T
                          Кормило - Renhtal
                          Предпазители, ръкохватки - acerbis, леко побългарени от два модела.
                          Калник - Polisport
                          Гардове радиатор - Touratech
                          Скоростен лост - Touratech
                          Степенки - китайски, леко преправени за да паснат. Иначе са супер удобни и изглеждат здрави.
                          Тава - самоделка -3мм дурал
                          Проволка спирачка - самоделка.
                          Кутия за инструменти(оригинална от стария модел) идеално събира 2 щанги, ключ 22 за гуми, ключ за свещи и една отверка, всичко друго е под седалката.
                          Седалка - полу - побългарена - супер удобна и изглежда добре.
                          Диск - wave 320мм, дебелина 5мм + адаптер - спира по-добре от оригиналните два.
                          Заключване на кормилото - побългарено.

                          Остана само да намеря амортисьор. По принцип ми трябва на Ohlins, но нещо ме плаши цената. Ако някой има идея от какво, ще съм много благодарен, размера от дупка до дупка е 345мм.
                          Опашката вече съм я измислил до ден два и нея съм я побългарил, че малко излишно голяма ми се вижда.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5477362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.JPG
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5477374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.JPG
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5477373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.JPG
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5477372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.JPG
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5477371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.JPG
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5477370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.JPG
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5477369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5477368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5477367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:170.2 КБ
ID:5477366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:195.7 КБ
ID:5477365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:168.1 КБ
ID:5477364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.JPG
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5477375
                          Последно редактирано от ramar; 30-04-13, 22:36.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                            Какъв адаптер избра?
                            Дай линк.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Какъв адаптер избра?
                              Дай линк.
                              Здрасти ,
                              поръчах диска заедно с адаптера от Ebay.de. Vawe 320mm. Имаше някаква щампа от задната страна но не обърнах внимание. Иначе всичко пасна без грешка.
                              Адаптера идва с един от водачите на апарата. Вадиш твоя, слагаш новия - 5 минути работа.
                              http://www.ebay.de/itm/271033437059?...84.m1439.l2649
                              Цената е 169 евро, но му пуснах оферта 140 евро с безплатен транспорт. Прие я веднага. Понеже закъсня няколко дни с изпращането ми върна 20 евро.
                              С една дума ми излезе 120 евро. Супер коректен продавач.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                                Последни промени:
                                Странични капаци от XR
                                Гуми Metzeler Karoo - навъртях им 300- 400км. Вият като тролей, но иначе държат добре и на мокро и на сухо.
                                Днес за 4-5 часа валя и спира поне 10 пъти - уж чакаме лятото ама е 12 градуса.
                                Последните няколко дни си правя off road експерименти (горски пътеки, малко кал, нищо сериозно) държат добре.
                                От това което прочетох из чуждите форуми, много бързо свършвали ама карай, тъкмо ще си купя други.
                                Ами това е за сега.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:223.3 КБ
ID:5486515Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:174.1 КБ
ID:5486514Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:195.8 КБ
ID:5486513Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5486512

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X