Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пребоядисване на нова Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пребоядисване на нова Лада Нива

    Здравеите преди няколко години дядо ми почина лека му пръст имаше една почти нова лада 1600 не покътната от съжаление че няма кои да я ползва баба ми я прода де на неразумна цена (500)лв сега аз намерих човека и му казах че искам да си я откупя тои карал дърва с нея обаче твърди че я е пазил въпреки това аз колата е вече 4 години при него стои на двора където я пече слънцетро искам да я реставрирам изцялостно купето е в добро състояние няма гнило вчпреки че стои на двора вече 4г и половина според вас боята и другите косумативи колко ще ми струват общо?Пускам съобщението с ив бързината извиняваите за правописни грешки>Ако може да дадете вашето мнение моля само без упреци>
    Благодаря предварително>

    Коментар


    • #32
      От: Пребоядисване на нова Лада Нива

      Първоначално публикуван от mitkata3322 Преглед на мнение
      Здравеите преди няколко години дядо ми почина лека му пръст имаше една почти нова лада 1600 не покътната от съжаление че няма кои да я ползва баба ми я прода де на неразумна цена (500)лв сега аз намерих човека и му казах че искам да си я откупя тои карал дърва с нея обаче твърди че я е пазил въпреки това аз колата е вече 4 години при него стои на двора където я пече слънцетро искам да я реставрирам изцялостно купето е в добро състояние няма гнило вчпреки че стои на двора вече 4г и половина според вас боята и другите косумативи колко ще ми струват общо?Пускам съобщението с ив бързината извиняваите за правописни грешки>Ако може да дадете вашето мнение моля само без упреци>
      Благодаря предварително>
      Трудно ще получиш разумен отговор.Боя можеш да купиш за 20лв.литъра,както и за 200.Същото важи и за всичко останало.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #33
        От: Пребоядисване на нова Лада Нива

        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
        Трудно ще получиш разумен отговор.Боя можеш да купиш за 20лв.литъра,както и за 200.Същото важи и за всичко останало.
        Благодаря все пак но става въпрос за професионално боядисване!!

        Коментар


        • #34
          От: Пребоядисване на нова Лада Нива

          Първоначално публикуван от mitkata3322 Преглед на мнение
          Благодаря все пак но става въпрос за професионално боядисване!!
          Такааа,щом ще се боядисва професионално,добре е да изясниш с въпросния професионалист какво му е необходимо...

          Иначе за спорта,ще пробвам да ти направя една компромисна разбивка на материалите
          1.Боя акрилна 2л. комплект средно качество около 130 лв.
          2.Грундфюлер/филер или шприц 2л. комплект около 60лв.
          3.Шпахтелкит/ кит кутия 1.5 кг 20 лв. (при условие,че една кутия е достатъчна)
          3.Шкурка ...труден въпрос... да сложим едни 30 лв. ,но никак не е точно.
          4.Лепенки,фолио,хартия за облепване около 35-40 лв.
          5.Подови покрития/шагрен 30 лв.
          6.Акрилен разредител 2 л. 20 лв.
          7.Кореселин 5 л. 25 лв.

          До тук са около 350 лв. като не съм сигурен за актуалните цени на материалите.В тази разбивка няма никакви екстри,като консервацйонна вакса за кухини,полиестерен шприц кит,епоксиден грунд и т.н.
          И е за почти идеално състояние на купето,при което не се налага,да се изпляскат 3-4 кутии кит само на тавана и предния капак,щото децата са го ползвали за катерушка...

          И не,не се заяждам.Просто без някои,който ще я прави колата,да я и огледал на място и да ти е направил списъче с материали,няма как да получиш разумна информация.
          Успех!
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #35
            От: Пребоядисване на нова Лада Нива

            Първоначално публикуван от mitkata3322 Преглед на мнение
            Благодаря все пак но става въпрос за професионално боядисване!!
            Бояджиите в София искат по 100-150 лв. на детайл, в зависимост от цената на боята и зора за пари. Нивата има минимум 10 отделни ламарини (без пр.престилка, прагове и др.дребни части).
            Най-важно е да консервираш праговете и вратите. Запуши отворите отдолу с болкит и им налей по 100-200 мл отработено масло. Карай така 2-3 дни и после махни тапите, за да се отцеди (подложи вестници и картони с пясък, да не оплескаш терена). Става лесно, бързо и е без пари.
            Последно редактирано от trapper; 16-03-17, 09:02. Причина: допълнение
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: Пребоядисване на нова Лада Нива

              Така, щом става дума за реставрация, цената е без таван. Или плащаш колкото ти кажат на финала или не говориш за реставрация а за кърпене и боядисване. Като за Лада приготви едни поне 2000 лева и някой може и да се излъже да я започне. Моля теоретиците да не подскачат трупешката.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X