Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 660 Z 2008 промени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

    Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
    Да, тая работа с КТМите е разбираема. Доста хора им нямат доверие. Точно това е и че 690 след доработките и това тенере хем са в един клас хем не точно. Продължавам да следя проектчето с интерес. Допадат ми такива темички.

    Мислил ли си да вземеш 300/320мм спирачен диск от шосеен мотор и да изработиш нов "паяк"/"сърцевина" която да пасне на твоята главина? Виждал съм и друг път така изработени. Ако не съм се изразил правилно, става въпрос за тази черната част на дисковете:



    Разпробиват се нитовете, изработва се нова сърцевина на лазер и се нитова наново.
    И това го мислих, но както вече споменах съм в Германия а тук подобен вид услуги се намират трудно и са на ненормални цени.

    Коментар


    • #17
      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Аз мисля , че ако карш с тази гума , не ти трябва по-голям диск от 270мм. , моят мотор е с 270мм. диск , и на килограми е същият. Избрал си хубава предница , аз монтирах по-стар модел 43мм. , и други пружини освен прогресивни не мога да намеря. Тавата е тънка , трябва да я пазиш от голями камъни , моята е по-дебела , но смених три ,добре , че си ги правя аз , при тежките мотори е така. Незнам какъв калник си поръчал , но може да се наложи да изрежеш задната му част , за да не опира , при мен пасна без рязане само от КТМ. Мотора изглежда доста добре , но ми е чудно защо е толкова тежък , и най-вече ме притеснява стърчащата водна помпа.
      Ще карам с тази джанта, гумата ще е Metzeler Enduro 3 Sahara, сериозен off road не планирам, евентуално черни пътища. Има обаче доста километри асфалт.
      Не карам бързо и аз също мисля, че 270мм ще е ок, при положение, че и сега се държи прилично, просто трябва повече усилие при стискане. За тавата, сигурен съм, че си прав. Следващият път ще я направя от 5мм. Това което ме успокоява, че не мисля да се завирам на много тежки участъци, но то не се знае. Калника е за модела, няма да опира и е с отвори в задната част, ще прикача снимки след ден два. Най тежките неща в този мотор са двигателя и рамата - и от двете, не може да се отнеме. А и не мисля, че в случая 10-15кг ще оправят нещата. От опит знам, че и 120кг(толкова беше Husqvarna-та) ми идваше доста тежка понякога. Решението е просто два мотора, но засега го отлагам. А за помпата, сега мисля,че го реших въпроса, но да видим.

      Коментар


      • #18
        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

        Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
        И това го мислих, но както вече споменах съм в Германия а тук подобен вид услуги се намират трудно и са на ненормални цени.
        Ами разходи го до България, де

        Коментар


        • #19
          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

          Първоначално публикуван от T-Mac Преглед на мнение
          Ами разходи го до България, де
          Само да се постопли времето и веднага вдигам пушилката за България

          Коментар


          • #20
            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

            Сложих калника, малко трябваше да го резна, че опираше, прав беше Motor Man. За модела е, но за оригиналните телескопи, при мен опираше с малко
            1мм но...

            Това е седалката след ремонтирането. Мисля, че се получи добре и ми струваше почти нищо, на фона на поръчковите за модела(започват от 300 евро)
            А за водната помпа, мисля ,че сега доста трудно ще я ударя но все пак може. Останаха пружините, диска с по-голям, Оhlins амортисьор(за него още се навивам, че е 800 евро) и задната джанта, че голяма шарения е сега.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от ramar; 20-01-13, 00:37.

            Коментар


            • #21
              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

              Калника от КТМ е почти същият на вид , но нямаше да опира , и е само 40лв.



              Имай предвид , че тази предница е с по-дълъг ход от твоята , като демонтираш пружините , може да я свиеш за да видиш дали ще опира гумата някъде. Дай да го видиме този амортисьор , с каква дължина и ход е , може да стане от друг мотор , и да увеличиш хода и на задното окачване. Аз си купих на търг от Германия чисто нов Showa от Husqvarna , само за 75ев.
              На задната джанта може само да и махнеш боята , другия вариант е да боядисаш предната , аз имах същият проблем , но боядисах и двете.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                За КТМ ския калник, не знаех, че става. Иначе нямам нищо против, и наистина щях да спестя едно рязане. Това за хода на предницата и аз го знам, но мисля, че едва ли някога ще и използвам пълния ход, но все пак ще направя пробата. Амортисьора не му знам размера, тази снимка дали ще помогне. Ако ми кажеш какво, и откъде да меря, мога да кажа точните данни. Джантата ако я изтрияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Ohlins.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5445204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ohlins.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5445204 какъв ще е цветът отдолу? Ако боядисвам, прахово ли? Мерси за съветите!

                Коментар


                • #23
                  От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                  Мериш от отвор до отвор /центъра на отвора/ , и работният ход /видимата лъскава част/. Понеже си търся части за другият проект , веднага ти пращам предложение.

                  http://www.ebay.de/itm/Marzocchi-DUO...item51a689b3db

                  Може да попиташ за размерите на долното и горното захващане , разстоянието от отвор до отвор е 40см.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                    колега, браво за ентусиазма!
                    Интересно ми стана защо за база не използва модела XT660R, който май е доста по-близо до това, в което превръщаш XT660Z-ката, а и оригинално е с над 20ина кг по-лек?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                      Eto razmera
                      http://www.ebay.de/itm/Ohlins-Mono-S...item53f32cd246

                      Коментар


                      • #26
                        От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                        Нещо не ми се връзва , доста къс , но с много дълъг ход , и този дето са го дали на снимката, няма как да е твоя. Във Франция има по-евтин.

                        http://www.ebay.it/itm/Amortisseur-O...item19d58ef4bd

                        Ако можеш направи няколко снимки на твоя както е монтиран , и на захващането му към шарнира.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #27
                          От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          колега, браво за ентусиазма!
                          Интересно ми стана защо за база не използва модела XT660R, който май е доста по-близо до това, в което превръщаш XT660Z-ката, а и оригинално е с над 20ина кг по-лек?
                          Защото ми харесва Дакарската визия на Тенерето, а килограмите сами по себеси, не ме тревожат, ако сваля нещо ок, ако не, не голям грях. Така или иначе за сериозен оф роуд не става.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            Нещо не ми се връзва , доста къс , но с много дълъг ход , и този дето са го дали на снимката, няма как да е твоя. Във Франция има по-евтин.

                            http://www.ebay.it/itm/Amortisseur-O...item19d58ef4bd

                            Ако можеш направи няколко снимки на твоя както е монтиран , и на захващането му към шарнира.
                            Този вариант и в Немския Ebay го има, той е без допълнителния резервоар или каквото там е. Намира се в горния край и има настройки.
                            А за снимките, ще направя, след няколко дни. А за размера, такъв е със сигурност, можеш да го видиш и в сайта на Ohlins

                            Коментар


                            • #29
                              От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                              Виж дали това ще помогне
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                От: Yamaha XT 660 Z 2008 промени

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Нещо не ми се връзва , доста къс , но с много дълъг ход , и този дето са го дали на снимката, няма как да е твоя. Във Франция има по-евтин.

                                http://www.ebay.it/itm/Amortisseur-O...item19d58ef4bd

                                Ако можеш направи няколко снимки на твоя както е монтиран , и на захващането му към шарнира.
                                http://www.xt660.com/showthread.php?t=19485

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X