Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ключ за Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ключ за Terrano 2

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Търсиш в ebay 5wk4 818 и 5wk4 876. Ама гледай да е истински (с електрониката вътре), а не само корубата. С това дистанционно отключването е с двоен клик, заключването с единичен.

    Ако го продават само нарязан, вземи си и една коруба, в която да сложиш нова заготовка и да ти я нарежат.

    Ключаря ще ти каже че тоя ключ не става за твоето, ама ти му кажи все пак да го нареже.

    Тоя вариант ключ поне на мен най ми харесва. Чипа можеш да си ко преместиш в него, или да ти направят нов чип, копие на първия.

    Ако пък решиш че само дистанционно ще ти е достатъчно, имам едно за продаване 5wk4 600. Срещу 30 кинта е твое.

    Ако съдим по модула, имаш фабрична аларма, а не само централно.

    Спарки ако дистанционното е такова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:282689F960a.jpg
Прегледи:1
Размер:37.7 КБ
ID:5629041 на 433 MHZ и колегата не го иска, аз го взимам
    Nissan Terrano II 2.7TDI

    Коментар


    • #32
      От: Ключ за Terrano 2

      Точно такова е.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Ключ за Terrano 2

        здравейте колеги ако някой знае отнякаде и други такива да се продават нека ми пише на лично. Благодаря предварително.

        Коментар


        • #34
          От: Ключ за Terrano 2

          Да споделя опит:
          Колегата ckaytss е направил като повечето и си е сложил аларма, днес успя да си изрови старото дистанционно и ми го даде.
          Дистанционното е същото като на снимката по-горе, модела му е 5wk4 600 на 433.92MHz (пише го от задната страна, една лепенка), моят модул е 5wk4 661 на същата честота.
          Програмирах го успешно по тази процедура: http://www.programyourkeys.com/Nissa...ogramming.html
          Дистанционното на sparkybg, ако сте го пазили за мен, е свободно за който има нужда от него
          нема начин да нема начин
          Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
          LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

          Коментар


          • #35
            От: Ключ за Terrano 2

            Здравейте,

            Преди години си купих Тераното с проблемни ключове, с изпочупени бутони, единия беше само за палене, другия за вратите и т.н. Абе типична джамбазка история. Отидох на ключар, той ми направи два нови. Единия стана баш като оригинален, в другия трябваше да вгради стъклена ампула, като ми каза него да го държа за резервен.

            Всичко работеше безпроблемно почти две години, до онзи ден, в който с единия ключ (титулярния) просто спря да пали, върти, но не пали, все едно се задейства имобилайзера. С другия с ампулата все още пали.

            Въпросите ми са два :
            1. Какво може да му стане на тоя ключ, та изведнъж да спре да пали с него?
            2. Лесно ли мога да елиминирам целия NATS, защото само си представям как това нещо ми се случва на другия край на България, а аз не нося резервния ключ и почвам леко да се изпотявам

            Благодаря предварително!

            P.S. Сега се сещам, че проблемния ключ е с леко компрометирана коруба и често се случва предната част да остане в ключалката, а аз да издърпам другата. Така беше станало и когато за последно се прибрах с колата и всичко беше наред. Възможно ли е нещо да е изпаднало от тоя ключ?! Аз все си мисля, че чипа на имобилайзера е на платката...

            Коментар


            • #36
              От: Ключ за Terrano 2

              Чипа не е на платката и е напълно възможно да е изпаднал.

              Ако толкова те е шубе, иди си програмирай един чип и го скрий някъде. То е нещо като 4x4x12mm. Или направо цял ключ със все чипа. Ние като тръгнем на някъде единия ключ стои в мен, другия в жената.

              Коруби за нисански ключове има от всичките модели по автоключарниците, а и не само, та не знам какво се мъчиш с тоя, дето се измъква. Например в ключарницата на Praktiker-Люлин има и от двата вида с бутони на самия ключ. Дали там могат да програмират и чипове - не знам, обаче ключаря на Цар Симеон със сигурност може:
              https://www.google.com/maps/@42.7034...thumbfov%3D100

              Аз не бих елиминирал NATS-а. Глупаво е. Нетипично е за Terrano да има проблем с това.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Ключ за Terrano 2

                То, че има коруби е ясно, и аз моите съм ги купувал от ибей. Въпросът е дали има от въпросните чипове, защото моя явно съм го изгубил, а във втория ключ има вградена ампула с медна намотка вътре. Не си спомням защо така са го направили, но вероятно защото не са имали такъв чип?

                Коментар


                • #38
                  От: Ключ за Terrano 2

                  Има чипове достатъчно. Не са някаква екзотика. Почти всеки автоключар може да ги изкопира оригинален ключ в друг такъв. Послено само чип+програмиране беше нещо като 50лв, ако помня добре.

                  Това, което си видял в ампулата е антената. Иначе пак си е чип. То и в другия чип има същото под една или друга форма. Само корпуса е друг. Аз си карам именно с програмирания тук чип вече 9 години без никакви дертове. Дублираха ми единствения оригинален ключ, с който взех джипката. Останалите ги изтриха от имобилайзера. Съответно си имам 2 ключа с еднакъв код. И акумулатор е падал няколко пъти, и съм го откачал МНОГО пъти - нула проблем.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    sparkybg, отделен модул ли „чете“ имобилайзера от ключа при Терано / Маверик и може ли да се заобиколи? Питам, понеже съм се засили да сменям YD25 с ТД27ЕМ и ми се ще колкото може повече части от Наварата да си останат на нея. Притеснението ми е да не се наложи да монтирам и Терановото табло - по аналогия с VAG- овете?
                    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                    Коментар


                    • #40
                      Преди 2000г. са отделни модули за дистанционно и имобилайзер. След 2000г. не знам, но при терани принципно имобилайзера и дистанционното на вратите са отделни системи, макар и да имат на места някаква връзка помежду си.

                      TD27EM не знам от какво е. Виждал съм навара със слаган мотор от терано TD27Ti, но доколкото знам по жиците работата е доста.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        Благодаря! Взех, цяла кола за донор и се надявам, двигателя да влезе с неговия си мозък в купето и да нямам много работа с жиците. TD27EM са първите букви от номера на мотора (от талона) (Форд Маверик 1997г. 125кс.), та може и нещо да не съм схванал.
                        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                        Коментар


                        • #42
                          TD27Ti е мотора. По номера можеш да се ориентираш само за това че е 2.7.

                          Той с чужд мозък така или иначе няма как да влезе.

                          Понеже YD25 няма нищо общо нито като инсталация, нито като мотор изобщо, работа с жиците определено ще имаш. Аз дори бих опитал да насадя цялата инсталация от тераното.

                          Другия вариант е - търсиш механична помпа от терано преди 1996-та и хавата с жиците силно се опростява.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            Отново Благодаря, за насоките!
                            Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X