Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ключ за Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ключ за Terrano 2

    При мен ситуацията беше - единствен ключ, с изпокъсан гумен бутон за заключване и здрав за отключване. "Възстановихме" го в оригинален вид при ключар с нова кутийка (някъде към 25 лв.), в която прехвърлихме електрониката и сега си работи без проблеми. Нямам ръчкано из ел.системата и не му е присаждана допълнителна аларма.
    В същото ателие ми "изкопираха" един ключ за резерва, с техен чип и заготовка (80 лв.), с който обаче може само да се запали, а не може да се отключват вратите дистанционно, защото моделът е такъв, че няма бутони и трансмитер за това. На външен вид няма нищо общо с оригиналния, но резервен става, ако случайно по някакъв начин съм заключил оригиналния в купето, примерно.
    Така и не разбрах, дали някъде може да се направи пълно копие на ключа - с бутоните и дистанционното отключване?
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #17
      От: Ключ за Terrano 2

      Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
      Така и не разбрах, дали някъде може да се направи пълно копие на ключа - с бутоните и дистанционното отключване?
      Може. В eBay си купуваш заготовка 1/1 с оригинала, със все дистанционното. Мискя че съм мяркал. Даваш да ти го нарежат и да му сложат чип, обучаваш си компютъра да ползва и новото дистанционно (може да ползва до 6 различни), и си готов.
      Ето ти картинка:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqFHJEQE--ClBKpiBP0ljL0-cQ~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5565111


      ...обаче удоволствието струва от 150 кинта нагоре.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Ключ за Terrano 2

        По информацията от ключаря, дори и такава кутия и заготовка, ще ми върши същата работа, каквато и "неоригиналния" - палене и отключване през ключалката.
        Модулът за дистанционното отключване с трансмитер бил отделен и не зависел от чипа за имобилайзера. А точно него не го предлагат в комплекта чип+матрица с кутийка.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #19
          От: Ключ за Terrano 2

          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
          По информацията от ключаря, дори и такава кутия и заготовка, ще ми върши същата работа, каквато и "неоригиналния" - палене и отключване през ключалката.
          Модулът за дистанционното отключване с трансмитер бил отделен и не зависел от чипа за имобилайзера. А точно него не го предлагат в комплекта чип+матрица с кутийка.
          Ник, в аутодата е описано как се обучава дистанционно. Това на снимката си е заедно с чипа и дистанционното в него. Чипа ако не пасва го сменаш (това ще каже ключаря), а за да си обучиш компютъра да ползва още едно дистанционно не ти трабва никакъв ключар, нито специална техника. Прави се с даване на конракт, отваряне и затваряне на шофьоркста врата определен брой пъти, натискане на копчетата на дистанционното и неща от сорта. По подобен начин се прави и диагностика на airbag-а например.

          В аутодата са описани и двете процедури.

          Единствено като взимаш заготовката трябва да гледаш дистанционното в нея да е на 433Mhz, че в UK например има и такива на 420.

          ПП: Да, отделни модули са за дистанционното и имобилайзера. За имобилайзера трябва техника за програмиране. За дистанционното може и без. Модула може да се обучи да работи с до 6 дистанционни, ако помня добре. Във всеки случай най-малко с 4. Ако ключаря е бил читав е било редно да ти изтрие всички ключове от имобилайзера и да остави само твоите два - оригиналния и тоя с новия чип. Даже е препоръчително след закупуване на ново возило да се направи тая процедура, за да си сигурен че автоджамбаза не си е оставил ключ и дистанционно за него.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Ключ за Terrano 2

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ... Ако ключаря е бил читав е било редно да ти изтрие всички ключове от имобилайзера и да остави само твоите два - оригиналния и тоя с новия чип. Даже е препоръчително след закупуване на ново возило да се направи тая процедура, за да си сигурен че автоджамбаза не си е оставил ключ и дистанционно за него.
            Ключарят беше единствения в града (ателието е в рамките на голям строителен хипермаркет), който имаше "записвачка" за Нисан след 2001 г., другите директно ми отказаха услугата, защото имали техника за до 2000 г. включително.
            А до имобилайзера не се е и приближавал на повече от 5 метра. Просто наряза матрицата, "преписа" на един малък терминал с видими на него два бутона с надписи от рода на "read"/"write" моя чип на празния нов и го сложи в кутийката. После, в негово присъствие на паркинга го пробвах за отключване и палене и "по живо, по здраво". Общо - около 10 минути работа.
            Предполагам, че "триенето" на информацията за други ключове, трябва да се извърши през компютър, което надали предлагат тук като услуга, но пък мога да попитам.
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • #21
              От: Ключ за Terrano 2

              За мен отговора е - имам си отделно дистанционно за допълнителната аларма, която пък е свързана с централно заключване на колата. Разликата е само, че оригиналния ключ е грозен, и към него на метална халка виси другото дистанционно, което върши работата на вътрешността на ключа. Положението остава така, щом няма допълнителни благинки, ако възтановя оригиналните ключове, а те трябва да са и двата - за мен и за половинката . Поздрави.
              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

              Коментар


              • #22
                От: Ключ за Terrano 2

                Ами то май всички минават на вариант допълнителна аларма, вързана към централното на колата, включително и аз.
                Мен лично ме дразни това, че ключа на колата е такъв туч и трябва да живея с това само защото не виждам вариант да се премести чипа някъде в дистанционното на алармата. Но не е чак пък такава драма.
                Георги Тонев

                Коментар


                • #23
                  От: Ключ за Terrano 2

                  И аз да попитам нещо.
                  Притежавам Ford Maverick 1998г бензин (2.4i, 12V, 118hp), ключовете, централно заключване и имобилайзер същите ли са като на терано? Не знам дори дали централното ми заключване може да се управлява с дистанционно, ключа който ми дадоха е с един бутон и крушка и съответно бутона е за крушката
                  Като гледам из интернет заготовки за терано, самия ключ е същия като моя.
                  нема начин да нема начин
                  Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                  LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ключ за Terrano 2

                    "Щракни" една снимка, де.
                    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ключ за Terrano 2

                      Ще направя нещо по-добро
                      тук: http://forum.difflock.com/viewtopic.php?p=721464
                      пишат и хора с маверици, ще погледна където е този модул и ще видя има ли такъв и на каква честота е, имало два варианта 418 и 433Mhz
                      нема начин да нема начин
                      Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                      LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ключ за Terrano 2

                        Снимак ключа. Още по-добре отвори го и снимай електрониката. Сори, ама цяла тема не ми се чете.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ключ за Terrano 2

                          Едиствената електроника на ключа ми е батерия и крушка + пружинка и пластини които ги свързват, естествено и капсула за имобилайзера която не мога да извадя, за сега не ми и трябва.
                          На копчето за отваряне (за да се извади батерията) има емблема на форд, което предполагам значи, че е оригиналния на джипа, само дето са забравили да сложат дистанционно за централното заключване.

                          А модул за дистационно управление на заключването има, преди малко го намерих, скрит зад кората под волана и понеже не ми се разглобаваше, не успях да го огледам добре и не намерих да пише честота, но му видях модела - 5WK4 661.

                          Сега остава да си намеря съвместим ключ, да ми го нарежат и да си преместя капсулата

                          EDIT: 433.92 Mhz, поне сега видях къде да гледам, че да видя и моето
                          http://i.imgur.com/fFNzO.jpg
                          Последно редактирано от sharkydog; 13-12-14, 19:59.
                          нема начин да нема начин
                          Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                          LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ключ за Terrano 2

                            Търсиш в ebay 5wk4 818 и 5wk4 876. Ама гледай да е истински (с електрониката вътре), а не само корубата. С това дистанционно отключването е с двоен клик, заключването с единичен.

                            Ако го продават само нарязан, вземи си и една коруба, в която да сложиш нова заготовка и да ти я нарежат.

                            Ключаря ще ти каже че тоя ключ не става за твоето, ама ти му кажи все пак да го нареже.

                            Тоя вариант ключ поне на мен най ми харесва. Чипа можеш да си ко преместиш в него, или да ти направят нов чип, копие на първия.

                            Ако пък решиш че само дистанционно ще ти е достатъчно, имам едно за продаване 5wk4 600. Срещу 30 кинта е твое.

                            Ако съдим по модула, имаш фабрична аларма, а не само централно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ключ за Terrano 2

                              само да уточня, модула на снимката не е моя, но по каквото успях да видя през процеп между корите, моя е същия

                              Значи примерно това, или това (ако му се смени ключа):




                              в aliexpress също има някакви:






                              По принцип и само дистанционно също ме устройва, не настоявам копченцата да са ми на ключа.
                              Но ми се иска и да сменя този ключ, че изглежда сино захабен и крив, направиха ми копие по него за 8лв и отключва и заключва без проблем, но няма чип. ключаря обаче имаше и заготовки с място за чип за ~15лв.
                              Ще помисля и ще пиша.
                              Последно редактирано от nickbochev; 13-12-14, 22:05. Причина: снимки, вместо линкове
                              нема начин да нема начин
                              Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                              LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ключ за Terrano 2

                                За това от последния линк не гарантирам че става.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X