Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Здравейте колеги ,запалени по самоделните 4х4 машини.Много скоро започвам един проект,дълго обмислян за създаването не едно 4х4 возило.Та това което съм намислил е на база ТРАБАНТ-комби.Няма да има много промени по купето ,само по ходовата част.Мисля даже за запазя и неговия си двигател,но на всяка цена ще подсиля задвижването с някой друг редуктор.Тези 26кончета на Траби са малко ,и затова трябва да ги поувелича малко.Нормално Траби поддържа 100км/ч,след реконструкцията ми стигат и 40-45км/ч на 4-та предавка.В калта и снега за какво са ми повече,нали.Сега съм в стадии на събиране и намиране на части,тръби винкели итн.Ето за сега една снимка,по нататък вече се надявам да заприличва на това което съм намислил.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр004.jpg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5998402

  • #2
    От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Ето и една снимка на самоделка на база Вартбург,на един мой приятелНатиснете снимката за да я уголемите

Име:sbor4e 031.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5442560

    Коментар


    • #3
      От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Ако мислиш да преправяш това от първата снимка ми пиши лично ... бих го купил , само и само да не заприлича на това от 2рата!
      Сериозно ти говоря!
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Ейййй. Това Севлиевци сте опасна порода бе!

        Понеже и аз съм по средата на почти идентична трансформация и дето се вика съм с едни гърди напред - мога да подсказвам това онова. Не си представям честно казано как точно си планирал да изкараш задвижване към задния мост. Явно имаш някаква концепция. Ще се радвам ако споделиш. Тука има доста народ - разбиращ и може да му хване кусурите преди да удариш глава в стената.
        Аз подбрах по-лесният път и добавям втори двигател на задния мост.

        ПП Фаца , що му се кахъриш на трабо? Ще живее още. Иначе и за скрап не става пущинчето.

        ППП Е ти за всеки случай линк към темата в която се дискутира моето уродче:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=106112
        Последно редактирано от Жоро Нешев; 12-01-13, 08:46.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Е защото екземпляра на снимката , изглежда доста запазен , колкото и размазана да е тя.
          Иначе аз си го представям повече ето така :
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Хубавеляк е този от снимката, но човека е по скоро като мен - не търси кефа в овациите на публиката а в карането. От там идва разликата в целеполагането.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Защо не помислиш за Самурайско шаси и мостове и отгоре да монтираш купето от Трабанта, мисля че така ще е най лесно!

              Коментар


              • #8
                От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                За парите и времето което ще вложиш в този проект ще вземеш свестен Самурай, който ще е в пъти по безпроблемен и проходим от това нещастие.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  За парите и времето което ще вложиш в този проект ще вземеш свестен Самурай, който ще е в пъти по безпроблемен и проходим от това нещастие.
                  Мдам и няма да усмърдява на гняс околните къщи.Щото по далече с този двигател и джипови гуми няма да може да иде другаде.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Как му засилихте ентусиазма само.....
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Това чудо няма узаконяване после ! Иначе и аз съм мислил над подобен проект.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Здравейте.Виждам че има интересуващи се и критикуващи колеги,но то иначе не е интересно.Като за начало искам да обясня с две три думи за проекта.Двете полуоски към двигателя се зацепват в едно,от там въртящия момент се предава на редуктор с раздатка.След това към дифове отпреде и отзаде,допълнително монтирани плътно под купето,така останаха срязаните полуоски от към предните главини именно там ще се предава върт. момент от раздатката.Назаде с карданче,предните и задните носачи ще се удължат надолу.Главините ще са долу,а не горе на срязаните полуоски,така ще се добави и крайно предаване,което дефакто повдига колата.По груби изчисления максималната скорост на Траба ще е около 40-45км на 4-та предавка.И по мощност ще се доближава до на Лада Нива.Гуми 16 цола ,9-ки шарка рибен кост(85см диаметър)

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Темата вече определено е за "Хумор"-а. С това "Гуми 16 цола ,9-ки шарка рибен кост(85см диаметър)" се затрудняват доста почти всички джипки без тунингованите Вранглели, Тунингованите Ланд Ровъри, Уазки, тежките Тойоти и Патрули. От по горе написаното ми възникват два въпроса, на колко си години и колко опит имаш със съпромат и железа?
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Привет.Много се извинавам ,ама моля най учтиво черния хумор на страна.Ако ще си помагаме ОК,да си пречим не искам.Имал съм някой от горе посочените марки джипове(Уаз-преди ,сега Ланд-р)какво ги мъчат тези гуми 9-ки неразбрах,карал съм с такива.Джамбазов с железа се занимавам от 12 годищен,колкото и чудно да ти изглежда.На кратко от 12 годишен до сега усилено се занимавам с монтиорство тенекеджииство и двг.В момента съм на 33г.Извинения пред миновете ако АЗ лично съм оспамил темата,да се вземат мерки.Както ако трябва за мен ,така и за другите колеги .Благодаря,и моля за по сериозно отношение,първо да се разбере едно нещо после да се оплюва- уважения.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X